3. 2. 2016

 

SmVaK , a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Krátké a v části ulice Štefánikova a Pod Moravií. Jedná se o č. p. 1165 – 1171 a 1864. Tato odstávka proběhne 4. února od 8:00 – 14:00 hodin. v této oblasti bude přistavena cisterna s vodou.

 

Oznamujeme občanům, že v termínu od 29. ledna do 29. února v Kopřivnici probíhají pravidelné opisy vodoměrů.

 

Seminář o kávě: Cupping se koná ve středu 3. 2.2016 v čajovně [árt té kafé] Mandala v Kopřivnici. Řízená degustace cca šesti druhů kávy z rukou Pavla Obrátila. Čas: 18.00 Cena: 100 Kč (v ceně započítán i 30g vzorek výběrové kávy, kterou si vezmete domů).

 

Fakultní nemocnice Ostrava přichystala na úterý 3. února pro veřejnost zajímavý program. V rámci kampaně Čas je mozek budou mít všichni zájemci možnost dozvědět se více informací o mozkové mrtvici, rozpoznání jejich prvních příznaků a správné pomoci pacientovi s tímto zákeřným onemocněním. K dispozici bude všem zdarma také poradenství nutriční terapeutky, která bude na místě zájemcům speciálním přístrojem analyzovat složení těla. Měření je zcela bezbolestné, probíhá stejně jako vážení na osobní váze a upozorní zejména na případné rizikové faktory, které mohou zvyšovat nebezpečí vzniku mozkové mrtvice. Akce bude probíhat od 10 do 14 hodin v prostorách v blízkosti nemocniční kavárny Maleda.

 

První středa na téma Obsahová strategie a Content marketing- 3. 2. 2016. První středu v měsíci zní sirény – a my svoláváme k neformálnímu setkání marketingové specialisty, profesionály i amatéry. Chceme pravidelně sledovat dění v oboru. Přijďte se s námi věnovat trendům v oblasti firemní komunikace, online a offline marketingu, sociálních sítí, webdesignu, SEO, content marketingu a dalších oblastí. Zapojte se do místního marketingového dění a poznejte lokální marketingovou scénu. Každá První středa má svůj leitmotiv. V krátké prezentaci aktuální téma otevřeme a společně jej představíme ve volnou diskuzi či posezení v baru. Čas: 17.00 Cena: zdarma Místo: Fifty fifty bar v Hotelu Tatra, Kopřivnice.

 

Ve čtvrtek 4. 2. 2016 uvede KDK Divadlo Járy Cimrmana – Afrika aneb Češi mezi lidožravci. V pořadí objevů čtrnáctá Cimrmanova hra nás zavede do nitra kontinentu téměř nedotčeného civilizací. Čeští cestovatelé se tu setkají s podivným kmenem lidojedů a málem skončí na jejich jídelním lístku. Příslušníci tohoto kmene jsou zvláštní ve dvou směrech: svým vzhledem a svou neobyčejnou učenlivostí. Tyto vlastnosti umožnily Cimrmanovi vyřešit jazykové a inscenační problémy s elegancí, jakou mu ostatní světoví dramatikové mohou jen závidět. Kdyby takové téma zpracoval dejme tomu G. B. Shaw, strávili by diváci v hledišti 5 až 7 hodin. Cimrman tu vystačil (nepočítáme-li úvodní vědecký seminář) s pouhou hodinou. Poprvé v historii Divadla Járy Cimrmana vystupuje na jevišti i živé zvíře.

 

Ve středu 3. 2. 2016 před hokejovým zápasem s VHK Vsetín (v 18:00) proběhne oficiální rozloučení s hokejovou kariérou našeho odchovance ADAMA MIKŠOVSKÉHO, naposledy oblékající dres našeho soupeře. Kopřivnický útočník Adam Mikšovský musel po těžkém úrazu oka z podzimu roku 2014 ukončit hráčskou kariéru.

 

Neseď doma 7. 2. 2016 – sportovně-zábavná akce, Tělocvična ZŠ Štramberk. K dispozici budou velké nafukovací atrakce, bláznivé koule, opičí dráhy, skákací hrady, trampolíny, klouzačky a jiné zábavné prvky. Program:

  • začátek akce ve 14.00 hodin;
  • zábava a dovádění na prolézačkách (bláznivé koule, dětské bludiště, hrady, zápasnická aréna, opičí dráha, klouzačky a mnohem více) – jedná se o zábavné nafukovací sportovní prvky, které mohou návštěvníci vidět při soutěžích v TV, např. „Drtivá porážka“;
  • prodej drobného občerstsvení – sladkostí, vaflí, párků v rohlíku, nealko, pivo;
  • ukončení v 17.00 hodin.

 

Příborský masopust se chystá na 9. 2. 2016. Setkání všech masek a maškar je na náměstí, odkud průvod pokračuje na Místeckou ulici uličkami pod kostelem sv. Kříže přes Vésku, Klokočov, Benátky na Mexiko. Pochování basy a masopustní veselí se koná v restauraci Mexiko. 15.30 (sraz maškar) / 16.00 (začátek průvodu) na Náměstí Sigmunda Freuda.

 

Kurz úspěchu. Chcete poznat sami sebe? Nejste spokojeni v zaměstnání? Vaše vztahy nefungují? Přivítali byste peníze navíc? Nebo více času pro sebe? Pak přijďte na úvodní nezávaznou lekci OSOBNÍHO ROZVOJE neboli cesty sebepoznání v úterý 9. února 2016, 10:00 nebo 17:30, Centrum radosti Ganéša, Kopřivnice.

 

Songfest 2016 – Vítání roku opice – 4. 2. 2016, Piaristický klášter, Příbor, 16:00. Nadcházející rok 2016 je ve znamení „ohnivé opice“. V Příboře se můžete těšit na vystoupení čínské zpěvačky a hlavní organizátorky festivalu Feng-yün Song, českého básníka, písničkáře a prozaika Jana Buriana, houslistu, herce a zpěváka Martina Brožka a místního sboru amatérských zpěváků zpívajících pro radost. Hlavním hostem bude tradiční pekingská opera Opičí král. V piaristickém klášteře budete mít možnost si prohlédnout opice, opičky, opičáky různých tvarů a velikostí. Budete mít možnost si vyzkoušet výrobu origami, ochutnat vynikající čaj Dobré čajovny a další.

 

Na 6000 lidí si loni pořídilo slevovou kartu Beskydy Card, díky níž mohou získat levnější ubytování nebo výhodnější vstupné na téměř stovce míst v Moravskoslezském kraji. V projektu Beskydy Card je v současné době zapojeno přes 40 ubytovacích zařízení, u kterých klient, v případě, že se ubytuje na dvě noci, dostává Beskydy Card zdarma. V informačních centrech v e-shopu si turisté mohou kartu za 99 korun (děti za 69 korun) také koupit. Karta platí rok ode dne vydání a slevy se pohybují od deseti do sta procent. Držitelé kartu využívají opakovaně, při dobrých sněhových podmínkách, využívají výhod lyžařských areálů, které akceptují Beskydy Card při nákupu ski pasů, výuku lyžování, zapůjčení lyžařských i běžeckých kompletů.

 

V úterý dne 9. února od 9:00 – 17:00 hod. na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně proběhne Novojičínský jarmark. Bude zde k prodeji pečivo, trdelník, perníčky, teplé nápoje, občerstvení, koření a bylinky, mléčné výrobky, masné a uzenářské výrobky, rukodělné výrobky např. košíky a dekorace, ručně vyráběné šperky a bižuterie, keramika a spoustu dalších zajímavých produktů. Součástí jarmarku bude také soutež řeznictví a uzenářství „O nejlepší jarmarečnou klobásu,“ kterou bude moci ochutnat a ohodnotit široká laická veřejnost.

 

Blíží se start televize Mňau? Stanice zařadila domácí video. Jak konkrétně bude programové schéma stanice vypadat, je zatím zahaleno tajemstvím. Televize pouze avizovala, že bude zařazovat do vysílání videa pořízená diváky.

 

Velkého úspěchu dosáhla devítiletá Dorotka Spurná, která navštěvuje Základní uměleckou školu v Novém Jičíně. Zabodovala v soutěži, upozorňující na nebezpečí korupce. Dorotka Spurná byla se svými devíti lety nejmladší z oceněných a také jedinou ze severní Moravy. Na obrázku, který Dorotka namalovala, je velký nápis ÚŘAD a pod ním je zobrazena úřednice, kolem které je nataženo mnoho rukou podávajících bankovky. Žena v tu chvíli s úsměvem dává kulaté razítko na nějaké povolení. Čtyřčlenná odborná porota ocenila celkem sedm dílek ze 170 obrázků, které do soutěže zaslalo sedmnáct uměleckých škol z celé České republiky. Celkovým vítězem se stal desetiletý Václav Soukup z Prahy 5 s obrázkem akvária, ve kterém plave politik obklopený návnadami z bankovek na rybářských háčcích.

 

Město Kopřivnice a firma HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r.o., kancelář Ostrava jako zpracovatel Město Kopřivnice a firma HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r.o., kancelář Ostrava jako zpracovatel cyklistického generelu města Kopřivnice Vás žádají o názor na cyklistickou dopravu ve Vašem městě. Jedná se o záměr na vybudování dalších cyklistických stezek, pruhů pro cyklisty, případně vyznačení nových cyklotras. Formou ankety můžete sdělit, zda již využíváte nebo máte zájem cyklostezky, pruhy pro cyklisty a cyklotrasy využívat, v jakém rozsahu, či případné Vaše další podněty. Anketa je zde: https://www.koprivnice.cz/index.php?id=aktuality-koprivnice

 

Zájemci, kteří se chtějí zúčastnit zájezdu na antickou tragédii (Národní divadlo Brno) – KRÁL OIDIPÚS, se mohou přihlásit do 28. 2. 2016 v IC Kopřivnice.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice