5. 4. 2019

Personální podstav je aktuálně největším problémem kopřivnické městské policie. Přestože během celého loňska aktivně hledalo město nové strážníky, nepodařilo se během roku 2018 přijmout ani jediného. V březnu byl k městské policii přijat jeden nový strážník a květnu budou nastupovat další dva. Do plného výkonu služby se však nové posily dostanou se zpožděním, neboť po nástupu je čeká povinný desetitýdenní kurz, který musí absolvovat každý nový strážník. Aktuálně městskou policii tvoří 18 strážníků, zhruba v polovině července po nástupu nováčků stav stoupne na 21 strážníků.

 

Kosmonaut Vladimír Remek navštíví Moravskoslezský kraj. Návštěva Vladimíra Remka v Moravskoslezském kraji začne v pátek 5. dubna, kdy přijme čestné členství Klubu létání Zábřeh, jehož členem je také například bývalý polský prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Lech Wałęsa. Slavnostního aktu se zúčastní také další významné osobnosti z oblasti létání. Například první polský kosmonaut generál Miroslaw Hermaszewský nebo zástupce Polska v generálním štábu NATO generál Mieczyslaw Bieniek, oba čestní členové Klubu létání Zábřeh. V sobotu 6. 4. je od 14 hodin veřejnost zvána na besedu s Vladimírem Remkem, která se uskuteční v Kulturním domě Bolatice. Program bude zakončený v neděli 7. dubna v terénním polygonu Centrum bezpečné jízdy Libros Ostrava, který je partnerem Klubu létání Zábřeh. Beseda se členy klubu začne v 9:30.

 

Velký úklid Červeného kamene je naplánován na sobotu 6. dubna 2019. Cílem bude podle pořadatelů především úklid nelegálních černých skládek a odpadků poházených v okolí kopce. Do jarního úklidu Kopřivnice se může zapojit také široká veřejnost, ať už celé spolky, organizace nebo pouze jednotlivci. Stačí se přihlásit na adrese www.uklidmecesko.cz s tím, že by dotyčný spolek nebo jedinec chtěl přispět do tohoto projektu. Zájemci o úklid se kromě webu musí přihlásit také na odboru životního prostředí u Lucie Kubalcové, a to do 31. března 2019, buďto prostřednictvím e-mailu: lucie.kubalcova(zavináč)koprivnice.cz nebo na telefonním čísle: 556 879 781. „Nahlášení u nás je důležité proto, abychom věděli, kolik rukavic, pytlů na odpad a lokalit k úklidu máme vytipovat a připravit,“ vysvětlila Lucie Kubalcová. Akce se koná za každého počasí!

 

Televizní stanice Sport1 a Sport2 představují novinky pro tuto sezonu formule 1. Diváci mohou na facebookových stránkách stanic Sport1 a Sport2 soutěžit o exkluzivní plakáty, které jsou oficiálně licencované formulí 1. Tyto úžasné plakáty připomínají tisící Velkou cenu F1 a vzdávají hold bohaté historii královny motorsportu.

Zlaté verze obrazu bylo vytvořeno pouze 1 000 kusů, má veškeré texty vyhotoveny ražbou zlatou barvou, a každá jednotlivá kopie je unikátně očíslovaná od 1 do 1 000. Červená verze pak tematicky odkazuje právě na místo, kde se jubilejní Velká cena pojede, tedy v Číně. Pro možnost vyhrát jeden ze tří exkluzivních plakátů stačí, aby se fanoušci formule 1 zúčastnili znalostní soutěže, která potrvá do pátku 12. dubna a skončí přesně ve 23:59. Soutěžit můžete zde:    FB/SoutezSportTV.

 

Vzpomínkový večer –   Zdeněk Petr, kopřivnický rodák, hudební skladatel a režisér, jako připomenutí 100. výročí narození. Hudební skladatel Zdeněk Petr je autorem mnoha oblíbených melodií, např. písně „Ten umí to a ten zas tohle“ z filmu „Císařův pekař a pekařův císař“, hitu „Píseň pro Kristýnku“ (k výročí republiky obsadila 4. místo v hlasování o písničku století), hudby k muzikálu „Filosofská historie“ a řady dalších. Vzpomínat a večerem provázet bude PhDr. Duňa Panenková a syn Zdeňka Petra MUDr. Jiří Petr. O hudební stránku se postarají SWINGALIA, uvede vlastní aranže písní Zdeňka Petra v podání bratrů Galiových jejich přátel. Součástí programu bude čtení z knihy Zdeňka Petra, „Hudba přítelkyně“, kniha popisuje mimo jiné kopřivnické reálie, dětství a mládí autora strávené v Kopřivnici.

 

V sobotu 6. dubna 2019 bude mimořádně uzavřeno kopřivnické informační centrum, protože jeho pracovníci se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, aby i díky nim byla Kopřivnice a její okolí pro obyvatele i návštěvníky čistší. Pracovníci předem děkují za pochopení a budou rádi, pokud se do úklidu svého okolí zapojíte také.

 

Koncertní vystoupení v rámci festivalu Dny umění nevidomých se uskuteční v pátek 5. dubna od 18.00 hod. ve Vile Machů. Nejen očima lze vnímat krásu. I bez zraku lze tvořit a rozdávat radost. Přesvědčit se o tom mohou lidé na Moravě a ve Slezsku v rámci festivalu Dny umění nevidomých, které probíhají v Kopřivnici, Příboře, Novém Jičíně, Frenštátě pod Radhoštěm a Kuníně. Hraje a slovem provází Jiří Jelínek, absolvent konzervatoře Jana Deyla pro zrakově postižené, učitel hry na kytaru a varhany v ZUŠ. Hudebně spolupracuje s několika divadelními ochotnickými soubory, hraje při vernisážích výstav, na koncertech učitelů aj. Zahraje na kytaru a loutnu.

 

Katolická beseda pořádá v pátek 5. dubna od 19.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje večer chvál. V sobotu 6. dubna následuje program v Katolickém domě od 9.00 hod. Těšit se můžete na dopolední program a přednášku s Kateřinou Lachmaovou, známou teoložkou, psycholožkou a autorkou populárních knih.

 

Další divadlo v rámci XXIII. Štramberské divadelní přehlídky se uskuteční v pátek 5. dubna od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk. Tentokrát vystoupí Divadlo Schod Valašské Meziříčí Ivany Bubílkové s představením Singl život. Divadelní představení představí život současných rodičů a jejich vnímání na svět.

 

Tradiční Velikonoční jarmark se uskuteční v sobotu 6. dubna od 8.00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda. A co všechno si budete moci zakoupit na jarmarku? Naleznete zde rukodělné i řemeslné výrobky, dřevěné hračky, velikonoční dekorace, keramiku, pochutiny a mnoho dalšího. Doprovodný program začne od 9:30 hodin před radnicí. Vystoupí děti z MŠ Kamarád Frenštátská, MŠ Pionýrů, ZŠ Jičínská, Lašský soubor písní a tanců Ondřejnica. Tvůrčí dílnu zajistí středisko volného času Luna.

 

Přijďte v sobotu 6. dubna od 8.30 hod. do tělocvičny ve Štramberku utkejte se společně v jednoduchých sportovních disciplínách a získat titul v kategorii „FIT PÁR“ nebo „FIT RODINA“. Sestavte si svůj dvoučlenný nebo čtyřčlenný rodinný tým, z dětí, rodičů, babiček, dědečků, sestřenic, bratranců, partnerů.

 

Hrad Štramberk opět otevře letos poprvé své brány návštěvníkům a to v sobotu 6. dubna od 14.00 hod. Těšit se můžete na dobovou hudbu Rabussa, vystoupení skupiny scénického šermu Allegros, sokolníka Montiho a mnoho dalšího.

 

Bratři Ebenové, kapela, kterou tvoří tři bratři Ebenové (Marek, Kryštof, David) a další hudebníci (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Zelenka). Skupina vystoupí v sobotu 6. dubna od 19.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

 

Už 32. ročník mezinárodního veletrhu Bauma se bude konat ve dnech 8. až 14. dubna v německém Mnichově. Na této celosvětově významné přehlídce stavebních a důlních strojů i stavebních vozidel a materiálu nebude chybět ani kopřivnická společnost TATRA TRUCKS, která představí hned dva unikátní automobily modelové řady TATRA PHOENIX. První představený vůz je určen pro švédského dealera, firmu Cordestam, a bude vybaven podvozkem v konfiguraci 8×8. Druhým unikátním vystavovaným automobilem bude pětinápravový sklápěč s konfigurací podvozku 10×6 pro nizozemského dealera Loven Trucks.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice