4. 9. 2023

CESTUJÍCÍ VEŘEJNOU DOPRAVOU MOHOU OD ZÁŘÍ V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI VYUŽÍVAT DALŠÍ BENEFITY

S novým školním rokem přinášejí Moravskoslezský kraj a společnost Koordinátor ODIS několik změn a zejména výhod pro cestující veřejnou dopravou. Nejen žáci a studenti ocení možnost vyřídit on-line novou ODISku, elektronicky si také prodloužit jízdenky a profily a využít nejrůznější benefity a slevy. Ve vlacích a na nádražích přibydou nové prodejní terminály jízdenek.

Od září přibydou v systému další možnosti, jak se vyhnout tradičním frontám u přepážek na začátku školního roku při vyřizování cestovních dokladů, karet a jízdenek. Další změny nastanou až v prosinci 2023 se změnou jízdního řádu.

ODISka pro prvňáčky zdarma

Koordinátor ODIS tuto akci dosud známou pouze v Ostravě nově nabízí pro prvňáčky v celém Moravskoslezském kraji. O ODISku pro prvňáčky zdarma mohou rodiče požádat prostřednictvím E-shopu ODIS nebo v kterémkoliv Dopravním infocentru ODIS v Českém Těšíně, Frýdku-Místku, Havířově, Jablunkově, Karviné, Krnově, Opavě, Orlové, Třinci, a u smluvních partnerů v Bruntále, Kopřivnici, Novém Jičíně a Rýmařově. Akce platí do 30. 9. 2023 a je určena pro všechny děti narozené v letech 2016 nebo 2017 bez ohledu na to, zda jsou aktuálně žáky první třídy ZŠ či nikoliv.

Nové prodejní terminály jízdenek ve vlacích a na nádražích

Postupně přibývají další prodejní terminály na jednotlivé jízdenky ODIS, a to jak na železničních zastávkách, tak ve vozidlech. Terminály naleznete na nádražích v Třinci, Vendryni, Hrádku, Ostravici zastávce a nejnověji v Bocanovicích. Stejné terminály jsou umístěny v modernizovaných motorových vozech jezdících zejména na linkách S8 Studénka – Veřovice, S10 Opava východ – Rýmařov a S33 Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou, ve dvoupodlažních jednotkách push-pull na lince S6 Ostrava hl.n. – Frýdlant nad Ostravicí, o víkendech až Frenštát pod Radhoštěm město, a nejnověji v elektrických jednotkách Regiopanter řady 640 na lince S1 Ostrava-Svinov – Opava východ. Jízdné v terminálech lze uhradit ODISkou nebo běžnou platební kartou.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice