6. 7. 2015

 

Soutěž s KTK: 6 vstupenek na multižánrový hudební festival Horečky fest, který se koná v sobotu 11. července 2015

v Areálu amfiteátru Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Správná odpověď: C/ Městské informační centrum Frenštát p. R. pořádá letos 5. ročník  Horečkyfestu s Xindlem X.

Výherci:

1/           Pavel Rýdel

2/           Soňa Žižkovská

3/           Miluše Matulová

Vstupenky jsou připraveny k převzetí v redakci KTK na ulici Záhumenní 1152.

 

 

Změna distribuce programů skupiny Nova v HD rozlišení. Z důvodu nově nastavených požadavků ze strany CET 21 na zpoplatnění programů Nova, Nova Cinema, Fanda, Smíchov a Telka v HD rozlišení jsme nuceni přistoupit k následujícím krokům.

  1. Dojde k zakódování programu Nova HD. Program budou moci sledovat pouze diváci, kteří si jej nechají na své kartě odkódovat. Pokud nevlastníte dekódovací kartu a příslušný modul do Vašeho televizoru (případně HD set-top-box s dekódovací kartou), můžete si potřebné vybavení zakoupit na kontaktním místě. Novu HD Vám odkódujeme na Vaší kartě do konce roku 2015 bezplatně.
  2. Po dokončení technických úprav doplníme do kabelové distribuce k Nově HD programy: Nova Cinema HD, Smíchov HD a Fanda HD a Telka HD. Tato skupina HD programů bude v budoucnu bezplatně přístupná ke každé z vyšších nabídek, než je základní, nebo samostatně za Technický poplatek.

Výše servisního poplatku není prozatím stanovena, neboť bude záviset na jednání s dalšími televizními stanicemi. Abychom nemuseli kvůli požadavkům komerčních televizí plošně zvyšovat cenu Základní nabídky pro všechny uživatele kabelové televize, plánujeme zavést Technický poplatek pouze pro ty diváky, kteří sledují a chtějí sledovat programy ve vysokém rozlišení a HD programy. Do skupiny programů s HD rozlišením budeme postupně přidávat další.

 

 

KTK ukončí od 13. července přenos analogových programů BBC World a Óčko. Tyto programy budou od uvedeného data šířeny jen v našem digitálním vysílání. Uvolněná přenosová kapacita bude použita pro připravované rozšíření digitálního vysílání o další TV stanice.

 

 

Na webu města Kopřivnice naleznete návrh změn jízdních řádů drážní dopravy na období 2015/2016, včetně navrhovaného jízdní řádu na trati 325 Studénka – Veřovice. Své připomínky posílejte na e-mailovou adresu richard.petr@koprivnice.cz, a to nejpozději do 6. července 2015.

 

 

Žena 100x jinak ve fotografiích Ivana Polívky – to je téma nové expozice, která je od čtvrtku 25. června instalována v muzeu Fojtství. Výstava nabízí soubor aktů z tvorby kopřivnického fotografa z let 1964 – 1994. Výstava potrvá do 6. září 2015 a bude přístupná každý den, mimo pondělí, od 9 do 17 hodin.

 

 

V období od 7. července do 31. října 2015 navštíví vybrané domácnosti v Kopřivnici pracovníci sociologického ústavu Akademie věd ČR v rámci prestižního šetření Proměny české společnosti. Jako poděkování za strávený čas v rozsahu jedné až dvou hodin v domácnosti dostanou tazatelé finanční odměnu v řádu stokorun.

 

 

Celní zpráva upozorňuje v období zahraničních dovolených, že ne všechny suvenýry je povoleno přivézt do naší republiky, případně jen v omezeném množství. Jedná se o ohrožené druhy zvířat, rostlin a výrobky z nich. Užitečné rady naleznete na uvedených odkazech. Mezinárodní úmluva CITES, který chrání ohrožené druhy, byla sjednána v roce 1973 ve Washingtonu a v současné době jí podepsalo 178 zemí světa, v České republice platí o ledna roku 1993.

 

 

Do 15. července ještě můžete hlasovat v celoměstské anketě, kde jsou obsaženy návrhy účastníků veřejného diskuzního fóra „S Vámi o všem? Ovšem!“ kteří vybírali tzv. 10 P, tedy deset příležitostí pro další rozvoj města, kterými by se měla radnice prioritně zabývat. Celoměstská anketa by měla ověřit, zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané. Hlasovací lístky jsou k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice, v městské knihovně a vyplnit je lze také na internetových stránkách města. K výslednému desateru se bude přihlížet při sestavování akčního plánu a dalších rozvojových dokumentů. Letos bylo poprvé přidáno do hlasovacího formuláře také prázdné okénko, kde mohou občané doplnit jeden vlastní návrh, který jim v anketě chybí.

 

 

Z důvodu rekonstrukce bude o prázdninách městská knihovna uzavřena déle, než bývá obvyklé – na celý měsíc: od 20. července do 16. srpna. Především se bude jednat o estetickou úpravu – v čítárně a hlavní části se bude malovat a budou vyměněny koberce a knižní regály. Na pobočce na severu proběhne výměna elektroinstalace.

 

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí do nájmu tři byty, dva o velikosti 1+2 na ulici Alšově a jeden byt 3+1 na ulici Štramberské. Všechny jsou určeny zájemcům za podmínky uzavření písemné dohody o přistoupení k dluhu. Vyplněnou přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 27. července do 16:00 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 

Kopřivnické centrum v létě oživí dva designové City Moduly – expoziční kontejnery nabízející prostor sloužící jako pop up shop, galerie, tvůrčí dílna, kancelář, nebo třeba pódium. Díky projektu Sdílko, jak jej autoři nazvali, se tak v centru Kopřivnice objeví každý den něco nového, za čím bude stát za to se vydat.

City Moduly pochází z vizovické dílny Koma Modular, stejně jako např. modulární stavba českého pavilonu na Expo 2015 v Milánu. Projedete se na koloběžkách z půjčovny Koloběžky ZP. Vyfotíte se v dobovém oblečení v cabrioletu Tatra 11. Zkusíte si ovládat večerní světelnou projekci Lumitrix. Změříte si, jak je na tom Vaše tělo po nutriční stránce díky Eat it. Zapózujete v kloboucích Tonak. Obléknete se do originálních fashion a matternity fashion kolekcí Lady Vyvialové. Ochutnáte cold drip z Laura Coffee. Inspirujete se nápady okolo plánování svatby Salonu Luxury. Poznáte tvůrce českého designu Toma Kadeřábka nebo Lucku Ostrákovou. Vrátíte se do minulého století s nafukovacím slonem Fatra. Zjistíte, jak si nabít telefon na pustém ostrově díky ostrovni-elektrarny.cz a mnoho dalšího. Závěrečná expozice bude patřit lokálnímu výrobci světoznámých značek cyklistických kol, Bike Fun International. Obdobné koncepty tzv. pop up shopů se objevily již na mnoha místech světa. Na slavnostní odhalení Sdílka a představení prvních expozic, akcí a projektů se můžete těšit již v pátek 24. července 2015 v 19:30 hodin na pěší zóně před Kulturním domem v centru Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice