8. 7. 2015

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne 9. července od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody Na Pinkavce a na Francouzské ulici. Dne 10. července od 8:00 – 15:00 hodin bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Mniší a 13. července od 8:00 – 14:00 hodin v části ulice Alšova, Záhumení, Nádražní a Kozina.

 

 

 Ve čtvrtek 9. července 2015 pokračuje prázdninový projekt pro mládež Někdo ven??? Tentokrát s podtitulem – Někdo se pohnout??? Sportovní odpoledne se koná ve Sportovní hale ZŠ Emila Zátopka a začíná v 15:00 hod.

 

 

KOMTERM Morava, s.r.o. informuje, že v letošním roce bude odstavena horkovodní soustava pro město Kopřivnice ve středu 29. 7. 2015 ve večerních hodinách a provoz bude obnoven v neděli 2. 8. 2015 ve večerních hodinách.

 

 

Podezření na onemocnění MERS v Moravskoslezském kraji. Zástupci vedení Moravskoslezského kraje se podíleli na koordinaci činností, vedoucích ke zvládnutí vzniklé situace. Poděkování patří za maximálně profesionální přístup všem složkám integrovaného záchranného systému MSK, stejně tak odborníkům z Krajské hygienické stanice MSK, kteří se podíleli na řešení mimořádné situace v souvislosti s podezřením na výskyt onemocnění MERS na území Moravskoslezského kraje. Je úlevou, že se ukázalo, že nejde o toto onemocnění, komentoval Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

 

 

Od 1. července 2015 mají návštěvníci Slezskoostravského hradu možnost vidět novou expozici „Muzeum záhad“. Expozice vznikla ve spolupráci s českým spisovatelem, scénáristou a záhadologem Arnoštem Vašíčkem. Nová expozice je umístěna v podzemí hradní pevnosti, využívá prostory s expozicí „Permoníků a čertů v podzemí Slezskoostravského hradu“ a nahradila stávající expozici útrpného práva. Záhady a tajemno jsou odjakživa spolehlivým lákadlem. A Ostrava je s nimi přímo bytostně spojena. Právě zde byl natočen první český dokumentární a především i první hraný televizní seriál s tématikou historických záhad. Expozice v podzemí Slezskoostravského hradu nemá v České republice obdoby. Je koncipovaná tak, aby zaujala dětské i dospělé návštěvníky. Mimo mnoha dalších zajímavostí zde můžete vidět: masku smrti; tajemnou templářskou relikvii, sošky trpasličích démonů….

 

 

Činnost hasičské jednotky ve 2. čtvrtletí 2015. Jednotka vyjížděla celkem ke 39 mimořádným událostem. Pomyslné počítadlo zásahů se v 1. pololetí roku zastavilo těsně pod stovkou, na čísle 98. Nejčastěji hasiči zasahují u různých druhů technické pomoci, následují požáry a zásahy u dopravních nehod. Dvakrát hasiči asistovali se speciální technikou při policejním vyšetřování trestné činnosti a jednou byli požádáni o spolupráci při plošné pátrací akci po pohřešované osobě. Pomoc hasičů si vyžádaly pouze tři dopravní nehody, z nichž dvě ale můžeme řadit mezi ty závažnější. Při dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklisty na silnici 1/58 v Lubině musel zasahovat i vrtulník letecké záchranné služby. U druhé dopravní nehody, taky se zraněním, byl rovněž motocyklista, tentokrát si cestu zkřížil s cyklistou. Mezi typické letní zásahy patří likvidace obtížného hmyzu. K jednotce se dostal i nový pomocník. Je jim osobní automobil Škoda Fabia, bezúplatně převedený z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Vozidlo bude využíváno zejména k hospodářské činnosti.

 

 

Už druhým rokem si mohou příborští cyklisté nechat svá kola označit prostřednictvím syntetické DNA a zaevidovat je do databáze místní městské policie. Jízdní kolo je na několika místech označeno speciálním roztokem s mikrotečkami o velikosti jednoho milimetru, které v sobě nesou jedinečný kód. Roztok usychá asi 25 až 30 minut, poté je pevně spojen s rámem a stane se pouhým okem neviditelným. Jejich vyhledávání se na jízdním kole provádí pod UV světlem, kde mikrotečky světélkují. Vlastní kód se na mikrotečce přečte speciálním zvětšovacím zařízením. Označené kolo je poté zaregistrováno nejen do databáze Městské policie Příbor, ale i do celosvětové databáze výrobce forenzního značení. To má potencionální zloděje odradit před krádeží bicyklu. Kdo si nechá preventivně takto kolo ošetřit, měl by si zakroužkovat v diáři datum 23. července. Od této chvíle budou strážníci, vždy každý čtvrtek od 8:00 do 11:00 hodin a od 13:00 do 17:00 hodin, kola značit.

 

 

Do 15. července ještě můžete hlasovat v celoměstské anketě, kde jsou obsaženy návrhy účastníků veřejného diskuzního fóra „S Vámi o všem? Ovšem!“ kteří vybírali tzv. 10 P, tedy deset příležitostí pro další rozvoj města, kterými by se měla radnice prioritně zabývat. Celoměstská anketa by měla ověřit, zda se na vybraném desateru shodnou i ostatní Kopřivničané. Hlasovací lístky jsou k dispozici na Informacích ve vestibulu radnice, v městské knihovně a vyplnit je lze také na internetových stránkách města. K výslednému desateru se bude přihlížet při sestavování akčního plánu a dalších rozvojových dokumentů. Letos bylo poprvé přidáno do hlasovacího formuláře také prázdné okénko, kde mohou občané doplnit jeden vlastní návrh, který jim v anketě chybí.

 

 

V těchto dnech organizátoři projektu Výmoly.cz. zahájili anketu s názvem Nejhorší díra republiky. Řidiči v ní mohou až do 27. července hlasovat o nejnebezpečnějším úseku na českých silnicích. Projekt kopřivničana Petra Čaníka  funguje již pět let  a díky němu se i moravskoslezským silničářům podařilo opravit 8 z 35 nahlášených úseků, na které upozornili sami řidiči. Jako motivace pro řidiče i silničáře slouží finanční odměny, které tvůrci projektu nabízí za aktivitu. Upozornit na nebezpečný výmol a získat více informací o projektu můžete na internetové stránce www.vymoly.cz

 

 

Město Příbor vyhlásilo letní fotografickou soutěž. Kdo má rád procházky lesem s fotoaparátem a navíc k tomu chodí i na houby, může si zkusit zasoutěžit v letní fotografické soutěži, kterou pořádá příborská radnice. Téma zní „Houbaření je moje vášeň“ a nejlepší snímek město odmění dárkovým poukazem. Soutěžící může přihlásit pouze jednu fotografii, a to zasláním na e-mail buskova@pribor-mesto.cz. Ve zprávě musí uvést jméno, příjmení a také text, jehož přesné znění najdou zájemci na webových stránkách města Příbora. Uzávěrka letní soutěže je 31. srpna. O tom, kdo se stane vítězem, posléze rozhodnou v hlasování návštěvníci webu radnice.

 

 

Kameru musel na jednání vypnout. Neobvyklý začátek mělo poslední zasedání zastupitelů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ještě před zahájením jednání zastupitel Jiří Unruh nainstaloval kameru, protože si chtěl pořídit vlastní audiovizuální záznam. Hned ze začátku ale musel kameru sbalit. Zastupitelé se totiž rozhodli o jeho úmyslu hlasovat, pořízení záznamu neschválili. Z osmnácti zastupitelů byla třetina pro, třetina proti a třetina se zdržela hlasování. Natáčení se nakonec neudálo. Rozsáhlá diskuze se na téma veřejných záznamů z jednání rozpoutala na sociálních sítích. Tam zazněl názor, že zastupitelé by se neměli vyjadřovat k tomu, zda chtějí, nebo nechtějí být natáčení. A že už vůbec by o tom neměli hlasovat. Na webu se k tématu objevila spousta komentářů, na samotném jednání zastupitelstva ale nezazněl žádný. Ze zákona o obcích vyplývá, že zasedání zastupitelstva města jsou veřejná a kterýkoli z přítomných občanů si může pořídit nahrávku stejně jako obec. Občan obce má právo nahlížet do usnesení a zápisů z jednání zastupitelstva obce a pořizovat si z nich výpisy. Příští zasedání zastupitelstva ve Frenštátě pod Radhoštěm se uskuteční v září.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice