5. 8. 2015

 

Okolo 12:40 hod. došlo na dálnici D1 u Hladkých Životic ( (na 328 km)  ke střetu dvou kamionů a k jejich následnému požáru. V důsledku nehody je provoz ve směru na Ostravu uzavřen a ve směru na Brno otevřen jeden jízdní pruh.

AKTUÁLNĚ: 5. 8. 2015, 13:35. Na dálnici D1 u Hladkých Životic ve směru na Bohumín (328 km) hoří kamion. Na místě zasahují složky HZS MSK. Momentálně celá dálnice z obou směrů je neprůjezdná!!

Zdroj: Hasičská televize.

11796426_438937369619508_5372842187894771298_n 11800069_438937376286174_2435640569099485543_n11800323_438937366286175_6681927606545581407_n

 

Aktualizace: 14:40 hod. – dálnice ve směru na Brno je plně průjezdná.

 

 

S ohledem na přetrvávající suché, teplé počasí a extrémní nárůst požárů lesních, polních a travních porostů vyhlásil Krajský úřad Moravskoslezského kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území celého kraje. Vyhlášení je zveřejněno na úřední desce moravskoslezského krajského úřadu, pro občany i právnické osoby to znamená povinnost dodržovat opatření, jak hrozícím požárům předejít. V období sucha je například zakázáno plošné vypalování porostů, včetně staré a suché trávy. Na místech se suchým porostem, v lesích a ve vzdálenosti do padesáti metrů od okraje lesa se zakazuje kouření, rozdělávání a udržování otevřeného ohně a odhazování hořících nebo doutnajících předmětů.

 

 

Čína má zájem o ostravské letiště. Jedna z největších čínských investičních společností China Investment Corporation uvažuje o koupi Letiště Leoše Janáčka. Letos totiž končí desetiletá blokační lhůta, během níž Moravskoslezský kraj nemohl ostravské letiště prodat. „Jsou otevřeny různé možnosti. Od kapitálového vstupu přes partnerství v cargo přepravě až po prodej celého letiště,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Podle něj vidí čínská společnost v ostravském letišti velký potenciál. Zdroj: novojicinsky.denik.cz

 

 

LETNÍ KINO NA KOPŘIVNICKÉM KOUPALIŠTI

Čtvrtek 6. 8. – MIMONI

Pátek 7. 8. – KOBRY A UŽOVKY

Sobota 8. 8. – VYBÍJENÁ

Neděle 9. 8. – ČAROVNÝ LES

Středa 12. 8. – JAK JSME HRÁLI ČÁRU

Čtvrtek 13. 8. – SEDMERO KRKAVCŮ

Pátek 14. 8. – ŽIVOT JE ŽIVOT

Neděle 16. 8. – PADESÁT ODSTÍNŮ ŠEDI

Vstupné 50 Kč. Prodej vstupenek v den akce na místě. Vstupenky není možné zakoupit předem.

 

 

Připravovaná změna distribuce programů v KTKdigi. V průběhu měsíce srpna 2015 dojde k technickým změnám šíření programů KTKdigi. Budou vytvořeny nové programové multiplexy, na které budou postupně zařazovány nové programy. Převážně se bude jednat o HD programy. Chceme takto vyjít vstříc zvýšené poptávce po HD programech šířených v KTKdigi. Současně dojde k přesunu některých SD programů. Tyto nezbytné technické úpravy mohou způsobit potřebu opětovného naladění televizních přijímačů uživateli a na Set-Top-Boxech může docházet k aktualizaci programů. O připravovaných a prováděných změnách Vás budeme průběžně informovat. V případě potřeby opětovného přeladění přijímačů doporučujeme přečíst a použít postup uvedený zde: https://ktkdigi.cz/aktualni-informace/jak-naladit-set-top-boxy-televizory

 

 

Novojičínsko trápí drogy. Policejní statistiky hovoří jednoznačně. Novojičínští policisté zaznamenali oproti loňskému roku nárůst počtu případů týkající se toxikomanie. Letos již kvůli tomu stíhají 26 osob, vloni jich bylo jen osm. Během prvního pololetí letošního roku novojičínští policisté evidují celkem 22 realizací, které se týkaly drogové problematiky. Během prvních šesti měsíců rovněž policisté na Novojičínsku odhalili jednu varnu drog a jednu pěstírnu konopí. Vloni za stejné období zde nebyla odhalena ani jedna varna, ani pěstírna.

Podobná situace panuje také v dalších částech Moravskoslezského kraje. Policisté specializující se na odhalování nedovolené výroby drog zahájili v Moravskoslezském kraji trestní stíhání 206 osob, což je navýšení o 84 obviněných. Stejně tak policisté zajistili větší počet varen, v letošním roce bylo zajištěno 24 varen, vloni za stejné období 11 varen. Počet zajištěných pěstíren stoupl z 11 na 15. Tato problematika trápí nejen města, ale v poslední době často také novojičínské obce.

 

 

Novém Jičíně vrcholí přípravy 22. ročníku městské slavnosti. Proběhne v pátek 4. a v sobotu 5. září. Hlavním tématem bude výročí konce 2. světové války, připomenuta budou i výročí slavných cechů novojičínských a 130 let od narození novojičínského rodáka, automobilového závodníka Friedricha Paula (Fritze) Hückela. Letošní městská slavnost bude dvoudenní. V pátek 4. září se v části města zvané Bocheta na ulici Bohuslava Martinů po přeletech a vzdušných soubojích modelů letadel odehraje válečná bitevní ukázka zobrazující závěreční boje 2. světové války. Součástí ukázky budu i tanky a při příznivém počastí letadlo Fieseler 156 Storch. V sobotu 5. září se program přenese do centra města. Na Masarykově náměstí budou probíhat stylizované městské trhy s ukázkami řemesel. V deset a patnáct hodin projde náměstím průvod kostýmovaných účastníků a uniformovaných vojáků a projede jím vojenská technika z 2. světové války. Odpoledne bude průvod doplněn o desítky historických automobilů značky Tatra. Právě s automobily kopřivnické továrny je svázána závodnická dráha novojičínského rodáka Friedricha Paula (Fritze) Hückela. Celodenní program, na kterém se podílejí kromě města i spolky, organizace, školy a školky, amatérští i profesionální umělci, vyvrcholí koncerty Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, skupiny No Name a kapely Claymore. Nebude chybět ani tradiční slavnostní ohňostroj. Po celý den budou zpřístupněny kulturní památky a parkování ve městě bude v sobotu bezplatné.

 

 

Třetí kolo kopřivnické sbírky vršků končí 31. srpna a prozatím se podařilo pro Adélku nashromáždit 1 152 kilogramů. Sběrem plastových uzávěrů lidé přispívají na zakoupení speciální závěsné houpací sítě. V minulém roce se podařilo ve sběrných místech pro Tomáška nasbírat téměř jeden a tři čtvrtě tuny vršků, tedy o 127 kilogramů více než v první sbírce pro Karolínku. Výtěžek z prodeje víček v obou případech doplnilo do potřebné výše finančním příspěvkem město Kopřivnice.

 

 

Z důvodu rekonstrukce bude o prázdninách městská knihovna uzavřena déle, než bývá obvyklé – na celý měsíc: od do 16. srpna. Především se bude jednat o estetickou úpravu – v čítárně a hlavní části se bude malovat a budou vyměněny koberce a knižní regály. Na pobočce na severu proběhne výměna elektroinstalace.

 

 

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice nabízí dva obory vzdělání– EKONOMIKA A PODNIKÁNÍ a STROJÍRENSTVÍ. Uzávěrka přihlášek pro přijímací řízení pro oba obory je pro denní studium 17. 8. 2015. Přijímací řízení proběhne formou pohovoru 25. 8. 2015. Příjem přihlášek pro uchazeče o dálkové studium končí 24. 8. 2015.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice