7. 8. 2015

 

Odbor životního prostředí žádá občany a návštěvníky města, aby vzhledem k extrémnímu suchu a vysokému nebezpečí vzniku požáru nerozdělovali ve volné krajině a lesích otevřené ohně a respektovali zákaz kouření v lese.

 

 

6. srpna  2015 byla vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu pro Moravskoslezský kraj. Došlo k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů/m3. Pokles koncentrace troposférického ozonu pod informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3 se předpokládá nejpozději dnes ve 21 hodin. Informace pro veřejnost: osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení. Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz , záložka Ovzduší.

 

 

Jedna z hlavních dominant Novojičínska, která se i ve 21. století hrdě tyčí na vrcholku Starojického kopce (496 m. n. n.) v letošním roce oslavuje 775 let od první písemné zmínky. Program k 775. výročí od první písemné zmínky o hradu Starý Jičín na sobotu 8. srpna2015:

18.00 – DJEMBE HROMADA – workshop pro malé i velké návštěvníky a bubnování pod odborným vedením zkušených bubeníků s djembe

20.00 – velké bubnování na djembe v podání bubeníků skupiny KUBUKU

20.30 – přijede na nádvoří jezdec na koni s interaktivní show pro děti a rodiče

21.00 – vystoupí pan Zezulčík – historik a kastelán zámku Kunín – s přednáškou o historii hradu Starý Jičín. Přednáška bude doplněna promítáním historických obrazů na plátno zavěšené na hradních zdech

21.45 – vystoupí znovu jezdec na koni, tentokrát s úžasnou ohňovou show

22.30 – bubenický workshop pro dospělé a děti, které ještě na hradě zůstanou                                  

Zdroj: novojicinsky.denik.cz

 

 

Ovod, spol. s.r.o. oznamuje, že od 5. – 31. srpna budou v Kopřivnici prováděny pravidelné opisy vodoměrů.

 

 

S ohledem na přetrvávající suché, teplé počasí a extrémní nárůst požárů lesních, polních a travních porostů vyhlásil Krajský úřad Moravskoslezského kraje dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území celého kraje. Vyhlášení je zveřejněno na úřední desce moravskoslezského krajského úřadu, pro občany i právnické osoby to znamená povinnost dodržovat opatření, jak hrozícím požárům předejít. V období sucha je například zakázáno plošné vypalování porostů, včetně staré a suché trávy. Na místech se suchým porostem, v lesích a ve vzdálenosti do padesáti metrů od okraje lesa se zakazuje kouření, rozdělávání a udržování otevřeného ohně a odhazování hořících nebo doutnajících předmětů.

 

 

Akademie třetího věku – zimní semestr 2015/2016 -14. ročník, přihlášky k dispozici v pondělí 7. září od 7:30 v čítárně městské knihovny.

  • Astronomie – Hvězdárna Valašské Meziříčí. Vždy ve středu odpoledne (čas bude upřesněn), Akademická posluchárna
  • Na co můžeme být hrdi – Mgr. Ladislav Cvíček. Optimistická procházka českými dějinami. Vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna
  • Dějiny oděvní kultury II – Virtuální univerzita třetího věku. Garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze. Vedoucí lektor: Ing. Petr Tylínek. Vždy v úterý od 9 hodin, Akademická posluchárna
  • Setkání s výtvarnými technikami II – Mgr. art. Anna Georgiadu, vždy ve středu od 9:00, čítárna knihovny

 

 

LETNÍ KINO NA KOPŘIVNICKÉM KOUPALIŠTI

  • Pátek 7. 8. – KOBRY A UŽOVKY
  • Sobota 8. 8. – VYBÍJENÁ
  • Neděle 9. 8. – ČAROVNÝ LES

 

 

Koncert Lo Hrůzová – Léto 2015 – 7. srpen v 21:00 – Frenštát pod Radhoštěm. Přijměte pozvání na koncert Lo Hrůzové s její kapelou LoGarytmy v rámci Frenštátského kulturního léta. Akce na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm začíná v 19hod. Lo Hrůzová a LoGarytmy vystoupí po Ivo Jahelkovi.

 

 

Na vědomost se dává, že léta Páně 2015 7.srpna o 19.hodině na hradě Starojickém Maok, hudebník tělem i dušou, vystoupí. Je to chlapec šikovný, na všelico hraje, povětšinou jak mu to zrovna přijde, dušu i srdce otvára. Tož buďte všeci zváni, zatancujem, zazpíváme a že se nám Slunko vrací oslavíme. Večer zahájí svým recitálem zpívající básník z Kopřivnice ToN, známý také jako Njumen.

 

 

Sobotní program hradu Hukvaldy dýchá romantikou. Od 19.00 hodin je pro vás připraven noční program za doprovodu dobové hudby Subulcus. Od 21.30 hodin budou připraveny hvězdářské dalekohledy k pozorování noční oblohy spolu s odborným výkladem. Závěr večera (kolem 23. hodiny) pak bude patřit ohňové show.

A jedna dobrá zpráva závěrem. Nechce se vám platit za vstup? I pro vás máme řešení! Přineste s sebou na prohlídku drobný elektrospotřebič a jako odměnu získáte volnou vstupenku.

 

 

O hudební zážitky bude vystaráno v neděli ve Štramberku. V tamním Národním sadu se od 15.30 hodin koná promenádní koncert v podání Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka. Vstupné na akci je dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se však akce ruší!

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice