5. 10. 2012

 

Město Kopřivnice v souladu s ustanovením § 39 odst. 1 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), v platném znění a na základě usnesení č. 1752-2.2 z 57. schůze Rady města Kopřivnice, konané dne 02. 10. 2012 zveřejňuje svůj záměr:

 Pronajmout nebytové prostory: 1 místnost o výměře 19,6 m2, 1/3 chodby o výměře 3 m2, 1/3 chodby o výměře 1 m2, které se nacházejí v přízemí objektu čp. 404, ul. Sokolovská, Kopřivnice, p.č. 1265, k.ú. Kopřivnice. Občané se mohou ke zveřejňovanému záměru vyjádřit, předložit své nabídky a připomínky. Bližší informace  budou občanům poskytnuty na Odboru majetku města, Štefánikova čp. 116, (8.NP, č.dveří 868) nebo na tel. 556 879 667.

 

 

20 volebních místností se pro krajské volby  Kopřivnici otevře v pátek 12. října od 14 hodin a uzavře v sobotu 13. října opět ve 14 hodin. Umístění volebních místností se oproti předcházejícím rokům výrazně nemění. Pouze okrsek č. 6, původně umístěn v Obřadní síni města Kopřivnice, se přemístí do budovy základní školy dr. Milady Horákové. V MSK je do letošních voleb registrováno 21 stran a sdružení s 1196 kandidáty. Hlasovací lístky voliči obdrží nejpozději tři dny před zahájením voleb. Pokud he ve schránce nenajdou, získají je přímo ve volební místnosti spolu s šedou obálkou, do které za plentou vloží své hlasovací lístky. Volič si může vybrat pouze jeden hlasovací lístek strany, hnutí nebo koalice, které chce dát svůj hlas. Na zvolené kandidátce může, ale také nemusí, zaškrtnout nejvýše čtyři jména osob, které preferuje, tzn. že jim dává přednost před ostatními kandidáty strany.

 

 

V pátek 5. října bude slavnostně otevřena zahrada mateřské školy Polárka na ulici 17. listopadu. Díky prostředkům z rozpočtu města a příspěvku společnosti Brose se děti, které tuto nedávno otevřenou školku navštěvují, mohou těšit z nového hřiště se spoustou krásných herních prvků. Mateřská škola Polárka vznikla loni v září při ZŠ 17. listopadu. Otevřením nového předškolního zařízení se kapacita kopřivnických školek navýšila na 750 míst. Polárka má dvě věkově smíšené třídy pro děti od tří do šesti let, přičemž celková kapacita je 56 míst. Zahrada nabízí dvě samostatná herní centra s pergolami, pískovišti a hracími plochami s bezpečnostním povrchem. Mimo tato centra je v areálu dětského hřiště také kolotoč, houpačka a další herní prvky.

 

 

V Kopřivnici se bude zdolávat Mount Everest. Všichni, kdo chtějí pořádně otestovat svou fyzickou kondici a vystoupat na nejvyšší horu světa, jsou o víkendu zváni do Kopřivnice. Právě zde totiž v sobotu 6. října odstartuje Výstup na Mount Everest. Jedná se o dvoudenní akci, při níž zájemci zdolají převýšení 8 848 metrů opakovanými výstupy po sjezdovce na Červeném kameni. Na kopřivnický Everest se poprvé stoupalo již v roce 1992, kdy s nápadem na uspořádání přišel místní lyžařský oddíl. Akce si brzy získala velkou oblibu nejen pro možnost sáhnout si na dno fyzických sil, ale zejména pro svou neopakovatelnou atmosféru. Také z toho důvodu kopřivnický dům dětí a mládeže na tradici výstupů po osmileté pauze navázal, a po loňském nultém ročníku se v ní rozhodl pokračovat. Účastníci se mohou registrovat ve třech kategoriích – sólolezci, duolezci a družstva, která jsou u dospělých maximálně šestičlenná, u dětí desetičlenná. Na sjezdovce, která měří celkem 821 metrů, našlapou úspěšní sólolezci zhruba 55 kilometrů a na vrchol vyjdou devětatřicetkrát. Noční výstupy jsou z bezpečnostních důvodů o čtvrtinu zkráceny. Startuje se v sobotu 6. října v 10 hodin u lyžařské chyty pod Červeným kamenem a ukončení akce je naplánováno na 15 hodin následujícího dne. Pro aktivní účastníky víkendového výstupu i pro fandící diváky je připraven také doprovodný program se soutěžemi, lanovými aktivitami, grilováním a posezením u hudby. Lezci se navíc mohou těšit na krásné věcné ceny a pamětní medaile.

 

 

Sobota 6. října na Trúbě – 4. ročník soutěže o nejlepší vyřezávanou dýni! Soutěž potrvá od 11.00 do 16.00 hodin! Kromě tradičního dlabání dýní, kdy si můžete donést buď svou vlastní dýni, anebo si můžete u nás zakoupit zbrusu novou, bude možnost vyzkoušet si i možnosti zdobení jablíček, výrobu jablíčkových housenek a další zajímavé věci, určené nejen pro ty nejmenší. Navíc ve 13 a 14 hodin proběhne na spodním nádvoří i vystoupení skupiny scénického šermu Allegros! Pro vegetariány budeme speciálně grilovat dýni!

 

 

Malá kopaná: sobota 6. 10. od 9 do 15 hod. 6. turnaj II. ligy KMK.

 

 

6. 10. 2012 – Přednáška Doc. ThDr. Tomáše Novotného „Zábavné uvedení do judaismu s filmovými ukázkami“, od 17:00 hod., dům U Písařů na náměstí ve Štramberku.

 

 

Přehlídka pěveckých sborů se uskuteční v sobotu 6. 10. 2012 v 15.00 hod. v Katolickém domě v Kopřivnici. Jedná se o 16. ročník a kromě domácího souboru se představí další 4 moravská tělesa: Krnovský ženský sbor, Mužský pěvecký sbor  Vítkovice, Ženský pěvecký sbor CANTICORUM  Havířov, Pěvecký sbor ONDRÁŠ  Nový Jičín.

 

 

7. 10. 2012 – Andrzej Biaľka – varhany (Svatováclavský hudební festival), v 15:00 hod., kostel sv. Jana Nepomuckého na náměstí ve Štramberku.

  

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice