6. 1. 2021

Tříkrálová sbírka letos probíhá online a po dobu trvání pátého stupně PES koledníci do ulic nevyjdou.

Virtuální koledování již běží a potrvá do 20.4.2021. Do sbírky je možné přispět několika uvedenými způsoby:

1 – Tradiční možnost zaslání jednorázové nebo trvalé DMS ve tvaru: DMS KOLEDA 30 (60, 90) nebo DMS TRV KOLEDA 30 (60, 90) na číslo 87777.

2 – příspěvek na sbírkový účet č.: 66008822/0800 u České spořitelny s variabilním symbolem: 77708009 (Charita Kopřivnice).

3 – Dar pomocí QR kódu přímo z mobilního bankovnictví.

4 – Další možností je příspěvek prostřednictvím portálu Darujme.cz a volbou stejného variabilního symbolu.

5 – Pokladnička v Informačním centru Kopřivnice a ve farním kostele sv. Bartoloměje (bude přístupná v době konání bohoslužeb).

 

Na výstavišti Černá louka vnikne speciální očkovací centrum

Do února vznikne očkovací centrum na ostravské Černé louce, v němž budou očkovat v největším náporu masivního očkování obyvatel v únoru a březnu i praktičtí lékaři a pomoc při očkování v něm nabídli i hygienici krajské stanice. Pracovní skupina pro jeho vznik zasedne co nejdříve, bude čekat, jakou strategii pro tato očkovací centra zvolila vláda, která ji zřejmě oznámí při konferenci s hejtmany. „To by mělo určit ministerstvo zdravotnictví. Kolik tam musí být lékařů, kolik tam bude sester, jaký tam bude mobiliář. Zatím nikdo moc neví, jak mají tato centra pro očkování veřejnosti vypadat. Počítáme také s tím, že tam bude i záchranka, kdyby náhodou někdo z očkovaných dostal třeba nějaký alergický šok. Předpokládáme také při očkování pomoc dětských praktiků,“ řekl hejtman a dodal, že v první fázi budou v lednu hlavně očkováni zdravotníci, sociální pracovníci, hygienici, hasiči, policisté.

 

Aleš Loprais oceňuje pořadatele: Tohle je správný Dakar. Cítím celé tělo. Aleši Lopraisovi, Khalidu Alkendimu a Petru Pokorovi s Pragou V4S DKR patří po třetí etapě Rally Dakar 2021 pátá příčka průběžné klasifikace kategorie kamionů. V okružní etapě, která v úterý 5. ledna startovala i končila ve Vadí ad-Davásiru, si posádka Instaforex Loprais Praga Teamu svou pozici pohlídala sedmým časem. Na 403 kilometrech rychlostní zkoušky zaostala česko-dubajská trojice za nejrychlejším Sergejem Vjazovičem (MAZ) o šest minut. Po první čtvrtině závodu dělí Lopraise 36 minut od vedoucího Dmitrije Sotnikova a třináct minut od průběžně třetího Antona Šibalova (oba Kamaz). Druhý saúdskoarabský ročník nejslavnější maratonské rally světa si Aleš Loprais zatím naplno užívá a netají se nadšením nad jeho podobou. „Stalo se přesně to, co jsem před závodem čekal. Po stížnostech spousty účastníků na relativně jednoduchou loňskou trať nám to organizátoři vrátili jako bumerang a řádně nám naložili. Letošní ročník je krásný, technický, náročný, s rozmanitým terénem. Opravdu Dakar se vším všudy a nádherným drajvem. Pořadatelé nachystali velmi tvrdou, ale zajímavou trať. Už cítím celé tělo, což znamená, že Dakar je přesně takový, jaký má být,“ usmívá se 40letý pilot z Frenštátu pod Radhoštěm. Přinejmenším stejně spokojený je i s dosavadním průběhem soutěže. „Lady šlape úžasně a v kabině panuje dobrá atmosféra. Dnes jsme trošku ztratili na začátku, protože jsme startovali jako desátý kamion a delší dobu se nám nedařilo předjet van den Brinka. Nakonec nás pustil, ale mohl to udělat výrazně dřív. Ale nevadí. Mám radost, že jsme to ustáli a nikde nic nevyvedli. Rychlost je slušná, auto funguje výborně a zítra už budeme mít lepší startovní pozici. Tak valíme dál,“ těší se Aleš Loprais na další ostré kilometry v terénu Arabského poloostrova.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice