29. 9. 2023

Zapojte se do Plavecké soutěže měst! Staňte se reprezentanty našeho města, otestujte svou formu a podpořte Kopřivnici v Plavecké soutěži měst! Vloni jsme skončili na 3. místě v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel, ale v roce 2020 jsme byli zlatí! Navíc můžete získat hodinu plavání zdarma. Těšíme se na Vás ve středu 4. října na krytém bazénu. Uvítáme všechny zdatné i méně zdatné plavce od dětí až po seniory. Účastníci budou muset zaplavat trať o délce 100 metrů libovolným stylem, přičemž se jim budou měřit časy. vloni Kopřivnici podpořilo 349 plavců všech věkových kategorií. Zvýhodnění handicapovaných občanů, kteří mají šanci za uplavaný úsek v jakémkoli čase získat také plný počet bodů a tím zvýšit šanci města na výhru. Do soutěže se bude možné zapojit v časech 6:00-8:00, 12:30-16:00 a 18:00-21:00.

 

PÁTEK 29. září 2023

WORKSHOP: Lucerna Macramé – Hukvaldy. Blíží se čas podzimu, kdy je ideální čas prosvítit dlouhé večery teplým světlem rozsvícených svíček. Přijďte se společně ponořit do kouzla umění uzlů, tzv. macramé, která sahá až do starověku. Pod vedením zkušeného lektora se seznámíme s touto poutavou technikou a zjistíme, že vytváření vzorů pomocí macramé není jenom kreativní, ale také uklidňující a terapeutické. Kde: Ekocentrum Hubert 17:00 hodin.

 

SOBOTA 30. září 2023

„Pravěké“ kopřivové šaty – Poslední den výstavy. Výstava, která trvala více než rok, a jejíž příprava zabrala více než dva roky, má před sebou posledních pár dní existence!Všechny zájemce o kopři vové vlákno a archaické technologie zveme na rozloučení s výstavou v poslední den jejího trvání.V sobotu 30. září 2023 od 9:00 do 16:00 se v Centru tradičních technologií Příbor můžete těšit na předení kopřivové vlákna, barvení textilu kopřivou, ochutnávku pravěkých nápojů nejen z kopřivy a mnohé další v podání jak pracovníků CETRAT, tak i pozvaných hostů. Kde: Centrum tradičních technologií Příbor 9:00 hodin

 

Grand party s GALIA BROTHERS Příbor. Stylové zakončení první sezóny nového provozu Koupáku v Příboře. Na pódiu se můžete těšit na živou hudbu v podání Galia Brothers. Občerstvení zajištěno: výborné pivo, pizza z pece, grilované speciality a mnoho dalšího. Přijďte se s námi rozloučit s letní sezónou a spolu s námi ji také společně zhodnotit. Kde: Venkovní koupaliště 19:00 hodin

 

NEDĚLE 1. října 2023

Smyslové hraní v kavárně Harmonie v Kopřivnici. Pro děti bude připravena aktivita s vodou, vodní perly, slizy, barevná rýže a mnoho dalšího.

Kde: Kavárna Harmonie  9:00 – 10:00 / 10:30 – 11:30 hodin

 

Varhanní koncert  Příbor

Varhanní koncert konaný u příležitosti 5 let od požehnání zrekonstruovaných varhan. Účinkují: – Aneta Kratochvílová (zpěv), – Josef Kratochvíl (varhany). Výtěžek z koncertu bude věnován na opravu varhan ve farním kostele Narození Panny Marie a na potřeby římskokatolické farnosti Příbor. Kde: Kostel sv. Valentina 18:00 hodin, vstupné: Dobrovolné.

 

Tatra Trucks dodá Hasičskému záchrannému sboru ČR více než 200 podvozků modelových řad Tatra Force a Tatra Terra. Na základě výsledků výběrových řízení Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (GŘ HZS ČR) vyhlášených v dubnu a květnu tohoto roku v následujících letech vyrobí automobilka Tatra Trucks ve spolupráci s výrobci speciálních nástaveb THT Polička a KOBIT-THZ až 232 automobilových stříkaček. Rámcová dohoda předpokládá dodávky až 100 kusů vozidel CAS 20, 45 kusů CAS 30 a 87 kusů stříkaček CAS 30 pro velkoobjemové hašení včetně volitelného požárního příslušenství a komunikačních prostředků. Vozidla budou určena jak pro profesionální jednotky, tak pro jednotky dobrovolných hasičů.

 

Kdo vlastní dům „po babičce“, může na úsporná opatření dostat až milion korun a rovněž i možnost získat výhodný úvěr od stavební spořitelny.

Ministerstvo životního prostředí představilo nový program pro rodiny zaměřený na renovaci starších rodinných domů, které jsou energeticky příliš náročné. Kdo takový dům „po babičce“ vlastní, může na úsporná opatření dostat až milion korun a rovněž i možnost získat výhodný úvěr od stavební spořitelny. O dotace lze žádat už od úterý 26. září. Kdo vlastní dům „po babičce“, může na úsporná opatření dostat až milion korun a rovněž i možnost získat výhodný úvěr od stavební spořitelny. Podpora bude určena na komplexní zateplení už stojících rodinných domů včetně objektů určených k rekreaci. Půjde ji však kombinovat také s dalšími úspornými opatřeními, tedy kupříkladu instalací fotovoltaické elektrárny, tepelného čerpadla anebo úpravami spadajícími pod program Dešťovka. Podmínkou získání zálohové dotace a výhodného úvěru je zejména optimální zateplení domu. Renovaci lze ale rozšířit i o další úsporná opatření. Získat finance tak lze například rovněž na výměnu zdroje tepla, instalaci fotovoltaiky nebo dobíjecí stanice pro elektromobil. Stejně jako v Nové zelené úsporám příjemci obdrží motivační bonus 10 tisíc korun za každou kombinaci úsporných opatření. V takovém případě tedy může celá zálohová dotace podle úředníků v souhrnu slibovanou částku milion korun ještě dalece přesáhnout. Více peněz mohou dostat lidé z Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje, tedy takzvaných strukturálně postižených krajů. Kromě toho stát slibuje vyšší podporu také lidem žijícím na území bývalých vojenských újezdů i dalších vybraných regionů. Seznam obcí, jichž se to týká, je zveřejněn na webu Novazelenausporam.cz.

Program má podpořit především mladé rodiny, které vlastní starší dům, ale nemají dost peněz na jeho rekonstrukci. Podmínkou je, že žadatel musí být ekonomicky aktivní. Další podmínkou je i to, že bude mít po dobu následujících deseti let po rekonstrukci v tomto domě své trvalé bydliště. Program přispěje na zateplení dotací formou zálohy v částce až milion korun. Na další opatření mohou žadatelé získat výhodný úvěr od stavebních spořitelen, limity se budou lišit podle konkrétních možností dané rodiny. Podle jeho tvůrců je zásadní výhodou možnost čerpat finanční prostředky předem a teprve poté přistoupit k vlastní rekonstrukci. Obvykle totiž lidé nejprve musí sehnat peníze sami a teprve po provedení úprav jim je mohou úřady proplatit zpět. Kromě toho by měli mít jeho účastníci od příštího roku možnost žádat na pobočkách stavebních spořitelen o zvýhodněný úvěr.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice