3. 8. 2015

 

Soutěž Best Business Kopřivnice již zná průběžné výsledky! TOP5 subjekty budou uvedeny na webu soutěže www.bbk.koprivnice.cz v sekci Finalisté (do 2. 8. 2015). Veřejnost bude v září 7. 9. – 14. 9. hlasovat pro 1 subjekt za všechny kategorie, který získá Cenu veřejnosti. Výsledky hlasování veřejnosti mohou účastníci ovlivnit sami tím, že o svém umístění v soutěži dají vědět a vyzvou veřejnost k hlasování. Z hlasujících vylosujeme 3 osoby, které získají odměny (vstupy na konferenci, balení kávy, poukazy na měření tělesných a nutričních hodnot). O finálním pořadí TOP5 bude rozhodnuto na Zasedání poroty 22. 10. 2015. Na vítěze čekají zajímavé ceny jako poukazy na tiskoviny, kurzy a školení pro zaměstnance, natočení videospotů, PPC reklamy a mnohé další.

 

V uplynulých dnech provedli ostravští celníci z odboru pátrání realizaci trestní věci s krycím názvem „Zelinář“. Sledovací akce byla zaměřena na nelegální obchodování s tabákovými výrobky a byla prováděna od října loňského roku. Při samotné realizaci byly provedeny dvě domovní prohlídky a osm prohlídek jiných prostor a pozemků. V rámci těchto prohlídek byly zajištěny neznačené tabákové výrobky a listinné důkazy prokazující nelegální obchodování s touto komoditou. K prodeji docházelo ve dvou provozovnách jednoho z členů skupiny, a to na Karvinsku. Na základě všech získaných důkazů bylo zjištěno, že organizovaná skupina tří osob prodala 259 800 kusů neznačených cigaret (1299 kartonů) a 20,65 kg tabáku bez platné tabákové nálepky. K prodeji docházelo ve dvou provozovnách jednoho z členů skupiny. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na necelých 630 000 tisíc korun.

 

 

Do každoročního definování 10 P – desíti největších příležitostí pro rozvoj Kopřivnice – se letos zapojil rekordní počet lidí. Vybírat bylo možné z osmnácti námětů, které definovali účastníci veřejného diskuzního fóra konaného letos v květnu. V anketě bylo předáno 1 970 platných hlasů, což je rekord. V tomto veřejném hlasování letos jednoznačně zvítězil požadavek na zachování ZŠ sv. Zdislavy ve stávajících prostorách, tedy prodej budovy zřizovateli školy. Aby byly výstupy skutečně validní, rozhodlo se město zorganizovat také speciální sociologické šetření. Největší preference v průzkumu získaly náměty na rozšíření parkovacích stání pro návštěvníky polikliniky a dostavba domova pro seniory. Zájemci se mohou s výsledky ankety a sociologického průzkumu seznámit na webových stránkách zdravemesto.koprivnice.org v sekci Fórum Zdravého města.

 

 

V srpnu budou mít návštěvníci kopřivnické radnice možnost zhlédnout výstavu mapující dobrovolnictví v okresech Nový Jičín a Frýdek-Místek. Přijďte se nechat inspirovat a zapojte se do dobrovolnických aktivit v našem městě! Výstava fotografií, zachycujících dobrovolníky Adry v různých okamžicích jejich záslužné práce, bude ve vestibulu kopřivnické radnice k vidění od 1. do 31. srpna.

 

 

Prázdninové dobrovolnictví pokračuje v úterý 4. 8. 2015 akcí Ramínkování pro Adru. Jde o prázdninový projekt pro kopřivnickou „náctiletou“ mládež. –Tentokrát jde o zdobením ramínek pro charitativní obchůdky organizace Adra. Akce je určena pro všechny mladé lidi, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech dobrovolnické činnosti ve městě Kopřivnice. Pro nejaktivnější prázdninové dobrovolníky jsou připraveny drobné odměny. Místo konání – vestibul radnice, Kopřivnice v 8.30 (sraz), 9.00 – 12.00- kamínkování. Kontakt: Romana Bukovská, tel.: 556 879 671

 

 

LETNÍ KINO NA KOPŘIVNICKÉM KOUPALIŠTI

Čtvrtek 6. 8. – MIMONI

Pátek 7. 8. – KOBRY A UŽOVKY

Sobota 8. 8. – VYBÍJENÁ

Neděle 9. 8. – ČAROVNÝ LES

Středa 12. 8. – JAK JSME HRÁLI ČÁRU

Čtvrtek 13. 8. – SEDMERO KRKAVCŮ

Pátek 14. 8. – ŽIVOT JE ŽIVOT

Neděle 16. 8. – PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI

Vstupné 50 Kč. Prodej vstupenek v den akce na místě. Vstupenky není možné zakoupit předem.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice