8. 4. 2022

Po dvouleté pauze se opět vrací Týden pro rodinu. Kdo má zájem uspořádat akci v rámci Týdne pro rodinu může se přihlásit: Pavla Žáčková, sociální pracovnice , +420 556 879 460, +420 737 283 566 . pavla.zackova@koprivnice.cz. Informace naleznete také zde: www.koprivnice.cz/tydenprorodinu

 

Valašská rally ValMez 2022 se letos Kopřivnici zcela vyhne. Jubilejní 40. ročník populárního závodu se uskuteční ve dnech 8. – 10. dubna 2022. Rally odehrávající se na silnicích Zlínského a Moravskoslezského kraje je zařazen do seriálů European Rally Trophy – Central, Central European Zone (CEZ), MČR v rally a v rally historických automobilů. A po pauze se na Valašsko vrátí i posádky v rámci druhého klání mistrovství Slovenska v rally a v rally historiků. Pořadatelský tým pro letošní ročník opouští zázemí polygonu v Kopřivnici, v život nebude proměněna ani snaha o diváckou speciálku v ostravském areálu Dolní Vítkovice. Centrem soutěže je Valašské Meziříčí. Mimo Městské RZ ValMez se dále bude závodit na šesti úsecích, po třech zkouškách v každé etapě ve dvou sekcích. Aktuální trať měří necelých 350 km se 14 rychlostními zkouškami (150,56 km). V sobotu začne test Rybí a nejdelší zkouškou soutěže Lešná (19,7 km). Sekci dokončí naopak nejkratší úsek Choryně. Po ´velkém´ servisu v neděli ráno se pokračuje zkouškami Juřinka, Poličná a Bystřička. Její letošní délka přesáhne devatenáct kilometrů. V okolí Choryně je naplánován i testovací shakedown. Po slavnostním startu v pátečním podvečeru (17:30 h) dorazí první posádky na cílovou rampu ve Valašském Meziříčí v nedělním odpoledni, krátce před 15. hodinou.

 

CIMBÁLOVÝ VEČER NA ŠIPCE. V pátek 8.4.2022 od 18 hodin Vás zveme na hudební a taneční večer do sálu Hotelu Šipka, kde bude hrát skvělá cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice. Místa se plní, proto prosíme o rezervaci na: 777 050 210 nebo info@hotelsipka.com. Vstupné je dobrovolné.

 

Koncert bez hranic aneb „Když nemůžeš, tak přidej“. V pátek 8. dubna od 18.00 hod. v Katolickém domě vystoupí Komorní orchestr Kopřivnice a Žákovský orchestr při ZUŠ Zdeňka Buriana. Vstupné dobrovolné.

 

VERNISÁŽ: Třetí salon kuřpivnických fotografů. V pátek 8. dubna od 18.00 hod. v muzeu Fojtství se uskuteční vernisáž výstavy s názvem Třetí salon kuřpivnických fotografů.  Výstava je přehlídkou tvorby desítky fotografů, sdružených v neformální skupině, která se celkem pravidelně setkává za účelem fotografování, prezentace své práce a diskusí. Po třech letech od druhé úspěšné výstavy dozrál čas představit na domácí půdě nové úlovky. Návštěvníci tak opět dostanou možnost porovnat pestrou škálu témat, žánrů a přístupů v podání místních umělců. Jména Janka Burgetová, Magda Kaplánková, Lenka Krhovjáková, Irena Řezáčová, Hanka Šrajerová, Jan Babinec, Miroslav Galia, Dalibor Kvita, Roman Macura a Ivan Pilát jsou zárukou kvalitního zážitku nejen pro milovníky fotografie. Výstava potrvá do 29. května 2022.

 

DIVADLO: Dámský krejčí. V pátek 8. dubna od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční šesté divadlo v rámci XXIV. štramberské divadelní přehlídky amatérských divadelních souborů. Tentokrát vystoupí DS Kotouč Štramberk s divadelním představením Dámský krejčí. Hra je rozverným příběhem, ve kterém se hlavní postava, neuvěřitelný lhář doktor Moulineaux, snaží s neobyčejnou invencí skrýt své četné nevěry před svou důvěřivou manželkou a podezíravou tchyní. Aby svá milostná dobrodružství co nejvíce utajil, pronajme si pro schůzky bývalou krejčovskou dílnu. Okolnosti ho ale přinutí předstírat, že je dámským krejčím.

 

Vlčovjanský rukodělný jarmark Kopřivnice – Vlčovice. Vlčovjané pořádá v sobotu 9. dubna od 10.00 hod. v Komunitním centru Vlčovjan (Vlčovice 76) Velikonoční rukodělný jarmark.

 

Ukrajinci vaří pro Čechy v Příboře. Přijďte v sobotu 9. dubna od 12.00 hod. na nádvoří firmy Skarab ( 9. května 1162) a ochutnejte pravé ukrajinské jídlo. Těšit se můžete na boršč, šašiky, pirožky a mnoho dalšího. Zazpívá Petra Černocká a na kytaru zahraje Jiří Pracný. Vystoupí příborský Elvis Vladimír Lichnovský. Veškerý výtěžek bude věnován na pomoc Ukrajině.

 

UMĚNÍ V KINĚ: Giacomo Puccini: Vlaštovka. Charizmatická operní dvojice Angela Gheorghiu a Roberto Alagna zhmotňuje na jevišti milostný příběh jednoho z nejpopulárnějších operních skladatelů. Gheorghiu je zde ženou, která poznává opravdovou lásku, Alagna je oním mužem, který v ní vyvolá otázky o smyslu její falešně třpytivé existence. Vlaštovka se na operních jevištích neuvádí tak často jako jiné Pucciniho opery, zato každé její uvedení přináší publiku skvělý zážitek. Projekce opery se uskuteční v sobotu 9. dubna od 16.30 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Nedělní pohádka pro děti: Divadélko Koloběžka-Cirkus na kolečkách. ZMĚNA PŘEDSTAVENÍ! Namísto původní pohádky Ježibaba Kolobajzna slaví Velikonoce bude odehraná pohádka Cirkus na kolečkách. Veselá a rozverná pohádka plná písniček o lvím králi, který hledá po světě svého synka a cesta ho nakonec zavede až do cirkusu. Veselá pohádka pro děti se odehraje v neděli 10. Dubna od 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

PRO DĚTI: Velikonoce v Harmonii – Mezigenerační centrum Harmonie pořádá v neděli 10. dubna od 14.00 hod. velikonoční tvoření pro děti. Těšit se můžete na tradiční i netradiční zdobení vajíček, které si můžete s dětmi vyzkoušet, pletení pomlázky i jednoduché velikonoční tvoření. Připraven je program jak pro děti tak i dospělé. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice