5. 3. 2012

 

Na radnici opět zavlaje tibetská vlajka. Město Kopřivnice se již po dvanácté připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a v sobotu 10. března 2012 vyvěsí na budově radnice pestrobarevný symbol tibetského národa. Právě v tento den uplyne přesně 53 let od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. Kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině 90. let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv. Kopřivnice se do kampaně poprvé zapojila již v roce 1997, kdy byla jedním z pouhé dvacítky českých měst, která se tímto způsobem rozhodla podpořit svrchovanost tibetského národa. Po čtyřleté přestávce byla vlajka opět vyvěšena až v roce 2002 a od té doby zdobí kopřivnickou radnici každý rok. Loni 10. března zavlála tibetská vlajka na 403 obecních, městských a krajských úřadech ČR. Vyvěšení tibetské vlajky je projevem solidarity s podobně zkoušeným národem, který si svou svobodu a demokracii dosud nevybojoval,“ uvedla koordinátorka akce Andrea Pavlátová z Občanského sdružení Lungta. Podrobné informace o kampani naleznete na www.tibinfo.cz.

 

Kopřivnice získala ocenění ministerstva vnitra. Kopřivnické radnici se letos již popáté v řadě podařilo získat cenu ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě. Tzv. stříbrný stupeň neboli ocenění Organizace dobré veřejné služby převzala tento týden na 8. Národní konferenci kvality místostarostka Dagmar Rysová.

 

Kopřivnická Dílna kvality mezi nejúspěšnějšími projekty.  Nová publikace ministerstva vnitra prezentuje nejúspěšnější projekty realizované v rámci Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Mezi těmito vzorovými příklady figuruje také Dílna kvality Kopřivnice. Kopřivnická radnice již 1,5 roku naplňuje strategii Smart Administration a postupným zaváděním nových informačních technologií i vybraných metod řízení kvality usiluje o přeměnu městského úřadu v tzv. chytrý úřad efektivně řídící veškeré své zdroje a procesy. Velmi zjednodušeně lze říci, že město pomocí nového softwaru podrobně mapuje efektivitu činností jednotlivých úředníků, a prostřednictvím nových manažerských metod hledá cesty k jejímu dalšímu zvyšování. Publikace by měla sloužit jako inspirace pro všechny úřady, které usilují o komfortnější a rychlejší fungování veřejné správy. Na projekt Dílna kvality Kopřivnice získalo město v roce 2010 více než devítimilionovou dotaci z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice