31. 1. 2024

Na letním stadionu probíhá druhá etapa rekonstrukce tribuny, kterou realizuje společnost COMMODUM. Druhá etapa se týká primárně druhého nadzemním podlaží, přičemž je naplánována proměna dosavadní restaurace v multifunkční místnost sloužící pro atletický a fotbalový klub, případně pro jiné pohybové aktivity. V chodbě mezi restaurací a stávající kuchyní vznikne bufet a součástí budou také WC sloužící provozu restaurace. V druhé části objektu budou instalovány nové rozvody topení, vody a kanalizace a také budou vyměněny radiátory a objekt se dočká nových podlah a omítek. Cílem je snížení energetické náročnosti budovy, dojde k nahrazení kondenzačních kotlů za nové. Zároveň budou v kotelně umístěny zásobníky na ohřev teplé vody o celkovém objemu 3 × 1 000 litrů, které budou napojeny na fototermické panely pro ohřev vody sluncem. Za rekonstrukci by město mělo zaplatit necelých 23 milionů korun, přičemž část z této sumy město zřejmě pokryje z dotace Národní sportovní agentury. Stavební práce by měly být hotovy v červnu.

 

V Kopřivnici vznikla nová studánka. Nachází se na Červeném kameni v blízkosti Lašské naučné stezky. Studánkami se zabývá oddělení lesního hospodářství a ochrany přírody, které je postupně upravuje a čistí, případně nechává zpracovat rozbory kvality vody. V lese poblíž sjezdovky byl přítok vody, kolem kterého už měli lidé hrníčky a byl uveden i na webu estudanky. Jakub Syrek udělal návrh studánky, vytvořil kamennou nádrž, stříšku a v polovině prosince byla studánka hotová. Dostala napoprvé jméno Lašská. Po tragické střelbě na filozofické fakultě v Praze byla přejmenována na studánku Naděje.

 

Instagramový profil Kopřivnice získal ocenění Zlatý lajk 2023. Před rokem byl vyhodnocen jako nejlepší v Moravskoslezském kraji a nyní dokonce postoupil do celostátního kola, kde obsadil skvělé druhé místo v kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel. Hodnoceno bylo 28 radničních účtů – první je středočeský Benešov, který Kopřivnici porazil o jeden bod. Soutěž spojenou s odborným hodnocením instagramových účtů pořádá spolek Kvalikom, jehož cílem je zlepšování komunikace veřejných institucí s klienty. Na jedničku je hodnocena práce s příběhy, které jsou dle porotců velmi kreativní, zábavné a mnohdy vyloženě vtipné.

 

V obci Trnávka došlo k výskytu ptačí chřipky. Státní veterinární správa doporučuje dodržovat opatření biologické bezpečnosti – zejména ochránit chov před kontaktem s volně žijícími ptáky (následujících 30 dnů vypouštět pouze do ohraničených výběhů) a krmivo i napájecí vodu umístit do budov nebo pod přístřešky. V případě zjištění zvýšeného úhynu chovaných ptáků, změny v produkci vajec apod., hlaste tyto skutečnosti Krajské veterinární správě na tel. +420 720 995 203 a postupujte podle jejích pokynů.

 

Před necelým rokem spustila kopřivnická radnice nové internetové stránky. Aby získala nezávislé odborné posouzení, přihlásila je do soutěže Radniční web roku 2023. V silné konkurenci 32 měst s více než 10 tisíci obyvateli dosáhl kopřivnický web na krásné 4. místo v celostátním kole. Podle hodnotitelů jsou webové stránky města Kopřivnice originální, nápadité a zaujmou svým designem upevňujícím městskou vizuální identitu. Stránky jsou dostatečně aktualizované na denní bázi, plně responzivní a SEO optimalizace, která byla testována ve třech vyhledávačích, má optimální výsledky.

 

Středa 31. ledna je posledním dnem lhůty pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí na rok 2024. Finanční úřad proto od 22. ledna do 2. února rozšiřuje úřední hodiny od pondělí do čtvrtka od 08:00 do 17:00 hodin a v pátek od 08:00 do 14:00 hodin. Povinnost podat přiznání se týká především nových vlastníků pozemků, zdanitelných staveb, bytových a nebytových jednotek včetně majitelů bytových jednotek převedených v roce 2023 z družstevního do osobního vlastnictví. Rozhodný je stav vlastnictví nemovité věci k 1. 1. 2024. Finanční úřad doporučuje využít k vyplnění i k podání daňového přiznání elektronickou aplikaci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice