9. 2. 2024

Po celý měsíc únor mohou všichni zákazníci KTKdigi bez ohledu na svůj balíček přepnout televizor na dočasně odkódované programy.  Únor Vám zpříjemní volné vysílání stanice Viasat Explore HD. Ta naservíruje čtvrtou řadu oblíbeného seriálu Australští lovci humrů nebo deset dílů série Dřevo nad zlato, která sleduje nebezpečnou práci dřevorubce a majitele pily Kevina.

 

ČESKÁ TRAVESTI SHOW TECHTLE MECHTLE: DIVADELNÍ SHOW-DOKUD NÁS SMRT NEROZDĚLÍ-9.2.2024 19:00, VELKÝ SÁL KDK

 

CESTOVATELSKÉ SNĚNÍ: SOBOTA 10. 2. 2024, PŘÍBOR, KULTURNÍ DŮM, 10:00 HODIN-SÉRIE PŘEDNÁŠEK URČENÝCH VŠEM, KTEŘÍ RÁDI SNÍ O BLÍZKÝCH I DALEKÝCH KRAJÍCH

 • BALKÁNSKÉ TOULÁNÍ
 • BAJKAL
 • DOBROVOLNÍCI V HIMALÁJÍCH
 • TÁDŽIKISTÁN
 • AUSTRÁLIE-ZEMĚ KLOKANŮ A EMU
 • LEVNOCESTOVÁNÍ A DALŠÍ…

 

TRADIČNÍ VESELENÍ A MŠE SVATÁ O POUTI SV. VALENTINA-NEDĚLE 11. 2. 2024, PŘÍBOR, NÁMĚSTÍ A KOSTEL SV. VALENTINA, OD 9:00 HODIN. Otevřeno pro Vás bude Centrum tradičních technologií a kostel sv. Valentina. První venkovní pouť patří Valentinovi, neděle 11. února od 9 hodin, prostranství okolo kostela sv. Valentina a sokolovny, Příbor. Veselení a mše o pouti svatého Valentina je první venkovní poutí v České republice. Návštěvníci se vrátí do dob starodávných jarmarků. Tradiční akce začne od 9 hodin na prostranství okolo kostela sv. Valentina a sokolovny Příbor. V 9.30 hodin bude pan farář Jindřich Švorčík sloužit slavnostní mši v kostele sv. Valentina, který bude zpřístupněn do 14 hodin. Program bude proložen pohádkou pro kluky a holky v podání příborského amatérského divadelního spolku Přídlo, kejklířskými kousky, vystoupením pěveckého sboru Valentin a dobové hudby v podání skupiny Lucrezia Borgia. Děti se mohou těšit na tradiční dřevěný kolotoč, prodejci s občerstvením budou nabízet řadu dobrot a tradičních specialit. Na své si přijdou také milovníci rukodělných výrobků, šperků, hraček. I letos otevře v tento významný den mimořádně v neděli Centrum tradičních technologií Příbor s výstavou „Urob si sám. Co dovedou kutilové“. V průběhu dne bude v prodeji „Valentinské štěstí“ a ve 14 hodin nastane losování o pěkné a hodnotné ceny.

 • Valentinské kolo štěstí
 • Střelnici z luků a kuší
 • Divadélko pro děti
 • Dřevěný kolotoč
 • Historizující hudbu

 

NEDĚLNÍ POHÁDKA: AŽ MUSEL PŘIJÍT KRAKONOŠ-NEDĚLE 11. 2. 2024, KOPŘIVNICE, KINO, 10:00 HODIN, DIVADLO KOZLOVICE

 

Masopustní jarmark pátek 9. února od 8 do 17 hodin, Masarykovo náměstí, Nový Jičín. Na příchozí čeká spousta dobrot i skvělé zábavy. V prodeji bude kompletní nabídka zabijačkových specialit včetně polévky, ovaru, jelit, jitrnic, tlačenky, bůčkové rolády, škvarků, škvarkové a bůčkové pomazánky, uzeného masa a klobás. Chybět nebude ani rej masek – přidat se může kdokoliv, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci a vyrazit za zábavou. Sraz masek bude v 9.40 a ve 14.40 hodin na nádvoří Žerotínského zámku. Odtud se průvod i s muzikou přesune na Masarykovo náměstí.

 

Bubenický syndrom Miloše Meiera v pátek 9. února od 20 hodin, kulturní dům, Příbor. Akce Miloš Meier – Drumming syndrome slibuje jedinečný zážitek nejen pro milovníky hry na bicí.

 

Závěr japonského týdne ve Studénce sobota 10. února od 9 hodin, Dělnický dům, Studénka. V 9 hodin bude oficiální zahájení finálového dne japonského týdne, po něm následuje ukázka Jujutsu Studénka. V 9.45 začne bubenický koncert, na nějž naváže bubenický workshop. V 11 hodin Jakub Zeman představí Nihontó – japonský meč. Půl hodiny po poledni bude k vidění akrobatická show, po ní ve 13 hodin ohňová show a následné shakuhachi. Ve 14 hodin festival pro veřejnost oficiálně skončí.

 

Masopust na Liščím mlýně, sobota 10. února od 12 hodin, Liščí mlýn, Trojanovice. Osmý ročník – start průvodu je v 10.30 hodin od domu č.p. 595 v Trojanovicích, cíl je na Liščím mlýně, kde každý účastník průvodu v masce dostane svařák. Součástí programu bude koňský povoz, nebudou chybět zabíjačkové speciality a živá hudba.

 

Katolický dům v Lubině se v sobotu 10. 2. stane dějištěm Hasičského plesu, který pořádá SDH Lubina I, Drnholec. K tanci a poslechu hraje skupina Galia Brothers. V kulturní domě Mniší se koná tradiční Končinový maškarní ples. Hudbu obstará skupina Meteor, součástí programu je volba nej masky. Hasičské končiny se uskuteční v sobotu 10. 2. v 19 hodin v kulturním zařízení v Lichnově. Hudbu obstará Martin Láska a Band, součástí programu je vystoupení Megan Petrové, tombola a fotokoutek Davida Šrubaře. Ve stejnou dobu začne v Hotelu Beskyd v Trojanovicích Obecní bál, k tanci a poslechu hraje hudba Hot Strings. V 19 hodin začíná také Obecní ples v Tiché, který se koná v místním kulturním domě. Hraje Taneční a swingový orchestr Zdeňka Pukovce, součástí programu jsou profesionální a společenské tance, mikromagie a stand-up magic, fotokoutek a tombola.

 

Zimní stadion v Kopřivnici se dočkal modernizace osvětlení hrací plochy, tribun a dalších úprav, což vedlo k úspoře energie a nákladů na provoz. 86 LED svítidel s regulovatelnou intenzitou světla nahradila původní výbojkové osvětlení. Aby byl dodržen harmonogram využití ledové plochy, firma LAMA lighting, která rekonstrukci realizovala, nabídla provedení všech prací v nočních hodinách. Celkové náklady na projekt činily přibližně 3 miliony korun, přičemž návrat investice se očekává do 6 let. I v letošním roce jsou plánovány další úpravy na zimním stadionu, jako je výměna vody, topení, elektřiny či vzduchotechniky. Město bude opět usilovat, aby práce na stadionu minimálně ovlivnila jeho provoz.

 

Novým exponátem v Technickém muzeu Tatra se stala další Slovenská strela, tentokrát v dřevěném provedení v měřítku 1:40. Model unikátního železničního vozidla M 290.002 je kompletně vyrobený z olšového dřeva a detailně propracován, vznikal dva roky ve věznici v Heřmanicích. Přestože autor neměl detailní technickou dokumentaci, výsledek jeho práce je velmi věrný. Model je z velké části vyroben ručně, podvozek a střecha jsou sundavací, je tak možno si prohlédnout precizně vysoustružený interiér pro pasažéry, kabinu strojvedoucího nebo palubní kuchyňku.

 

Na hradě Hukvaldy přišli s novinkou: mimořádně otevřít i v zimě. Nyní si můžete projít zimní hrad Hukvaldy či si domluvit komentovanou prohlídku. Romantická hradní zřícenina Hukvaldy je největší v kraji a po Helfštýnu druhá největší na Moravě. Hrad je běžně pro veřejnost od listopadu do března uzavřen, výjimkou je Ondřejská pouť a nyní nově rezervované prohlídky, ty je možno sjednat od pondělí do pátku v době 9:00 – 14:00 hod. Kdy má hrad otevřeno, se dozvíte na webových stránkách hradu Hukvaldy, Muzea Beskyd Frýdek-Místek nebo na vývěsce u vstupu do obory na Hukvaldech. Zimní prohlídka trvá cca 1 hodinu.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice