4. 1. 2018

Ve frýdecké porodnici se narodilo první miminko Moravskoslezského kraje. Jmenuje se Jonáš a na svět přišel na Nový rok v 1 hodinu a 20 minut. Malý Jonášek má hned po narození tři prvenství. Narodil se první den nového roku, byl prvním narozeným miminkem ve frýdecké porodnici, ale hlavně se stal úplně prvním narozeným dítětem našeho kraje. Váží 3810 gramů, měří 52 centimetrů a je druhým dítětem manželů Julie a Martina Jurkových z Tiché.

 

Prvním novojičínským občánkem narozeným v roce 2019 v novojičínské porodnici je Miroslav Zborovský. Na svět přišel 1. ledna v 9:23 hodin, měří 48 centimetrů a váží 3130 gramů. V Novém Jičíně je již tradicí přivítání prvního miminka nového roku mezi občany města. Maminka Lenka převzala od starosty Stanislava Kopeckého kromě gratulace a květin i drobný dárek. „Termín porodu mě zaskočil, Mireček se měl narodit až 17. ledna. Ale stejně jako můj prvorozený Matýsek, který má narozeniny 1. května, si vybral první den v měsíci a státní svátek,“ smála se paní Lenka Zborovská. Mirek dostal jméno po dědečkovi a doma na něj kromě bratra Matýska čeká ještě téměř tříletý sourozenec Kubíček a samozřejmě tatínek. „Mirečkovi přeji hlavně zdraví, štěstí, a ať se mu na tom našem světě a v Novém Jičíně líbí,“ popřál miminku starosta města. V novojičínské porodnici se první lednový den narodily dvě děti. „V loňském roce jsme zde provedli 749 porodů, na svět přišlo 388 holčiček a 361 chlapečků,“ doplnila lékařka Hana Kozlová.

 

Krajský úřad MSK vypsal dotační výzvy pro sportovní kluby, SVČ a DDM, miniprojekty mládeže a vzdělávání zdravotně postižených. Od 2. do 8 ledna 2019 mohou zájemci podávat žádosti v programech Podpora technických a přírodovědných aktivit v oblasti volného času dětí a mládeže a podpora vrcholového sportu v Moravskoslezském kraji pro rok 2019. Více informací a případné formuláře najdete na webové stránce našeho kraje, pod záložkou veřejná správa a vyhlášené dotační programy.

 

Skauti a skautky z oddílů Jitřenek, Strážců světla, Štramberských rytířů a Minehawy si opět připravili ples, který se uskuteční v pátek 4. ledna od 19.30 hod. Můžete se těšit na spoustu zábavy, tance, pití, dobrého jídla a fotokoutek. K tanci a poslechu zahraje, tak jako loni, kapela Marasbanda.

 

Novoroční koncert Lašského dechového orchestru Štramberk – Příbor proběhne v sobotu 5. ledna od 15.30 Kč v Kulturním domě Štramberk.

 

V sobotu 5. ledna od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor se uskuteční koncert velkého symfonického orchestru Sdružení hudebníků Příbor. Zazní skladby populárních a muzikálových melodií. Host večera jsou členové Janáčkovy filharmonie Ostrava se svými sólisty. Dirigent Zdeněk Pukovec. Moderuje Pavel Handl.

 

UMĚNÍ V KINĚ v Kopřivnici: Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svět. Kdo byl Hieronymus Bosch (1450–1516)? A Proč právě teď jeho zvláštní a fantastické obrazy fascinují milovníky umění více než kdy jindy? Jak se mu podařilo překlenout středověké a renesanční světy? A co ho přimělo k jeho nekonvenčním a nadčasovým vizím a tvorbě, která je považována za jeden z hlavních inspiračních zdrojů pro surrealismus ve 20. století.? Odpovědi na tyto i další otázky vám pomůže odhalit nový film režiséra Phila Grabského Hieronymus Bosch a jeho podivuhodný svět a to v neděli 6. Ledna od 15.30 hod. v Kině Kopřivnice.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice