29. 8. 2014

 

Dobročinná „Kočičí“ výstava pro Nikolku, které byla o prázdninách k vidění v K-Galerii v Šustalově vile v parku byla velice úspěšná. Hlavním tématem byly kočky ve všech podobách od mnoha autorů, výtvarníků i amatérů,  kteří v K-galerii již během 3 let vystavovali. Výstava skončila 24.  srpna a výtěžek Kočičí výstavy bude věnován rodičům Nikolky Bartlové z Rybího na její léčbu. Na dobrovolném vstupném a prodaných exponátech se vybralo celkem 19 233,-. Poděkování je určeno všem dárcům!

 

 

Výluka na trati č. 325 – STUDÉNKA – VEŘOVICE (A ZPĚT), v úseku PŘÍBOR  – ŠTRAMBERK proběhne dne 2. září 2014 v době od 7.20 do 19.20 hodin. Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou.

 

 

Ve čtvrtek 21. srpna 2014 podepsali zástupci společností TATRA TRUCKS a.s. a DAF Trucks N. V. v nizozemském Eindhovenu novou smlouvu o dodávce motorů a kabin pro vozy TATRA 4×4, 6×6 a 8×8. Automobilky TATRA a DAF spolupracují od roku 2011, kdy byl uveden na trh model TATRA PHOENIX, TATRA je výrobcem podvozku, DAF dodává kabinu, motor a převodovku. Smlouva také zahrnuje dodávky motorů podle normy EURO 6, které budou instalovány v novém modelu TATRA PHOENIX EURO 6, jehož představení se chystá na říjen tohoto roku a který je určen především pro zákazníky v zemích EU z oblasti stavebnictví, lesnictví, těžařství, zemědělství či komunálních služeb.

 

 

Na ZŠ Emila Zátopka z organizačních důvodů dojde k posunutí  zahájení školního roku 2014/2015 na pondělí 8. září. Provoz školní družiny bude zajištěn od 1. září. Obědy v týdnu od 1. – 5. září budou automaticky zrušeny, finanční vyrovnání proběhne v měsíci listopadu. Opravné zkoušky se uskuteční ve stanovených termínech. Další informace budou zveřejňovány průběžně na webových stránkách ZŠ Emila Zátopka.

  

 

Před několika měsíci vyhlásila kopřivnická radnice sbírku plastových vršků, jejíž výtěžek bude věnován na náročnou léčbu šestiletého Tomáška. Zdravotní stav Tomáškovi nedovoluje chodit, samostatně se najíst a napít, ani správně mluvit.  Sbírka končí v neděli 31. 8. Tomášek má v této chvíli na kontě  3/4milionu vršků, tedy téměř 1 a půl tuny plastu – a částku cca 10 000 korun. Vršky budou 3. září odvezeny do Vrbna pod Pradědem, kde z nich formou recyklace budou vyrobeny kompostéry.  Do sběru se zapojili  nejen Kopřivničané, ale zásilky s plastovými uzávěry přicházely z všech koutů republiky i ze zahraničí. Nejpilněji sbíraly hlavně školy a školky, také senioři, tatrováci či nejrůznější úřady a instituce. 3 nejlepší sběrači budou vyhodnoceni.

 

 

Oživlé prohlídky na hradě Hukvaldy. Tento víkend obživne historie na hradě Hukvaldy. V sobotu i neděli v časech 11:00, 13:00, 15:00 a 16:30 hodin zde budou probíhat kostýmované prohlídky hradu s průvodcem. Na vlastní kůži tak poznáte osoby, které se vážou k historii hradu a dozvíte se spoustu zajímavých věcí.

 

 

V sobotu 30. 9. 2014 se v areálu Muzea Fojtství koná první Včelařský den. Po celý den vás čeká dobrá zábava, skvělá muzika a samozřejmě medové speciality. Budete si moci koupit med nebo jiné včelí produkty, posedět si v medové kavárně nebo si nazdobit perníčky. Nouze nebude ani o hudbu a taneční vystoupení. Představí se vám dětská kapela OGABA, brněnské BUST-ART,  tanečníci ze ZUŠ Kopřivnice a diskotéku pro děti odehraje DJ Stoupa. Po 15 leté přestávce se na scénu vrací kopřivnická rocková kapela SUNAR.

 

 

V. ročník Větřkovického triatlonu se koná v neděli. Nezávodní X-terra triatlon sestává z plavání, jízdy na kole a běhu. Zúčastnit se mohou muži, ženy i štafety. Prezentace závodníků je od 8:15 do 9:45 hodin na hrázi Větřkovické přehrady v Lubině, samotný start je naplánován na 10. hodinu.

 

 

V sobotu můžete vyrazit poznávat krásy Příbora. Ve 14:00 hodin mají na Nádraží ČD v Příbore sraz všichni ti, kteří mají zájem zůčastnit se Vycházky kolem Příbora. Procházka je spojená s opekáním špekáčků při kytaře na rybářské chatě u boroveckých rybníků.

 

 

Příznivci tenisu jsou zváni na Turnaj neregistrovaných v tenise, který pořádá PV OS KOVO Tatra, a. s. Na tenisových kurtech v Kopřivnici můžete změřit síly v pátek od 15:00 hodin v soutěži mužů nebo v sobotu od 9:00 hodin ve čtyřhrách. Prezentace závodníků bude probíhat na místě vždy hodinu před startem.

 

 

V sobotu v Příboře můžete zavítat na Letní odpoledne v restauraci Mexiko. Těšit se můžete na guláš, občerstvení, hudbu i tombolu. První porce guláše bude navařena již ve 13:00 hodin!

 

 

Na výletišti za bývalým kulturním domem v Rychalticích se v sobotu od 18:00 hodin koná 2. letní večer SDH Rychaltice. K tanci a poslechu zahraje skupina Rebel a ochuzeni nebudete ani o pořádné občerstvení – připraveny budou klobásy i guláš.

 

 

 

Z druhé strany Radhoště: 31. 08.2014, od 13:00, Dřevěné městečko, Rožnov pod Radhoštěm – Valašské muzeum v přírodě – ozvěny frenštátského folklorního festivalu. Vystoupí Folklorní soubor Urpín z Banské Bystrice a rumunský folklorní soubor Romanesul Zadareni z okolí Aradu.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice