6. 2. 2017

 

V úterý 7. února v 17.15 jste zváni do kina k mimořádnému uvedení kabaretu Ovčáček Čtveráček.

 

Nabídka města na nájem dvou městských bytů (Obránců míru 705 o velikosti 1+2, druhý – Obránců míru 1307 – o velikosti 1+3) za podmínky přistoupení k dluhu, který je určen pro stávající nájemce městských bytů za podmínek dle výzev. Nabídka platí od 23. 1. 2017 do 8. 2. 2017.

 

Už 2 desítky let má Kopřivnice vyřešen problém, kam umístit zatoulané a odchycené psy. Útulek pro nalezená a opuštěná zvířata byl za finanční podpory města Nový Jičín otevřen v září roku 1997. Od samého začátku se o toto zařízení stará Městská policie Kopřivnice. V roce 2001 byly po dohodě s městem Kopřivnice postaveny dva kotce pro město Frenštát pod Radhoštěm. Za 20 let zde našlo útočiště více než 4000 pejsků. 20. Výročí založení oslaví psí útulek počátkem července.

 

Za uplynulý rok se v podniku TATRA TRUCKS vyrobilo 1326 vozidel a výroba meziročně vzrostla o 56 procent. Začátkem letošního roku místní automobilka oznámila splnění dodávky pro Armádu ČR tři měsíce před plánovaným termínem. Generální ředitel Martin Bednarz tak splnil svůj klíčový úkol meziročně navýšit výrobu a od 1. února letošního roku nastupuje do pozice generálního ředitele TATRA TRUCKS po více než třech letech úspěšného působení v čele finančního úseku automobilky Radek Strouhal. Podnik se tak dostává do období, kdy bude kladen důraz na optimalizaci nákladů, zvyšování produktivity práce a s tím spojených investic do klíčové podnikové infrastruktury.

 

V souvislosti s připravovanou výstavou Vyrobeno v Tatře, ale tatrovka to není! se Muzeum Příbor obrací k veřejnosti s žádostí o pomoc při sběru a dokumentaci předmětů, které vznikly v podniku Tatra a to pro vlastní potřebu či potřebu někoho jiného. Tvůrci výstavy především oslovují osoby, které mají ve svém vlastnictví některé z předmětů vytvořené v podniku Tatra, aby je zapůjčili, popřípadě věnovali pro výstavní a dokumentační účely. Při prezentaci těchto svébytných artefaktů bude zachována přísná anonymita výrobců i těch, kteří předměty zapůjčí či darují. Předměty na výstavu přijímají do 31. srpna 2017. Muzeum Novojičínska,p.o., Lidická 50, 742 58 Příbor Tel.: +420 556 725 191, E-mail: muzeumpribor@seznam.cz

 

V roce 2017 postupně v naší spádové oblasti vyprší platnost necelé tisícovce řidičských průkazů. Jedná se o doklady vydané v roce 2007 s dobou platnosti na deset let. Řidiči by si tak měli platnost svého průkazu pohlídat a s dostatečným předstihem požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám. Bezplatnou výměnu lze provést již tři měsíce před skončením platnosti původního dokladu. K vyřízení je potřeba přijít osobně s platným dokladem totožnosti a donést jednu aktuální průkazkovou fotografii a průkaz, který podléhá výměně.

 

Nemocnice v Novém Jičíně spustila akci Přiveď nového dárce, dostaneš dárek! Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfuzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou novou krev. Cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových prvodárců. Zájemci mohou přijít vždy v pondělí a úterý mezi 6:30 a 9:30, i bez objednávky. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, občerstvení, a odpočet ze základu daně z příjmu, a to ve výši 2000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Projekt Aktivní senior 2017 byl zahájen. Kalendář akcí pro rok 2017 byl k dispozici na besedě o Bajkalu. Stejně jako v předchozích letech je naplánováno několik venkovních pohybových aktivit, zájezd, cyklistické výlety, pochod generací, minigolfový turnaj a Sportovní den. Z nesportovních činností se mohou kopřivničtí senioři těšit na počítačový kurz, trénování paměti, besedu na téma Jak nevyhořet, výstavky, zábavná klání i společenská odpoledne. V pestré nabídce připravených aktivit si může vybrat každý senior, který nechce sám doma nečinně sedět. Nejbližší akcí je tradiční společné zpívání se soutěží o nejlepší vtip 21. 2. V klubu seniorů na Sokolovské.

 

Ve čtvrtek 19. ledna 2017 proběhlo v Novém Jičíně slavnostní vyhlášení nejlepších policistů za rok 2016. Za svou příkladnou a iniciativní činnost, vysokou úroveň odborných znalostí a dosahované pracovní výsledky si ocenění převzalo celkem třináct policistů. Ocenění převzali i 3 policisté, působící v Kopřivnici. Za 20 let trvání služebního poměru získal Medaili za věrnost II. stupně npor. Bc. Pavel Danihel, z toho deset let pracuje jako zástupce velitele kopřivnického obvodního oddělení. Ještě o rok déle slouží u policie nprap. Zdeněk Pražák, v Kopřivnici je pd roku 1999. Je to spolehlivý policista, vlastními nápady přispívá ke zkvalitnění práce. Pravidelně reprezentuje na okresních i celorepublikových soutěží v běhu na lyžích. Trojici doplňuje vedoucí obvodního oddělení Kopřivnice npor. Bc. Ivan Pilát, na tomto postu pracuje od roku 2006. Byl oceněn za sportovní výkony jako plavec, který se stal v roce 2016 v Mělníku na policejním mistrovství ČR v plavání se záchranou tonoucího mistrem PČR.

 

Moravia Silesian Masters Cup, tedy závody registrovaných masters ve sjezdovém lyžování se konají v pátek 10. února v Novém Jičíně na Svinci, a v sobotu 11. února se na stejném kopci koná Skipohárek.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice