30. 12. 2016

 

pf2017-ktk

 

Vyrazte za lyžovačkou skibusem! Turistickou oblastí Beskydy-Valašsko pendlují vždy od prosince do března autobusy vybavené pro přepravu lyžařů. V letošní zimní sezóně je vypraven jeden autobus z Nového Jičína, který poté směřuje přes Kopřivnici, Frenštát pod Radhoštěm, Čeladnou a Ostravici až do lyžařských středisek na Bílé. Z Ostravy na Bílou je možné se dostat pravidelnými spoji. Jízdní řád skibusů 2017: linka 880650: Nový Jičín – Kopřivnice – Frenštát pod Radhoštěm – Čeladná – Ostravice – Staré Hamry – Bílá

 

Před 160 lety se vydala první skupina obyvatel Frenštátska hledat nový život v Texasu. Postupně se tam z regionu vystěhovaly tisíce lidí. Fenomén vystěhovalectví proto připomíná i expozice ve frenštátském muzeu.

 

Trabantem napříč kontinenty – úterý 03. 1. 2 017 – Kopřivnice – Kavárna Vila (bývalé loutkové divadlo). Vila Machů zve všechny na přednášku, kde uslyšíte vyprávění z nejnáročnější cesty o setkání dvou světů, které křižuje žlutý cirkus. Napříč pustou Austrálií, kde problémy střídá špatné počasí a špatné počasí problémy, a nic nejde podle plánu, do nádherné tropické Jihovýchodní Asie, jiného světa, kde mělo být vše jednoduché a nebylo, a právě proto to stálo za to! Stovky fotek a příběhů, které člověk někdy ani nechtěl zažít, ale o to větší má radost, že to všechno přežil.

 

Ve Štramberku ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého zazní Česká mše vánoční. Koncert se koná 30. prosince a vstupné na něj je dobrovolné.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice