30. 3. 2022

Kulturní dům v Kopřivnici informuje, že vzhledem k nemoci se program Minipárty s Karlem Šípem přesouvá z 27. 4. na 25. 5. 2022. 

 

ArcadiaTV World je světoznámý televizní kanál zaměřený na cestování. Můžete s námi cestovat do nejzajímavějších, krásných a fascinujících oblastí na celém světě. Čekají na Vás portréty měst a zemí, přírodní krásy i průvodce z cest. Mnoho památek ze světového dědictví UNESCO, dobrodružné dokumenty pro Váš další výlet, dovolenou nebo jen příjemnou relaxaci… Objevute svět s ARCADIA TV world

 

České Radiokomunikace ve spolupráci s Českých rozhlasem spustily vysílání rozhlasové stanice UKRAJINSKE RADIO v celoplošné DVB-T2 síti. KTK toto vysílání následně přebírá pro šíření v KTKdigi. Ukrajinský rozhlas vysílá non-stop a posluchačům poskytuje nejnovější informace o aktuálním dění v zemi.

 

Z Pěveckého sdružení Kopřivnice, které v letošním roce oslaví 100-leté výročí svého založení, se během posledního období zformoval ženský pěvecký sbor Cantus Venuste. Název souboru Cantus Venuste- tedy okouzlující zpěv – vybral sbormistr Jiří Najvar, který s kopřivnickými pěvci zkouší již 3 roky. Od ledna se věnuje nové formaci, kterou tvoří 22 žen a dívek. Program koncertu je vybrán s ohledem na velikonoční dobu. Sbor Cantus Venuste se poprvé představí domácímu publiku v kostele sv. Bartoloměje v neděli 3. dubna v 17:30.

 

U PŘÍLEŽITOSTI DNE UČITELŮ BYLI OCENĚNI VÝJIMEČNÍ PEDAGOGOVÉ Z REGIONU. Dvacítka výjimečných pedagogů získala za svou práci a přístup k žákům poděkování. Ocenění má upozornit na jejich mimořádné aktivity, nadstandardní práci nebo výraznou prezentaci školy na veřejnosti. Ocenění si převzali pedagogičtí pracovníci mateřských základních a středních škol i základních uměleckých škol napříč regionem. Slavnostního oceňování se zúčastnili a ceny pedagogům předali náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny, ředitel krajského úřadu Tomáš Kotyza a předseda výboru zastupitelstva kraje pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Pavel Tuleja. Z Kopřivnice si pro ocenění přijel Vlastimil Kopečný speciální pedagog v základní škole Floriána Bayera. Věnuje se výchově a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, se zdravotním postižením i sociálním znevýhodněním. Je výraznou pedagogickou osobností s partnerským přístupem k žákům, s potřebným nadhledem a humorem.

 

Vrcholí pěvecká soutěž Koprstar. Z castingových kol do semifinále postoupilo čtyřicet mladých zpěváků a zpěvaček ve čtyřech věkových kategoriích. Ti se veřejnosti představili v kopřivnickém kině 16. března. Z účastníků tohoto koncertu pětičlenná porota vybrala desítku finalistů a tím také skončila její možnost další postup soutěžících přímo ovlivnit. Během finálového koncertu budou hodnocení porotců pouze informativní, hlavní slovo budou mít diváci ve formě SMS hlasování. Finálová vystoupení proběhnou v úterý 29. března od půl čtvrté odpoledne a představí se v tomto pořadí 1 – Tereza Špačková, 2 – Barbora Lichnovská, 3 – Patricie Nálepová, 4 – Nikol Surovcová, 5 – Pavlína Honešová, 6 – Veronika Stránská, 7 – Viktorie Lichnovská, 8 – Adéla Hefková, 9 – Terezie Heraltová a 10. Kateřina Szabó. Všechna finálová vystoupení budou natočena a od pátku 1. dubna od 16 hodin budou pod dobu jednoho týdne vysílána na programu kabelové televize, se začátkem každou sudou hodinu mimo osmé hodiny ráno a večer. O konečném výsledku a udělení titulu KoprStar 2022 rozhodnou lidé svým SMS hlasováním, které bude probíhat od 1. do 8. dubna. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Výsledek hlasování bude oznámen 12. dubna během Jarního koncertu kopřivnických základních škol v kulturním domě. Cenu internetu získá soutěžící s největším počtem like na Facebooku Koprstar.

 

Ve čtvrtek 31. 3. 2022 se v Kavárna Vila Machů, v 18:00 – 20:00 koná přednáška Tanzánie – poprvé v Africe! O zážitcích vypráví Pavel Svoboda.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice