ROZHLAS 6. 4. 2022

Od úterý 5. dubna se postupně rozšiřují  stavební práce do horní části centra. Pro chodce bude vytvořen jeden hlavní  koridor, který se v dolní části centra napojí na stávající zpevněnou plochu mezi hotelem Tatra a kulturním domem. Původní  koridor před kulturním domem tak bude zrušen. Přístupy k obchodům zůstanou v omezené šíři zachovány, schodiště však nebude možné využít, neboť bude zdemolováno. Trasy budou vyznačeny směrovými tabulkami. Stávající průchod kolem Tatrovanky zůstane zachován v současné podobě. Za vzniklá omezení se omlouváme a děkujeme za pochopení!

 

Firma Slumeko zahájila komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Prosíme, respektujte dopravní značení v čištěných úsecích komunikací a přeparkujte své automobily. Vozidla, která budou čištění překážet, budou na náklady provozovatele odtažena. Harmonogram jarního čištění místních komunikací najdete na webu města. Zítra ve čtvrtek 7. dubna se bude čistit centrum – pěší zóna, chodníky od ulice Štefánikové po hotel Tatra před kulturním domem směrem k zelnému trhu a to pouze stavbou nedotčené plochy, dále parkoviště před hotelem Tatra, ulice Obránců míru od kruhové křižovatky po zelný trh, parkoviště budovy kulturního domu a ulice Lidická. V pátek 8. dubna ulice Štefánikova od Modrého salonu po nádražní, spojka u TESCO zastávka ČD, příjezd k výměníkové stanici  Lidická. Chodníky podél Čs. Armády a Záhumení – od BUS nádraží po Kpt. Jaroše. V pondělí 11. dubna proběhne čištění komunikací na ulici Pod Morávií.

 

Spolek Vlčovjané pořádá v sobotu 9. dubna Vlčovjanský rukodělný jarmark, který se bude konat v komunitním centru Vlčovjan. Pro děti bude připravena dílna, kde si mohou samy nebo s pomocí rodičů vyrobit jarní dekorace. Občerstvení bude zajištěno v baru Vlčovjan.

 

V sobotu 9. dubna od 9:30 se uskuteční slavnostní otevření multifunkčního hřiště v Lubině. Připraven bude bohatý program pro děti, v němž nebudou chybět soutěže, ukázky požárního sportu, skákací hrad ani malování na obličej. Na vedlejším fotbalovém hřišti zároveň proběhne první zápas sezony, v němž se utká starší přípravka TJ Spartak Lubina a SK Beskyd Frenštát p. R. Přijměte naše pozvání a přijďte si užít příjemné dopoledne.

 

Vedení města Kopřivnice zve občany místních částí na tradiční diskuzní setkání, která se uskuteční v pondělí 11. dubna v Kulturním domě ve Vlčovicích, v úterý 12. dubna v Katolickém domě v Lubině a ve středu 13. dubna v Kulturním domě v Mniší. Začátek setkání je stanoven na 17 hodin. Cílem setkání je vyhodnotit rozvoj jednotlivých místních částí, představit plánované aktivity a umožnit občanům diskutovat s vedením města a pracovníky radnice o všem, co je zajímá.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice