3. 2. 2017

 

Nemocnost dosáhla 1854 případy na 100 000 obyvatel, což je oproti minulému týdnu pokles o 20,6%. K poklesu onemocnění došlo ve všech věkových skupinách. Nejvyšší nemocnost byla zaznamenána v okresech Frýdek-Místek a Opava. I přes tento pokles se však stále nemocnost udržuje nad epidemickým prahem. Během tohoto týdne se počet sledovaných osob ošetřených pro ARI na LSPP v kraji pohyboval v průměru kolem 36 % s navýšením ve dnech pracovního volna na 38%. V Moravskoslezském kraji evidujeme v tomto týdnu 6 klinicky závažných případů chřipky, z toho 2 úmrtí v okrese Opava, ve věkové skupině nad 60 let věku. Všechny osoby mají v anamnéze závažné chronické onemocnění. Laboratorně byla u nemocných potvrzena chřipka typu A/H3N2. Celkem v sezóně ARI 2016/2017 evidujeme 52 závažných případů chřipky, z toho 12 úmrtí. Na chřipkových onemocněních se v Moravskoslezském kraji, obdobně jako v ČR, uplatňuje především virus chřipky A(H3N2), zcela ojediněle virus chřipky B.

 

TATRA TRUCKS a.s. vás zve na besedu s týmem TATRA BUGGYRA Racing o Rallye DAKAR 2017. Beseda se bude konat 8. 2. od 17.00 v kinosále KD Kopřivnice. Závodní tým bude zastoupen Martinem Kolomým, René a Davidem Kiliánovými a besedu bude moderovat Josef Kalina. Vstup na besedu je zdarma.

 

Dlouho očekávaná kniha Ivančena – 70 let ve vzpomínkách a obrazech je na světě. První seznámení veřejnosti s touto knihou proběhne ve čtvrtek 9. 2. 2017 od 17:00 hod. v Lašském muzeu v Kopřivnici. Součástí podvečera bude i krátký program na téma historie mohyly, prodloužena je také výstava na stejné téma. Samozřejmě bude možné si zde knihu také zakoupit. Všichni příznivci mohyly, knih, muzejnictví i autora jsou srdečně zváni.

 

Hasiči v Moravskoslezském kraji zasahovali během středečního dopoledne u 13 nehod. Šlo především o vyprošťování či odtahování nákladních či dodávkových vozidel z příkopů, svodidel a závějí, nehody se většinou obešly bez zranění. Dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic Vítkov a Nový Jičín, odkud vyjel vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, zasahovaly ve středu ráno (po sedmé hodině) v Heřmanicích u Oder, místní části Véska (okres Nový Jičín), kde skončil linkový autobus s několika cestujícími v příkopu.

 

Štramberk je ve finále soutěže o nejlepší realizaci programu Regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Město navštívila tříčlenná komise složená ze zástupců Národního památkového ústavu, ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, a pár dnů nato vedení města obdrželo informaci, že Štramberk se stal vítězem krajského kola a postupuje do kola celostátního. Loni se jeho vítězem stalo město Příbor.

 

Hrad Štramberk mimořádně otevírá své brány. Jarní prázdniny jsou za dveřmi a proto hrad Štramberk mimořádně otevírá své brány. Nenechte si ujít jedinečný pohled z věže na krásně zasněženou krajinu.

Mimořádně bude hrad otevřen:

  1. 2. 2017 od 10.00 – 16.00 /pololetní prázdniny/
  2. – 17. 2. 2017 od 10.00 – 16.00 /jarní prázdniny/

 

Užijte si jedinečný svátek skialpu v Beskydech! Závod určený všem, které baví skialp a skitouring v jakékoliv podobě. Závod Dynafit SKIALP BÍLÁ je součástí celodenní akce SKI(alp) FEST Bílá a představuje jeho programové vyvrcholení. Na rozdíl od Lysé hory, je forma tohoto závodu divácky velmi atraktivní. Akce je především o společném výletu celých rodin, přátel i kamarádů na Bílou, kde se vedle závodění seznámíte s celou řadou zajímavých novinek. To vše v sobotu 4. února. Start závodu je hromadný v 16.15 hod., trasa oproti minulým ročníkům je pozměněna. Závodníci vyběhnou s pásy na lyžích po vyznačené trase na modré sjezdovce k horní stanici lanovky, zde sejmou pásy a po vyznačené trase na lesní cestě a červené sjezdovce se vrátí do místa startu. Zde znovu navléknou pásy na lyže a absolvují další kolo, na jehož konci je čeká CÍL.Trať je dlouhá cca 5 km a převýšení činí 600 m. Závěrečný program proběhne od 19.00 hod. v konferečních prostorách hotelu BAUER. Budou vyhlášeny výsledky závodu Dynafit SKIALP BÍLÁ a poté celkové výsledky seriálu Dynafit KORUNA BESKYD. Nově bude zařazena také bohatá tombola, ve které získá nějakou cenu každý účastník závodu na Bílé.

 

Díky příznivým klimatickým podmínkám můžete krásu z ledu na Pustevnách obdivovat až do 5. února. Stany se sochami zůstávají i nadále otevřené každý den od 9 do 16 hodin, takže pokud jste tuto významnou akci nestihli navštívit, máte pořád příležitost. A o víkendu se můžete těšit i na tradiční jarmark.

 

SWING – JAZZ – LATIN. Vila Machů zve všechny na stylový hudební večer v podání Martina Galii a jeho hostů v pátek 3. února 2017 od 20 hodin v kavárně Vila Kopřivnice. Vstupné dobrovolné.

KOPŘIVA – PLEVEL, KTERÝ ŠATIL. Muzeum Novojičínska a pamětní síň S. Freuda zvou všechny na přednášku spojenou s názornými ukázkami o fenoménu zpracování kopřivového vlákna od pravěku do současnosti konanou v pátek 3. února 2017 od 17 hodin v přednáškovém sále Muzea v Příboře.

 

HARMONIKA V PIVOVARU. Městský pivovar Štramberk zve všechny na posezení u harmoniky v pátek 3. února 2017 od 19 hodin v Městském pivovaru ve Štramberku.

 

KH KOPŘIVNICE X HCB KARVINÁ. Klub házené Kopřivnice srdečně zve všechny sportovní příznivce na extraligové utkání házené mužů mezi KH Kopřivnice a HCB Karviná v sobotu 4. února 2017 v 18 hodin ve sportovní hale ZŠ Emila Zátopka.

 

HASIČSKÝ PLES. Sbor dobrovolných hasičů Lubina – Větřkovice zve všechny na Hasičský ples konaný v sobotu 4. února 2017 od 19 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

POSEZENÍ U CIMBÁLU. Městský pivovar Štramberk zve všechny na posezení u cimbálu v sobotu 4. února 2017 od 19 hodin. K poslechu bude hrát Cimbálová muzika Pramínky.

 

KLOKOČOVSKÝ MASOPUST. Občanské sdružení Klokočov zve všechny na čtvrtý pochod Klokočovskými ulicemi, který se uskuteční v sobotu 4. února 2017 v 9 hodin. Maškarády, masky a hodně dobrou náladu s sebou. Začátek pochodu je stanoven na křižovatku u Hončů.

 

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ PLES V KOPŘIVNICI. Katolická beseda a 3. Skautský oddíl Strážci světla a 4. Skautský oddíl Jitřenky Kopřivnice zvou všechny na dětský maškarní ples konaný v neděli 5. února 2017 od 15 hodin v Katolickém domě Kopřivnice. Těšit se můžete na spoustu zábavy, hudby, tombolu, občerstvení a chybět nebudou ani hry pro děti.

 

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ PLES V LUBINĚ. Dům dětí a mládeže Kopřivnice zve všechny děti a jejich rodiče na tradiční maškarní ples plný zábavy, her, soutěžení a tancování, který se uskuteční v neděli 5. února 2017 od 14 hodin v katolickém domě Lubina.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice