31. 7. 2015

 

Sbírka pro porodnici Novojičínské nemocnice se koná dne 3. 8. 2015. Sbírají se kojící polštáře, látkové pleny, jednorázové plínky, vlhčené ubrousky, lahve, kojenecké oblečení (body, dupačky, čepičky, ponožky, atd.). Věci je možné donést na akci Sdílko, kde se bude nezisková organizace Dobrotety představovat. Kontejnery projektu Sdílko najdete v centru Kopřivnice na pěší zóně. Kontakt: Matějová Źaneta, tel.: 725 960 789, e-mail: zaneta.matejova@dobrotety.cz; Jana Eslerová, e-mail: jana.eslerova@seznam.cz

 

 

Voda v nádržích na Novojičínsku je v pořádku. Ani velká vedra a tropické dny minulého týdne nezhoršily kvalitu vody ve vodních nádržích na Novojičínsku. Potvrdily to pravidelné letní kontroly pracovníků Krajské hygienické stanice v Ostravě (KHS). Laboratorní analýzy neprokázaly zásadní změny v kvalitě vody oproti minulému období, potvrdili hygienici, pouze na koupacím místě Žermanická přehrada Dolní Domaslavice došlo ke zhoršení senzorických vlastností vody snížená průhlednost. Voda vykazuje i nadále ve všech sledovaných ukazatelích vyhovující kvalitu. Kromě toho se kontrolují i přírodní koupaliště. Byly odebrány vzorky vody v přírodním koupališti v Ostravě-Porubě, v nádrži v areálu Heipark v Tošovicích na Novojičínsku. I zde nebyly v kvalitě vody zjištěny nedostatky.

 

 

Nový Jičín nabízí v pá 31.7.2015 od 20:00 Hudební senzaci letošního roku koncert kapely Arakain a Lucie Bílé.

 

 

Vietnamský večírek chystá čajovna Mandala v sobotu 1. 8. 2015.

 

 

Restaurace Na koupališti v Kozlovicích zve v sobotu 1. 8. 2015 od 19.00 hodin na Letní večer s rockovou legendou Trifid. Jako host dále vystoupí kapela Koridor ze Zubří. V areálu můžete také stanovat, a to vše za symbolické vstupné. Svou účastí navíc podpoříte mladé talenty Florbalového klubu Kozlovice.

 

 

V Kopřivnici se v sobotu uskuteční 2. promenádní koncert. Tentokráte na prostranství před kulturním domem vystoupí od 18.00 hodin kapela Joe After Trio. Jazzové uskupení z Rožnova pod Radhoštěm bylo založeno v roce 2004 a je složeno ze zkušených hudebníků. Má za sebou zahraniční turné na turistických lodích, mnoho koncertů, festivalů, hraní na rautech a v klubech. Na promenádním koncertu skupinu doprovodí zpěvačka Katka. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Baru 603. Vstup zdarma!

 

 

V sobotu se v Příboře koná další z pravidelných pouličních hudebních vystoupení. Na prostranství před Rodným domem S. Freuda vám v době od 9.30 do 11.30 hodin předvedou své umění mladí muzikanti. Těšit se můžete na hudbu různých žánrů.

 

 

Hrad Hukvaldy na sobotní den zve do na šermířský Bravo team Brno. Skupina scénického šermu se představí v časech 11.00, 13.00, 15.00 a 16.30 hodin s programem Škola kavalírských ctností a Kdo s koho. Program doplní krátké dovednostní soutěže. Vstupné obvyklé.

 

 

Na sobotu připadají také oslavy Dne obce Prchalov. Ten se bude konat od 14.00 hodin na tamním výletišti. Pobyt zpestří cimbálová muzika Hlubina, která vystoupí od 16.00 do 18.00 hodin. Kromě posezení a hodování se můžete zapojit do volejbalového turnaje smíšených družstev s názvem „Prchalov cup 2015“, který bude probíhat od 12.00 do 16.00 hodin. Turnaj je určen rekreačním a neregistrovaným hráčům. V družstvu musí hrát minimálně 2 ženy. Přihlášky je nutné zaslat do čtvrtku 30. 7. 2015! Od 20.00 hodin pak bude následovat letní hudební večer, na kterém vystoupí skupina Sunar. Nouze nebude ani o občerstvení. Po celý den si můžete dopřát guláš, uzená žebra, ale i palačinky, pivo, víno nebo jiné dobroty.

 

 

V zámeckém parku v Kuníně se již po třetí setkají milovníci historických vozidel – automobilů i motocyklů na Memoriálu Jiřího Vaňka v sobotu 1. srpna 2015. Zámecký park se v sobotu dopoledne zaplní naleštěnými veterány silnic. Přehlídka elegance bude spočívat nejen v perfektním vzhledu motorových vozidel, ale i v patřičném oděvu jejich posádek. Program začíná v 10 hodin slavnostním zahájením. Návštěvníci se mohou těšit na soutěže historických vozidel a dobové módní přehlídky v průběhu celého dne. V 15 hodin budou oceněni výherci jednotlivých kategorií. Soutěžit se bude o nejzajímavější automobil vyrobený do roku 1949 a o nejzajímavější automobil vyrobený v letech 1950-1980. Oceněn bude i nejzajímavější motocykl. Kulisu dobového dne doplní zvuk flašinetů. Připraveno bude také bohaté občerstvení.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice