3. 4. 2023

PONDĚLÍ  3. dubna 2023

Velikonoční workshop pro dospělé  Štramberk. Knihovna Štramberk si pro vás připravila workshop, který nejenže napomůže naplnit vaši kreativní duši, ale taktéž si z něho odnesete tematické dekorace pro plnohodnotné oslavení svátku jara. Výroba závěsné dekorace k výzdobě domova. Rezervace míst do 30. 3. 2023 na e-mailu: mk@stramberk.cz nebo tel.: 558 840 620, 731 156 459. Komunitní centrum Stará škola  16:00

 

V Kopřivnici se bude diskutovat o fair trade. V pondělí 3. dubna od 16 hodin se v Ringhofferově vile uskuteční diskuzní seznání O fair trade. Nevíte, co se pod tímto označením skrývá? Myšlenku fair trade znáte, ale chcete se dozvědět více? Přemýšlíte, jak konkrétně můžete tento systém podpořit? Přijďte to s námi probrat u šálku výborné fairtradové kávy. Fair trade (česky férový či spravedlivý obchod) je výzvou k zodpovědné spotřebě a spravedlivějšímu způsobu obchodování. Systém usiluje o pomoc drobným výrobcům a pěstitelům v zemích třetího světa, chrání jejich práva a dává jim šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Prosazuje platbu spravedlivých cen a dodržování sociálních environmentálních standardů. Férový výrobek poznáte například podle certifikační známky Fairtrade. Pondělní besedy v Kopřivnici se zúčastní zástupce společnosti Fairtrade Česko a Slovensko Stanislav Komínek, který má osobní zkušenosti z míst, kde tento systém pomáhá. „Půjde o besedu a promítání fotografií, které se budou týkat nejen pěstování kakaa v západní Africe, ale také našich možností zapojení do změny,“ uvedl Stanislav Komínek. „Budeme rádi, když se jednání zúčastní všichni, kdo se o fair trade chtějí dozvědět více, než co lze vyhledat na internetu. Především jsou vítáni ti, kteří si na toto téma doposud neutvořili ucelený názor,“ doplnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

 

Školní družina při Základní škole Floriána Bayera pořádá v pondělí 3. dubna od 10 do 16 hodin v prostorách školy Velikonoční jarmark, na který je zvána veřejnost.

 

Základní škola Emila Zátopka připravila Jarní koncert s výstavou pro návštěvníky v pondělí 3. dubna v 16 hodin ve sportovní hale.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice