4. 1. 2021

V pondělí 4. 1. 2021 proběhla v novojičínské nemocnici první vlna očkování vakcínou proti onemocnění COVID-19. Jako první byli naočkováni v Interních ambulancích zdravotníci Nemocnice AGEL Nový Jičín. V pondělí 4.1.2021 šlo o 1. vlnu zdravotníků, kdy nemocnice měla k dispozici prvních 6 ampulí vakcíny, dále pak bude probíhat očkování vždy každé další pondělí, za předpokladu že bude vakcína nadále dostupná. Zdravotníci jsou v první linii v kontaktu s pacienty, novojičínská nemocnice má zájem, aby jejich zdravotníci zůstali v pořádku a byli vůči onemocnění imunní. Vzrostl počet pacientů s onemocněním Covid-19, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci. Aktuálně je v novojičínské nemocnici hospitalizováno sto pacientů s covid-19, z toho patnáct je ve vážném stavu. Veřejnost se může v Nemocnici AGEL Nový Jičín nadále objednávat také na antigenní testy, přes objednávkový systém, který je na webu. 

 

V souvislosti s vývojem epidemické situace je Městský úřad v Kopřivnici otevřen veřejnosti každé pondělí a středu, a to dopoledne od 8 do 10 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Prosíme občany, aby nutnost osobní návštěvy pečlivě zvážili a upřednostňovali písemnou, elektronickou či telefonickou komunikaci. Úředníky je možné kontaktovat kterýkoliv pracovní den v běžné otevírací době – telefonní seznam. Je-li  osobní návštěva nezbytná, doporučujeme se předem objednat prostřednictvím objednávkového systému nebo telefonicky. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

 

Ostrava hledá sportovce roku 2020. Navrhnout jej můžete i vy

​Ostrava vyhlásila již 14. ročník ankety o nejlepší sportovce v celkem šesti kategoriích. Hledá talent, jednotlivce, kolektiv, hendikepovaného sportovce a sportovní legendu, a dále nejlepší společensky odpovědnou firmu v oblasti sportu. Návrhy na ocenění je možné zaslat do 15. ledna. Po posouzení nominací sportovní komisí by měli vítěze v březnu schvalovat ostravští zastupitelé. „Vyhlašováním této ankety chceme zvýraznit společenský význam sportu, podpořit zájem mládeže o aktivní pohyb, ukázat jeho význam pro zdraví lidí a to, že funguje jako jeden z nejúčinnějších faktorů prevence proti negativním sociálním jevům. Uvědomujeme si, že vyhlašovaný ročník bude výjimečný s ohledem na opatření, která v průběhu letošního roku různým způsobem omezovala sportovní aktivity. I přes to všechno ostravští sportovci dosáhli výjimečných výsledků, za které je chceme odměnit,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová. Nominace v jednotlivých kategoriích budou posuzovány na základě stanovených kritérií:

– u jednotlivců a kolektivů dosažené umístění v nejvyšší mistrovské soutěži/závodě v daném sportovním odvětví v ČR nebo umístění na mistrovství Evropy, mistrovství světa, olympijských hrách, světových pohárech a dalších významných sportovních soutěžích;

– navržení sportovci musí být členy tělovýchovné jednoty, sportovního oddílu nebo klubu se sídlem v Ostravě v době, kdy dosáhli výkonu nebo umístění;

– v kategorii talent roku nelze sportovce ocenit v případě, že byl již v této kategorii vyhodnocen v předchozím roce a nemůže být současně vyhodnocen v jiné kategorii;

– legenda, která se zasloužila o reprezentaci ČR a města a popularizaci sportu;

– navržení sportovci neporušili zásady sportovního chování;

– nominace na odpovědnou firmu bude doložena výčtem uskutečněných aktivit v roce 2020, a seznamem sportovních klubů či jednotlivců, které firma podporuje jako sponzor.

Návrhy na ocenění sportovců podávají ostravské sportovní organizace a kluby, trenéři a veřejnost prostřednictvím formuláře https://bit.ly/3oRnrLL, který je k dispozici na webových stránkách města, v elektronické podobě na adresu: ajanasova@ostrava.cz nebo korespondenčně na Magistrát města Ostravy, odbor školství a sportu, Prokešovo nám. 8, 729 30 Ostrava – na obálku i do předmětu mailu je nutno uvést: Sportovec roku.

Vítězové loňského ročníku

Nejlepší jednotlivec – kickboxer Václav Sivák

Nejlepší kolektiv – ženský florbalový tým 1. SC Vítkovice

Talent roku – motokárový závodník Adam Kowalski

Nejlepší handicapovaný sportovec – atlet Radim Běleš

Sportovní legenda – stolní tenistka Marie Hrachová

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice