5. 2. 2024

Projekt Na Bílou horu odstartoval 1. února po čtvrté. Je otevřen pro všechny milovníky aktivního života a pohybu v přírodě, bez omezení věku. Vystoupat, vyběhnout či vyjet na vrchol Bílé hory je možno kteroukoliv trasou a u rozhledny pořídit otisk prstu na snímači. V nultém ročníku se do nového projektu zapojilo 257 sportovců, ve třetím ročníku se registrovalo 89 účastníků. První místo obsadil Pepíno 64 s 624 výstupy, v přepočtu na metry tak zdolal 143 520 metrů. Na druhém místě skončil JB, který vyhrál předloňský ročník. Jako třetí se umístil Vladim68 s 329 výstupy.

 

Zimní stadion v Kopřivnici se dočkal modernizace osvětlení hrací plochy, tribun a dalších úprav, což vedlo k úspoře energie a nákladů na provoz. 86 LED svítidel s regulovatelnou intenzitou světla nahradila původní výbojkové osvětlení. Aby byl dodržen harmonogram využití ledové plochy, firma LAMA lighting, která rekonstrukci realizovala, nabídla provedení všech prací v nočních hodinách. Celkové náklady na projekt činily přibližně 3 miliony korun, přičemž návrat investice se očekává do 6 let. I v letošním roce jsou plánovány další úpravy na zimním stadionu, jako je výměna vody, topení, elektřiny či vzduchotechniky. Město bude opět usilovat, aby práce na stadionu minimálně ovlivnila jeho provoz.

 

PEKAŘSKÝ WORKSHOP: ŠTRAMBERSKÉ UŠI V REMOSCE-PONDĚLÍ 5. 2. 2024, KOPŘIVNICE, REMOSKA KITCHEN, 14:00 HODIN.

 

VERNISÁŽ: VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ OTUŽENY A MUŽI NA VĚTŘKÁCH, ÚTERÝ 6. 2. 2024, KOPŘIVNICE, VESTIBUL MĚSTSKÉHO ÚŘADU, 17:00 HODIN, Z OTUŽOVÁNÍ NA VĚTŘKOVICKÉ PŘEHRADĚ

 

BESEDA: KOMUNIKACE S ČLOVĚKEM S DEMENCÍ V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ-STŘEDA 7. 2. 2024, KOPŘIVNICE, MĚSTSKÝ ÚŘAD KOPŘIVNICE-2. PATRO, 17:00 HODIN

 

HAPPENING KE DNI BEZ MOBILU-STŘEDA 7. 2. 2024, KOPŘIVNICE, PAVILON V CENTRU, 13:00-18:00 HODIN. LIDÉ SI SEM BUDOU MOCI PŘIJÍT ZAHRÁT DESKOVKY A STRÁVIT TAK VOLNÝ ČAS JINAK NEŽ U TELEFONU. U VSTUPU JE POTŘEBA MOBIL ODLOŽIT.

 

Novým exponátem v Technickém muzeu Tatra se stala další Slovenská strela, tentokrát v dřevěném provedení v měřítku 1:40. Model unikátního železničního vozidla M 290.002 je kompletně vyrobený z olšového dřeva a detailně propracován, vznikal dva roky ve věznici v Heřmanicích. Přestože autor neměl detailní technickou dokumentaci, výsledek jeho práce je velmi věrný. Model je z velké části vyroben ručně, podvozek a střecha jsou sundavací, je tak možno si prohlédnout precizně vysoustružený interiér pro pasažéry, kabinu strojvedoucího nebo palubní kuchyňku.

 

Ve čtvrtek 1. února v Lašském muzeu v Kopřivnici byla slavnostně zahájena fotografická výstava nazvaná Pět v pralese. Návštěvníci uvidí výběr ze snímků vzniklých před několika lety, kdy pět přátel dostalo jedinečnou možnost nahlédnout v průběhu jednoho deštivého víkendu do útrob beskydského pralesa Mionší. Ze snímků vznikla výstava Pět v pralese, na které každý z autorů přináší jiný pohled na Mionší, do pralesa v Jablunkově nahlédli Kateřina Hudečková, Ladislav Čevela, Pavel Dvořák, Dalibor Kvita a Petr Socha. Pětice autorů tak prodloužila řadu předchozích fotografů-Josefa Váchala a Josefa Sudka, Václava Zykmunda, Rudolfa Jandu či Pavla Nešlehu. Výstava potrvá do 17. března 2024.

 

Městská knihovna Kopřivnice v čítárně potřetí vystavuje tvorbu domácího výtvarníka Pavla Kahánka. Tentokrát se smutným podtextem, neboť je to právě rok, co šikovný řezbář a malíř zemřel. Pavel Kahánek se narodil v Lichnově, pak až do důchodu pracoval v Tatře. Byl samouk, miloval přírodu a dřevo, sbíral samorosty, vyráběl šperky, africké masky, nástěnné reliéfy, a dokonce i betlémy. Výstavu z jeho díla sestavily manželka Věra Kahánková a dcera Lucie Babišová. Vybrané sochy, plastiky a obrázky jako průřez celoživotní tvorby je možno zhlédnout v čítárně knihovny v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek. Výstava soch, plastik a obrázků Pavla Kahánka je k vidění do 26. 3. 2024.

  

Informace ohledně ceny služeb, které poskytuje Kabelová televize Kopřivnice. Významné změny v české ekonomice se dotkly i fungování Kabelové televize Kopřivnice. Vlivem podstatného nárůstu vstupních a provozních nákladů je KTK nucena po 20 letech zvýšit měsíční poplatek u nejlevnějšího internetového připojení o 29 Kč (cca 7 %). S účinností od 1. dubna 2024 dojde ke změně ceny ze současných 390 Kč na 419 Kč u připojení prostřednictvím optické sítě program-Optic 1 a u připojení prostřednictvím kabelové televize-program V1, T0, T1, a T6. U jiných připojovacích rychlostí, tedy dražších tarifů, se cena nemění. Navýšení ceny se netýká rodinných domků připojených prostřednictvím koaxiálních rozvodů kabelové televize. Ceny televizních služeb se nezvyšují. Podrobnější informace a nový ceník služeb naleznete na našich www stránkách mezi Smluvními dokumenty. V případě jakýchkoli nejasností se obraťte na naše kontaktní místo.

 

Po celý měsíc únor mohou všichni zákazníci KTKdigi bez ohledu na svůj balíček přepnout televizor na dočasně odkódované programy.  Únor Vám zpříjemní volné vysílání stanice Viasat Explore HD. Ta naservíruje čtvrtou řadu oblíbeného seriálu Australští lovci humrů nebo deset dílů série Dřevo nad zlato, která sleduje nebezpečnou práci dřevorubce a majitele pily Kevina.

 

Divadelní komedie PŘÍBUZNE SI NEVYBÍRÁME, která se měla uskutečnit ve středu 6. března 2024 v Kulturním domě Kopřivnice, je z provozních důvodů přeložena na náhradní termín úterý 2. dubna 2024 v 19.00 hodin. Vstupenky jsou platné na náhradní termín nebo je můžete vrátit v místě zakoupení do 17. března 2024.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice