6. 4. 2022

DARUJ KREV se Zdravým městem Kopřivnice. Nejen u příležitosti světového Dne Zdraví ve čtvrtek 7. 4. 2022 podporujeme všechny dárce krve, plazmy a červených krvinek. Dárcem může být každý ve věku 18 — 65 let s tělesnou hmotností aspoň 50 kg. Akce se koná v rámci kampaně mezinárodní Den Zdraví. Dárci, kteří přijdou na transfuzní odd. Nemocnice Nový Jičín ve vybraných termínech, obdrží dárek ze Zdravého města Kopřivnice. Darujte krev. Pro zdraví, pro život. Objednejte se na webu: https://rezervace.nnj.agel.cz, tel. 556 773 471

čtvrtek 7. 4. 2022 (6:30 — 12:45)

čtvrtek 21. 4. 2022 (6:30 — 12:45)

čtvrtek 5. 5. 2022 (6:30 — 12:45)

 

Od 1. dubna mohou zájemci podávat na radnici žádosti o dotace v programu zdravého města, ve kterém je celkově letos vyhrazeno 60 tisíc korun. Jeden projekt může být podpořen až 20 tisíci korunami a mělo by jít o projekty podporující společensky prospěšné aktivity zaměřené například na environmentální výchovu, mezigenerační spolupráci, zdravý životní styl či globální odpovědnost. Bližší informace o programu, včetně formuláře pro podání žádosti, naleznete na webu města www.koprivnice.cz pod záložkou Radnice, v sekci Dotace.

 

Radnice připravuje na jaře tradiční diskuzní setkání vedení města s občany místních částí, kde se příchozí dozví zejména o realizovaných a připravovaných projektech. Úvodní setkání se bude konat 11. dubna v Kulturním domě ve Vlčovicích, druhé o den později v Katolickém domě v Lubině a poslední proběhne ve středu 13. dubna v Kulturním domě v Mniší. Začátek bývá tradičně naplánován na 17 hodin.

 

PŘEDNÁŠKA: Dominika na cestě Japonskem | Kopřivnice

Všichni se usmívají, pomáhají si a uctivě se klanějí, na každém rohu je výběr zdravého levného jídla, domy se nezamykají, všude je čisto, všechno je do detailu promyšlené a funguje. Zní to jako dokonalý svět, ale je? Poblité japonské kalhoty, otřes mozku, natáčení pro japonskou televizi i rozhovory pro největší noviny světa, ukradené kalhotky, horké prameny, tajfuny, lesy, rakety, automaty, kravaty, krabi, králíci, karaoke i rybí sperma. Nebude to o chrámech a japonských zahradách, bude to o lidech, přátelství i pokrytectví. Cestovatelská přednáška se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od 18.00 hod. ve Vile Machů. Vstupné v předprodeji 220 Kč, na místě 250 Kč. Vstupenky zakoupíte ve Vile Machů nebo online na GoOut.

PŘEDNÁŠKA: Slovensko | Kopřivnice

Před více než 100 lety jsme spolu začali žít v jednom státě. Sedmdesát let poté (a po čtyřicetileté pauze) jsme najednou mohli svobodně cestovat doslova po celém světě a nedlouho na to jsme se rozešli. Nyní zemi našich nejbližších sousedů znovu objevujeme. Společně s Jiřím Hodicem projedeme Slovensko doslova křížem krážem, navštívíme všechny jeho národní parky, projdeme se historickými centry významných měst i skanzeny lidové architektury, zdoláme nejkrásnější horské vrcholy i hluboké kaňony, prohlédneme si krápníkové jeskyně, úchvatné vodopády i slovenský orloj, vypravíme se na majestátné hrady, splujeme překrásné horské řeky a svezeme se lesní železnicí. Zastavíme se i na místech, kde se psala naše společná historie. A co kdybychom si zajeli až na Havaj? Cestopisná přednáška Jiřího Hodice o Slovensku se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od 18.00 hod. v Akademické posluchárně Kulturního domu Kopřivnice.

 

Komorní orchestr Kopřivnice Katolický dům Kopřivnice chystá Koncert bez hranic aneb „Když nemůžeš, přidej“ v Pá 8. 4. 2022 v  Katolický dům Kopřivnice.

 

Město podpořilo vznik adaptační skupiny pro děti uprchlíků

Od tohoto týdne funguje v Kopřivnici dětská adaptační skupina pro předškoláky z Ukrajiny. Cílem je poskytnout dětem kvalifikovanou péči, umožnit jejich rodičům nastoupit do práce a co nejdříve se adaptovat na život v České republice. Skupina byla zřízena v Domě dětí a mládeže Kopřivnice (DDM), kde nenaruší provoz odpoledních kroužků. Péči o děti ve věku od 3 do 6 let zajišťuje jedna česká a jedna ukrajinská učitelka, která do Kopřivnice přijela krátce po vypuknutí válečného konfliktu v její vlasti. Program skupiny bude obdobný jako v mateřských školách, takže nepůjde pouze o hlídání, ale také o zabezpečení všech vzdělávacích potřeb s akcentem na přizpůsobení a zajištění plynulého přechodu do klasických českých škol. Rada města v této souvislosti navýšila příspěvek na provoz DDM zhruba o 200 tisíc pro rok 2022, většina této částky je určena na platy pečujících osob. Rodiče dětí, kteří mají o využití služby zájem, naleznou bližší informace na webu města pod bannerem Pomoc Ukrajině. Podmínkou přijetí je potvrzení od lékaře. Maximální, hygienou povolená, kapacita skupiny je 15 dětí, v tuto chvíli eviduje město 8 přihlášených. Zkušební provoz skupiny je schválen do konce června, následně dojde k vyhodnocení a rozhodnutí o případném pokračování.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice