31. 5. 2019

Regionální kancelář API společně s agenturami CzechInvest, CzechTrade, TA ČR a městem Kopřivnice připravily na 25. června 2019 konzultační den, jehož cílem jsou individuální konzultace podnikatelských záměrů v rámci podpory pro začínající i stávají podnikatele, programů OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, konzultace k podpoře exportu či možné podpoře vědy a výzkumu ze strany agentury TAČR. Konzultace jsou bezplatné a závaznou registraci na ně je možné učinit nejpozději do 24. června 2019 na e-mailové adrese pavlina.travnickova@czechinvest.org. V registraci je nutné uvést jméno, název společnosti a kontakt. Konkrétní hodina konzultace bude potvrzena ze strany regionální kanceláře.

 

Radnice má vlastní oddělení architektury. Začátkem června letošního roku se mění organizační struktura kopřivnického městského úřadu. Od 1. června má kopřivnická radnice vlastní oddělení architektury.

Výběrové řízení na pozice dvou architektů se uskutečnilo v průběhu posledního květnového týdne. „Z přihlášených účastníků jsme vybrali dva, kteří budou na půl úvazku pracovat v rámci nově zřízeného oddělení architektury,“ uvedl starosta a garant oddělení v jedné osobě Miroslav Kopečný a pokračoval: „Předpokládaný nástup obou vybraných architektů je k prvnímu září, ovšem již od června se budou účastnit jednání, při kterých bude potřeba jejich odborného pohledu. V tuto chvíli je to zejména připravovaná rekonstrukce centra města, ale i další připravované projekty, například rekonstrukce bývalé ZŠ Náměstí a podobně.“

 

Den dětí – věda je zábava, Kopřivnice. V pátek 31. května ve všechny malé i velké děti mohou těšit na den plný soutěží, pokusů a her. Před Kulturním domem Kopřivnice budou připravené dílničky, kde si děti mohou vyrobit sliz, vyzkoušet různé pokusy, zasoutěžit si a zahrát si. Akce se koná pouze za příznivého počasí na prostranství před KDK v případě nepříznivého počasí v prostorách KDK. Součásti této akce bude i Světový den bez tabáku. Na závěr celého dne vystoupí Pavel Calta.

 

Město Kopřivnice se rozhodlo připojit ke Světovému dni bez tabáku, který je každoročně vyhlašován 31. května. Poprvé byl den bez tabáku vyhlášen v roce 1987 a od té doby se snaží upozornit na celosvětovou tabákovou epidemii a s ní související rizika. V pátek 31. května v rámci Dne dětí tak bude před kulturním domem stánek, kde si bude možné změřit obsah oxidu uhelnatého ve výdechu, bude k dispozici počítačová prezentace o zdravém životním stylu, krátké intervence k prevenci kouření, křížovky a pexeso nejen pro děti a mnoho dalšího,“ sdělila Barbora Sopuchová s tím, že akce se uskuteční v době od 9 do 13 hodin a v případě nepříznivého počasí bude přesunuta do vestibulu KDK.

 

Hückeswagenové a počátky hukvaldského panství 1234 – 1307. V pátek 31. května od 17.00 hod. v rodném domě Leoše Janáčka (budova Informačního centra Hukvaldy) se uskuteční druhá část z dvoudílné přednášky Igora Jalůvky. Vstupné dobrovolné.

 

Štramberská pouť. Od soboty 1. června do neděle 2. června se můžete těšit na tradiční pouť ve Štramberku. Jako každý rok najdete na pouti vše, co k tradiční pouti patří plno atrakcí pro děti i dospělé, jídlo, pití, stánky, ve kterých si budete moci zakoupit řadu tradičních i netradičních výrobků.

 

Puccini: Turandot, kino Kopřivnice. Zeffirelliho opulentní inscenace Pucciniho poslední opery je jedním z nejoblíbenějších diváckých kusů na repertoáru Metropolitní opery. Maria Guleghina se představí v titulní roli kruté čínské princezny, jejíž nenávist vůči mužům je tak silná, že všechny nápadníky, kteří neuhodnou její hádanku, nechává bez milosti popravit. Neznámého prince Calafa, který si nakonec získá její srdce a mezi jehož slavné árie patří i úchvatná „Nessun dorma“, zpívá Marcello Giordani. Dramatický příběh se odehraje v sobotu 1. Června od 17.30 hod. v kině Kopřivnice.  

 

V areálu bývalého Hanzu v Kopřivnici v neděli 2. 6. v 10 hodin začíná charitativní akce na podporu Elišky – na téma Každý dřep pomáhá. Václav Lys se pokusí o překonání rekordu v dřepování na jedné noze.

 

Den dětí a rodiny v Příboře. V rámci mezinárodního dne děti v neděli 2. Června od 13.00 hod. v Městském parku v Příboře se můžete těšit na odpoledne plné her a zábavy. Těšit se můžete na vyhlášení výtvarné soutěže MŮJ SEN, interaktivní show Poppy & Adélka a na závěr dne vystoupí Thom Artway & Band. Vstup volný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice