ROZHLAS 4. 4. 2022

Firma Slumeko zahájila komplexní čištění místních komunikací a parkovišť, včetně přilehlých chodníků. Prosíme, respektujte dopravní značení v čištěných úsecích komunikací a přeparkujte své automobily. Vozidla, která budou čištění překážet, budou na náklady provozovatele odtažena. Harmonogram jarního čištění místních komunikací najdete na webu města. Zítra, to je v úterý 5. dubna proběhne čištění na ulici Kpt. Jaroše od vjezdu na parkoviště Albert, dále ulice Štefánikova od ulice Kpt. Jaroše po Modrý salónek a ulice Krátká. Ve středu 6. dubna pak ulice Kpt. Nálepky a ulice Dukelská. Ve čtvrtek 7. dubna se bude čistit centrum – pěší zóna, chodníky od ulice Štefánikové po hotel Tatra před kulturním domem směrem k zelnému trhu a to pouze stavbou nedotčené plochy, dále parkoviště před hotelem Tatra, ulice Obránců míru od kruhové křižovatky po zelný trh, parkoviště budovy kulturního domu a ulice Lidická.

 

Spolek Vlčovjané pořádá v sobotu 9. dubna Vlčovjanský rukodělný jarmark. Již potřetí zveme všechny příznivce a návštěvníky na tradiční, tentokrát velikonoční jarmark, který se bude konat v komunitním centru Vlčovjan. Na návštěvníky budou čekat početná zastavení věnovaná tradičnímu řemeslu i rukodělné výrobě našich spoluobčanů – věnce, háčkované a šité výrobky, kraslice, macramé, olejíčky, mýdla, vílenky, košíky a další. Pro děti bude připravena dílna, kde si mohou samy nebo s pomocí rodičů vyrobit jarní dekorace. Občerstvení bude zajištěno v baru Vlčovjan.

 

V sobotu 9. dubna od 9:30 se uskuteční slavnostní otevření multifunkčního hřiště v Lubině. Připraven bude bohatý program pro děti, v němž nebudou chybět soutěže, ukázky požárního sportu, skákací hrad ani malování na obličej. Na vedlejším fotbalovém hřišti zároveň proběhne první zápas sezony, v němž se utká starší přípravka TJ Spartak Lubina a SK Beskyd Frenštát p. R. Přijměte naše pozvání a přijďte si užít příjemné dopoledne.

 

Vedení města Kopřivnice zve občany místních částí na diskuzní setkání, která se uskuteční v pondělí 11. dubna v Kulturním domě ve Vlčovicích, v úterý 12. dubna v Katolickém domě v Lubině a ve středu 13. dubna v Kulturním domě v Mniší. Začátek setkání je stanoven na 17 hodin. Cílem setkání je vyhodnotit rozvoj jednotlivých místních částí, představit plánované aktivity a umožnit občanům diskutovat s vedením města a pracovníky radnice o všem, co je zajímá.

 

Od úterý 5. dubna dojde k postupnému rozšíření stavebních prací do horní části centra. Pro chodce bude vytvořen jeden hlavní koridor, který se v dolní části centra napojí na stávající zpevněnou plochu mezi hotelem Tatra a kulturním domem. Původní koridor před kulturním domem tak bude zrušen. Přístupy k obchodům zůstanou v omezené šíři zachovány, schodiště však nebude možné využít, neboť bude zdemolováno. Trasy budou vyznačeny směrovými tabulkami. Stávající průchod kolem Tatrovanky zůstane zachován v současné podobě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice