7. 2. 2024

Ve středu 7. února mezi 13. a 18. hodinou se bude ve skleněném  pavilonu v centru konat happening ke Dni bez mobilu. Lidé si sem budou moci přijít zahrát deskovky a strávit tak volný čas jinak než u telefonu. U vstupu jej odloží, aby si mohli ověřit, jak moc jim bude telefon chybět. Den bez mobilu má vést k zamyšlení, kolik času s telefonem strávíme a zda je to opravdu nutné.

 

Komunikace s člověkem s demencí v každodenním životě-února 2024 v 17 hodin. Zasedací místnost č. 266, 2. patro Městský úřad Kopřivnice. Jak v každodenních situacích využít poznatky o komunikaci s lidmi žijícími s demencí? Na co se zaměřit? Co říkat, co neříkat a jak to vlastně říkat? Jak lidé žijící s demencí dávají najevo své emoce a své potřeby? V rámci besedy budeme na tyto otázky hledat odpovědi a některé způsoby komunikace si společně s Mgr. Veronikou Raszkovou i vyzkoušíme. Určeno pro rodinné pečující. Kapacita besedy je omezena, doporučujeme se předem přihlásit na e-mail pavla.zackova@koprivnice.cz , nebo na tel. 556 879 460. Vstup zdarma.

 

Sejdeme se, zazpíváme, dobrý vtip si k tomu dáme, čtvrtek 8. února ve 14 hodin. Vila Machů Kopřivnice. Přijďte se společně pobavit a zazpívat si. Známé písničky nejen na notu lidovou nám na harmoniku tradičně zahraje Lubomír Piskoř. Vstup zdarma.

 

Novojičínská transfuzní stanice potřebuje nové dárce krve. Vloni tu provedli rekordní počet-15 786 odběrů, ovšem klesl zájem prvodárců, těch bylo 474, což kopíruje vývoj v celé republice. Přitom darování krve je jednoduchým, ale významným činem, kterým může každý přispět k záchraně lidských životů. Darovat může každý zdravý člověk ve věku 18 až 65 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve zahrnuje také lékařské vyšetření, možnost čerpat pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, proplacení cestovného a parkovného, občerstvení a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

  

V letošním roce můžete naše reportáže sledovat nejen v naší televizi, na YouTube kanále a webu KTK studia, ale také nově ve vysílání televize Polar a na jejich webových stránkách. Tato spolupráce vznikla primárně za účelem zvýšení povědomí o událostech, které se v Kopřivnici dějí. Kanál televize Polar byl přidán v loňském roce do základní nabídky a přináší reportáže z měst a obcí Moravskoslezského kraje. Obsahem vysílaných pořadů je zpravodajství, publicistika, tematické magazíny, živé přenosy a také zábava.

 

O půl roku dříve začal Krajský úřad Moravskoslezského kraje v Ostravě přijímat elektronické občanské průkazy. Od pondělí 29. ledna se začali tímto dokladem v mobilu občané prokazovat na všech pracovištích úřadu. Moravskoslezský krajský úřad je tak prvním krajským úřadem v Česku, který tuto službu a v takovém rozsahu lidem bezpečně nabízí. Při samotném ověřování totožnosti dojde k naskenování QR kódu z občanovy aplikace eDoklady nebo kódu umístěného na viditelném místě v sídle úřadu. Úředníkovi se zároveň v aplikaci zobrazí i fotografie občana, to proto, aby se vyloučilo prokazování totožnosti cizím mobilem.

 

Projekt Na Bílou horu odstartoval 1. února po čtvrté. Je otevřen pro všechny milovníky aktivního života a pohybu v přírodě, bez omezení věku. Vystoupat, vyběhnout či vyjet na vrchol Bílé hory je možno kteroukoliv trasou a u rozhledny pořídit otisk prstu na snímači. V nultém ročníku se do nového projektu zapojilo 257 sportovců, ve třetím ročníku se registrovalo 89 účastníků. První místo obsadil Pepíno 64 s 624 výstupy, v přepočtu na metry tak zdolal 143 520 metrů. Na druhém místě skončil JB, který vyhrál předloňský ročník. Jako třetí se umístil Vladim68 s 329 výstupy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice