3. 10. 2012

 

Dobrovolní hasiči roku 2012: Soutěž, která je určena pro sbory a jednotky sborů dobrovolných hasičů obce, se přesunula do své druhé fáze. Odborná porota vybrala padesátku finalistů. JSDH Kopřivnice soutěží  se zásahem z 1. 8. 2011, 20:35: Dopravní nehoda – vyproštění osob Kopřivnice – K očnímu. Hasiči ze dvou jednotek byli vysláni k dopravní nehodě osobního automobilu, která se stala na lesní cestě vedoucí od rozhledny Bílá hora na silnici mezi Kopřivnicí a Štramberkem. Osobní vozidlo cestou nahoru vyletělo z komunikace do svahu a několikrát se převrátilo. Uvnitř zůstal zaklíněný řidič, kterého museli hasiči vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté byl zraněný předán posádce záchranné služby k dalšímu ošetření. Dalším zraněným byl spolujezdec, který se však z vozidla dostal sám a zavolal na místo pomoc. Ještě před zahájením vyprošťovacích prací se muselo vozidlo stabilizovat, protože hrozil jeho další nekontrolovaný pohyb. Hasiči dále zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Více info na: https://hasici.koprivnice.org.

Kopřivnice se dostala mezi TOP 5 finalistů MS kraje. Hlasy můžete našim hasičům posílat do 5. října. Podpořte svoje hasiče a hlasujte na internetu nebo pomocí sms!

Internetové hlasování – severní Morava,

nebo SMS: 900 77 06 ve tvaru HASICI SMJ2.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. vám oznamuje, že z důvodu práce na vedení vysokého napětí bude dne 3. října od 7:30 – 13:30 hodin přerušena dodávka elektrické energie v obci Mniší,

dne 17. října v době od 7:30 – 12:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Dukelské č. p. 1063, 1062, 1061 a 610.

 

 

Dne 4. 10. v době od cca 09:30 – 11:30 dojde z důvodu opravy vod. sítě k přerušení dodávky pitné vody ve Štramberku na ul. Dražné a Nádražní a v Kopřivnici na ul. Janáčkově.

 

 

Malá kopaná: sobota 6. 10. od 9 do 15 hod. 6. turnaj II. ligy KMK.

 

6. 10. 2012 – Přednáška Doc. ThDr. Tomáše Novotného „Zábavné uvedení do judaismu s filmovými ukázkami“, od 17:00 hod., dům U Písařů na náměstí ve Štramberku.

 

 

Přehlídka pěveckých sborů se uskuteční v sobotu 6.10.2012 v 15.00 hod. v Katolickém domě v Kopřivnici. Jedná se o  16 ročník a kromě domácího souboru se představí další 4 moravská tělesa.

 

 

7. 10. 2012 – Andrzej Biaľka – varhany (Svatováclavský hudební festival), v 15:00 hod., kostel sv. Jana Nepomuckého na náměstí ve Štramberku.

 

 

V pátek 5. října bude slavnostně otevřena zahrada mateřské školy Polárka na ulici 17. listopadu. Díky prostředkům z rozpočtu města a příspěvku společnosti Brose se děti, které tuto nedávno otevřenou školku navštěvují, mohou těšit z nového hřiště se spoustou krásných herních prvků.

Mateřská škola Polárka vznikla loni v září při ZŠ 17. listopadu. Otevřením nového předškolního zařízení se kapacita kopřivnických školek navýšila na 750 míst. Polárka má dvě věkově smíšené třídy pro děti od tří do šesti let, přičemž celková kapacita je 56 míst. Zahrada nabízí dvě samostatná herní centra s pergolami, pískovišti a hracími plochami s bezpečnostním povrchem. Mimo tato centra je v areálu dětského hřiště také kolotoč, houpačka a další herní prvky.

 

 

Kopřivnický rok aktivního stárnutí pro seniory: 10. 10. 2012 od 8:30 hod. ve skautském centru VANAIVAN a na Krytém bazénu v Kopřivncici proběhne „Sportovní den pro aktivní seniory“ – kde si mohou senioři nejen aktivně zacvičit, zaplavat a zasoutěžit, ale také se dovědí řadu informací z oblasti sebeobrany – jak se účinně bránit a z oblasti reflexní terapie – o aktivní obraně proti bolesti, únavě a stresu.

 

 

Expedice Bílá Hora 2012 – 11. 10. 2012 – akce pro horolezce z mateřských škol a jejich nosiče… 

ale i pro všechny, kteří chtějí zdolat malou velkou Bílou horu!!!

Postupové tábory:

                                               1.  „Co si sbalíš do batohu“

                                               2.  „Co nepatří do přírody“

                                               3.  „Hod na cíl“

                                               4.  „Vystopuj Yettiho“    

Na vrcholu: občerstvení, nízké lanové překážky, trampolína, slackline.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice