3. 7. 2015

 

V pondělí 6. července bude mimořádně otevřena rozhledna na Bílé hoře.

 

 

Odstartoval projekt města s názvem „Někdo ven?“ pro místní mládež a všechny, kdo chtějí o prázdninách něco prima zažít. Jde o seriál akcí, kterými si budou moci mladí zpříjemnit každý prázdninový čtvrtek. 2. července začal 1. díl ve skautském centru akcí V síti serpentes dle vzoru Pevnost Boyard, kdy ca 40 účastníků sbíralo indicie, které byly ukryty v lanovém centru, v kvízech a na dalších místech. Úkolem bylo rozluštit recept a získat odměnu ve formě barevného náramku. Akcí bude o prázdninách celkem 9, kdo nasbírá 5 náramků, může je vyměnit za vstupenku na závěrečný koncert zpěváka Voxela. Ve čtvrtek 9. 7. 2015 je připraveno sportovní odpoledne v hale a na hřišti u ZŠ Emila Zátopka. Všechny informace o projektu na www.facebook.com/nekdoven

 

 

Frenštátský závod Siemens na výrobu elektromotorů podpoří díky projektu Fond pomoci další tři neziskové organizace. Celkem jim přerozdělí 70 tisíc korun. Část finančního grantu poputuje do Domova Hortenzie, který ve Frenštátě poskytuje pobytovou sociální službu pro seniory se sníženou soběstačností. Další podpořenou organizací je společnost Kamarád, jež v Rožnově pod Radhoštěm poskytuje služby sociální prevence určené pro dospělé osoby s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Třetí organizací je jezdecká Stáj Tennessee Bonanza v Trojanovicích.

 

 

Novojičínští strážníci jezdí úsporně a ekologicky. Od energetické společnosti získali bezplatně cca na 1 rok k užívání elektroskútr. Jeho provoz vyjde na 20 haléřů na jeden kilometr, navíc je bez výfukových zplodin. Stroj na jedno nabití elektřinou ujede až 60 kilometrů, jeho maximální rychlost je 45 kilometrů v hodině Městští policisté budou nový dopravní prostředek využívat zejména při kontrolách rajónů. V souladu se strategickým plánem města je to možnost, jak podpořit projekt Zdravé město Nový Jičín.

 

 

Částkou téměř 1,3 miliony korun letos podpořil Moravskoslezský kraj hudební festival Colours of Ostrava. Kromě dotace samotného festivalu finančně přispěl ke konání dvoudenní hudební konference Czech Music Crossroads a pořídil odměny pro děti ve Family parku. Na ploše 225 metrů čtverečních si budou moci nejmenší návštěvníci ve stanech mimo jiné vybarvovat omalovánky, skládat si z lega nebo originálních stavebnic z kvalitního dřeva. Kraj také společně s BESIPem připravil různé hry s dopravní tématikou.

 

 

Po dvou měsících skončilo hodnocení třinácti krajských kol a zároveň všech 210 obcí, které se letos rozhodly přihlásit do soutěže Vesnice roku 2015. Do celostátního kola, které proběhne v termínu od 30. srpna do 5. září 2015, postupuje ze MS kraj Kunín.

 

 

V sobotu společně přivítáme prázdniny na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice. Od 10.00 do 21.00 hodin zde bude probíhat hudebně zábavná akce s názvem „Přivítání prázdnin“. V programu se představí Cirkus trochu jinak – Klauni šikulové, hudební skupiny Anděl, K. I. S., Z horní dolní a dál na jih a také Pavel Vítek a TOP Band. Dětem bude určen Veselý dvorek – ukázky a povídání farmáře i interaktivní hudebně-divadelní představení Příhody kluka Bombarďáka. Od 14.00 do 18.00 hodin bude probíhat také doprovodný program, ve kterém si budete moci vyzkoušet bungee running, poskládat si něco z 5000 hracích kostek či si nechat namalovat obličej. Během celého dne bude probíhat také vědomostní soutěž pro malé i velké s názvem „Znáte své město“.

 

 

V pondělí volno můžete využít například k návštěvě hradu Hukvaldy. Prohlídku jednoho z největších moravských hradů vám v 11.00, 13.00, 15.00 a 16.30 hodin zpestří vystoupení skupiny bojového šermu a historického tance Rytíři z Hückeswagen.

 

 

V neděli od 18.00 hodin se u Husovy lípy v Kopřivnici uskuteční Vzpomínkové setkání u příležitosti 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Setkání zahájí místostarostka Dagmar Rysová. Následovat bude teologické zamyšlení nad dílem a odkazem Jana Husa v podání Mgr. et Mgr. Milana Koplíka (faráře Církve československé husitské Nový Jičín), Mgr. Františka Hrušky (faráře Českobratrské církve evangelické Štramberk) a P. Mgr. Jiřího Ramíka (faráře Římskokatolické farnosti Kopřivnice). Akci doprovodí vystoupení Pěveckého sdružení Kopřivnice.

 

 

Fotbalové hřiště na Hukvaldech bude v neděli od 13.00 hodin hostit 6. ročník akce O penaltového krále MS kraje. Akci pořádá futsalový tým Růžové tlapičky Hukvaldy. Nejlepší střelec získá odměnu ve výši 7000 Kč a oceněno bude dále 15 nejlepších! Neváhejte a přihlaste se i vy!

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice