3. 6. 2019

Cykloturistický výlet z cyklu Aktivní senior 2019. se připravuje na 5. 6., sraz je u hotelu Tatra v 6.30. Letos vás čeká 40 km projížďka krásnou přírodou a poznávaní památek lednicko-valtického areálu.

 

Policisté se i letos zapojili do celorepublikového projektu, který upozorňujeme na problematiku pohřešovaných dětí. Tzv. pomněnkový den má svůj název odvozen od kvítku pomněnky, jehož překlad z angličtiny znamená „nezapomeň na mě“. Každý rok je pátráno po několika tisících dětí a po téměř dvou desítkách pohřešovaných dětí v ohrožení. V rámci akce 24. května policisté na několika místěn v regionu rozdávali preventivně propagační předměty a radili co dělat v případě, že by došlo k pohřešování někoho z blízkých.

 

Ve věku 63 let zemřel 18. května Jan Rulec, významný manažer českého automobilového průmyslu, který se v roce 2014 významně podílel na restartu kopřivnické automobilky TATRA TRUCKS, v ní působil do roku 2016. Mimo místní automobilku pracoval také jako ředitel výrobního závodu LIAZ v Mnichově Hradišti a jako výrobní ředitel Karosy ve Vysokém Mýtě. V automobilovém průmyslu působil Jan Rulec od roku 1980 do léta roku 2018, poté musel svou práci kvůli nemoci přerušit. Počátkem letošního roku se na své místo vrátil, ale třetí útok rakoviny se mu nepodařilo odvrátit.

 

Z bývalých výměníků město již tři přestavělo na garáže a chystá se další. Osm aut a jedna motorka budou od září parkovat v nové nájemní garáži, která vzniká přestavbou výměníku na ulici Pod Morávií. Stavební práce byly svěřeny místní stavební firmě Chalupa a syn, Rekonstrukce začala 2. května. Ze Stanice, které dříve sloužila pro rozvody tepla, zůstanou jen obvodové zdi, vnitřní příčky již byly vybourány. Projekt počítá s novou střechou, nové budou i podlahy, elektropřípojka, rozvody vody a také vrata a příjezdová cesta. Upravena bude i fasáda. Stavební práce probíhají dle harmonogramu, rekonstrukce by měla být dokončena v polovině prázdnin a přijde na 2 156 000 bez dph. Opravu hradí město bez dotací z vlastního rozpočtu. Od května probíhá výběr budoucích nájemníků, přednost dostane nejvyšší nabídka. Zájemci o garážové stání v této lokalitě mohou kontaktovat odbor majetku města.

 

Celoroční projekt Mateřských škol Kopřivnice zakončila tradiční setkávací akce pro děti z celé Kopřivnice. Letos na téma Hrajeme si s knihou. V pátek 24. května se podařilo zahnat déšť, takže děti se mohly vypravit na zábavnou stezku ze školky do školky se stanovišti, kde se vše týkalo knížek a čtení. Na start ve školce i. Šustaly dorazilo na 80 dětí, cíl byl tradičně na zahradě MŠ Záhumenní. Po trati plnily děti připravené úkoly, za jejich plnění obdržely do hrací karty razítko a v cíli pak na ně čekaly drobné dárky. O zábavný program se postaralo Hit rádio Orion. váženým hostem, v neustálem obležení byl ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek. Za odpoledne stihl namalovat dětem několik desítek malůvek dle přání. Zábavné odpoledne podpořilo i město v rámci projektu šablony. Mateřská škola Záhumenní, coby držitelka titulu Zdravá škola odměnila každého účastníka dávkou vitamínů. Projekt hrajeme si s knihou bude zakončen výstavou, která je od 1. června k vidění v kulturním domě.

 

Léto s ktk – jde o akční slevu, která se týká připojení na internet. Tento slevový balíček je možné uplatnit pro nově sepsané smlouvy na dodávku služeb sítě KTKnet a KTKoptic (připojení k internetu). Klienti, kteří sepíší smlouvu (nebo se zaregistrují k odběru služby) mohou získat slevu 50% na měsíční poplatky po dobu 6-ti měsíců. Tento slevový balíček není určen pro zákazníky, u kterých měníme kabelový modem za optickou jednotku – ukončujeme starou smlouvu na KTKnet a uzavíráme novou smlouvu na KTKoptic.

Doba platnosti akce je do 15. června 2019 včetně. Podrobné informace získáte na webu ktk.cz.

 

Od 28. 5. je v lašském muzeu otevřena třetí část výstavy fotografií Viléma Heckela. Výstava 100+1, která u nás byla otevřena 2. dubna, navazuje na loňskou výstavu ke stoletému výročí Heckelova narození. Protože je k dispozici malý prostor, výstava byla podle témat rozdělená na 3 části: hory, průmysl, krajina. Ačkoli se nejvíce proslavil svými fotografiemi z vysokých hor, se převážnou část své fotografické kariéry věnoval dokumentování mnohem méně monumentálních krajin. Za svůj život projezdil Československo křížem krážem a dokumentoval přitom nejen krajinu, ale také města a jejich architekturu, obyvatelstvo a jeho zvyky, turistiku, sportovní aktivity a mnoho dalších věcí. Jeho „československé“ snímky sice nebyly tak populární jako fotografie z horolezeckého prostředí, i tak se mu jejich prostřednictvím podařilo vystihnou kus dobové atmosféry především 50. a 60. let. Řada jeho krajinářských snímků byla knižně vydána. Heckelovy snímky české krajiny budou v lašském muzeu vystaveny do 23. června.

 

Prožitková přednáška s meditací se Zdeňkem Píclem Šestá čakra se koná v Divotvůrně v úterý 4. 6. od 18.00 – 20.00

 

Cyklus Géniové světové hudby v klavírních proměnách pokračuje v Příboře v piaristickém klášteře, 5. 6. se představí Jiří Pazour, od 18 hod.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice