6. 1. 2017

 

Lyžařský areál na Červeném kameni je nadále mimo provoz. Sjezdovka není stále dostatečně vysněžena – bohužel ani o tomto víkendu vleky nepojedou. 

 

Kvůli chřipce zakazují některé nemocnice v Moravskoslezském kraji návštěvy, na Novojičínsku situace zatížení dramatická, nemocnice v Novém Jičíně návštěvy povoluje.

 

Od nového roku můžete vyřídit své záležitosti na krajském úřadu dříve. Krajský úřad Moravskoslezského kraje mění od 1. ledna 2017 úřední hodiny pro veřejnost. Dosud mohli lidé své záležitosti vyřizovat každý den od devíti hodin. V novém roce už mohou vše potřebné obstarat od osmé hodiny ranní. „Návštěvníkům chceme zajistit co největší uživatelský komfort a dalším krokem ke zkvalitnění služeb je od nového roku prodloužení úředních hodin,“ říká Tomáš Kotyza, ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Dodává, že dalším chystaným krokem k většímu komfortu poskytovaných služeb bude zprovoznění platebního terminálu na Czech Pointu. „Klienti tak budou moci platby uhradit platebními kartami. Plánovaný termín spuštění je konec ledna roku 2017,“ dodává ředitel Tomáš Kotyza.

 

Skautský oddíl Kopřivnice pořádá v pátek 6. 1. 2017 Skautský ples. Začátek je v 19:00 ve velkém sále Katolického domu v Kopřivnici.

 

Osvětová beseda Vlčovice pořádá v sobotu 7. ledna 2017 v kulturním domě ve Vlčovicích Novoroční turnaj ve stolním tenise o pohár starosty města Kopřivnice. Turnaj je určen pouze pro neregistrované amatérské hráče s bydlištěm v Kopřivnici, Vlčovicích, Lubině či Mniší. Prezence účastníků probíhá od 8:30 do 9:00 hodin. Začátek zápasů je v 9:30 hodin. Rezervaci místa na turnaji je možno provést zasláním přihlášky na e-mail:pingpong@centrum.cz nejpozději do pátku 6. ledna do 20 hodin.

 

Rok se s rokem sešel a přípravy na ledové sochání na Pustevnách jsou již v plném proudu. Červenou tužkou si do kalendáře zaznamenejte data 7. – 8. 1., 14. – 15. 1. a 21. – 22. 1. 2017. Po dobu těchto třech lednových víkendů na vás bude čekat kromě soch také doprovodný program pod taktovkou mediálního partnera Rádia Čas. Promo team Rádia Čas už teď připravuje pro ty nejmenší kupu her, soutěží, dárečků a pro ty starší i dobré muziky. Dále se můžete těšit na Kingswood vesničku, maskoty našich partnerů či tradiční jarmark. Ti, kteří na Pustevny dorazí v týdnu, budou mít také možnost sochy zhlédnout, přístup do ledových stanů bude po celé tři týdny. Vstup na akci je samozřejmě opět ZDARMA. Na ledových sochách 2017 na Pustevnách pořadatelé návštěvníkům představí ještě více ledových a sněhových děl než tomu bylo doposud. V plánu máme vybudování ledového baru či ledových skluzavek pro děti a další překvapení. Úspěch však jako každým rokem závisí na počasí. To v předešlých ročnících ukázalo, jak rozmarné může být, a organizátoři tudíž doufají, že v příštím roce bude vlídné a dostatečně mrazivé.

 

Sobota 7. ledna 2017, 18.45 hodin, Kinosál KDK – PŘÍMÝ PŘENOS – METROPOLITNÍ OPERA: G. VERDI – NABUCCO. Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj repertoár o další roli. Liudmyla Monastyrska se představí v náročné roli Abigail, Nabuccovy neústupné dcery, Jamie Barton bude zpívat Fenenu, Russell Thomas Ismaele a Dmitrij Beloselskij kněze Zachariáše, což je role, s níž v Met v roce 2011 debutoval.

 

Neděle 8. ledna 2017, 15.30 hodin, Kinosál KDK – NEDĚLNÍ POHÁDKA V KINOSÁLE: DIVADLO SILESIA – O KOBLÍŽKOVI. Nová dramatizace zdánlivě známé pohádky. Divadelní úprava však nabízí daleko víc. Na téma pohádky o Koblížkovi, který uteče dědečkovi, zajíci, vlkovi, medvědovi, aby pak osudově naletěl chytré lišce, nabízí další motivy ze známých pohádek. Inscenace kombinuje činoherní a loutkové herectví. Navíc nabízí interaktivní prvky, a tak se dětský divák stává součástí děje. Děti mohou odehrát role želvičky, kůzlátek nebo včeliček a závěr pohádky se změní v dětské taneční vystoupení. Jak je u Divadla Silesia zvykem, inscenace je vytvořena jako pohádkový muzikál, hudba byla tentokrát nahrána ve studiu, avšak divadlo zajistilo vlastní hudební aparaturu a zvukaře. Inscenace je vhodná pro nejmenší diváky a žáky prvních stupňů základních škol. Vhodná je také pro návštěvu rodičů a prarodičů spolu s dětmi, při inscenaci bylo myšleno i na dospělého diváka. Premiéra se uskutečnila 5. října 2014.

 

Neděle 8. ledna 2017, 17.00 hodin, Velký sál KDK – NOVOROČNÍ KONCERT MĚSTSKÉHO DECHOVÉHO ORCHESTRU KOPŘIVNICE. Kulturní dům Kopřivnice a Městský dechový orchestr Kopřivnice srdečně zvou na Novoroční koncert. Sólisté: zpěv: L. Krompolcová, B. Baďura, trubka: J. Raška, pikola: H. Lebdušková, I. Remeňová.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice