6. 9. 2019

Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informační leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.

 

V pondělí 19. srpna 2019 zahájila stavební firma Saveko výstavbu nového chodníku na ulici Záhumenní, podél pravé strany komunikace směrem na sousední Štramberk vedle ulice Duhové. Od 22.8.2019 do 30.8.2019 byly práce přerušeny a Správa silnic ještě provedla plánované sanačních prací. Stavba pak již dále pokračuje. Požadavek na nový chodník vzešel z požadavku obyvatel této části města, a to zejména kvůli zajištění vyšší bezpečnosti chodců, především dětí, které se zde pohybují při cestě do školy. Součástí výstavby chodníku bude i nový přechod pro chodce ve směru k ulici Alšova. Na realizaci projektu získalo město Kopřivnice dotaci cca jeden milion korun z Integrovaného regionálního operačního programu v dotační výzvě Místní akční skupiny Lašsko a práce by měly být dokončeny v říjnu. Komunikace je během provádění oprav průjezdná a provoz je řízen semaforem.

 

Český rozhlas rozšiřuje HbbTV aplikaci Audioarchiv, Posluchači tak nyní mohou poslouchat audioarchiv na televizích u stanic Český rozhlas Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, D-dur, Radio Junior a Jazz. Novinkou pro kanály Český rozhlas Radiožurnál a Radio Wave je Vizualizované vysílání. To nabízí k živému poslechu informace o vysílaném pořadu upoutávky, obrázky, fotky, články z webových stránek stanice a ze sociálních sítí.

 

Festival medu a písničky v Kopřivnici. Tento víkend se uskuteční již 6. ročník multižánrového festivalu se zaměřením na včelařství, přírodu, řemesla a dobrou zábavu v areálu muzea Fojtství. Festival započne ve čtvrtek 5. září. Od 8.30 hod. jsou připraveny včelařské soutěž pro mateřské školky a základní školy, vystoupí klaun Pepino, disko party s DJ Stoupou, promítání filmu – 100 let včelaření v Kopřivnici, přednáška Jiřího Zygala na téma včely a příroda. Na závěr dne vystoupí Aneta Langerová a písničkářka Céline Bossu. Program pokračuje v pátek 6. září. Od 10.00 hod. se můžete těšit na guláš fest, kurz s Jiřím Zygalou o chovu matek, přednášku Oldřicha Němce a Tomáše Košťála, disko s DJ Stoupou, koncert rockové skzupiny Limetal, vytoupí šermířská skupina Markus M, koncert skupiny Vintage Wine. Sobotas 7. září bude patřit 100 letým slavnostem. V 10.00 hod. se dozvíte něco o ošetřování včelstev s Čestmírem Gazdou, vystoupí moravská cimbálovka Kamenica. Těšit se můžete na výstavu i řízenou degustaci moravských vín, vystoupení šermířské skupiny Valmont, řemeslnou show řezbáře Pavla Špalka, divadlo pro děti – večerníček Český Pepa, taneční zábavu a benátskou noc „Jak za starých časů“. Na závěr celého dne bude připravena fireshow v provedení spolku Monolog. Vstupné 60 Kč, děti zdarma.

 

PRO DĚTI: Páteční odpoledne se zvířátky v Kopřivnici. Pionýr Kopřivnice pořádá v pátek 6. září od 15.30 hod. pro všechny malé i velké děti odpoledne plné her a soutěží v sadu E. Beneše. Pojďte společně za zvířátky, které si pro Vás připravily různé soutěže a úkoly pro nový školní rok. Vstup volný.

 

Šestadvacáté slavnosti města ovládnou Nový Jičín v pátek 6. září a pokračovat budou v sobotu 7. září. Letos akce připomene výročí automobilového průmyslu, kloboučnické výroby či 120 let fungování Hotelu Heinrichshof, dnešního Hotelu Praha.

 

XIII. Valašský Septemberfest se koná v sobotu 7. září v areálu autokempu Liščí mlýn ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Tento rodinný festival piva a grilování začne v15 hodin a bude trvat do půlnoci. Návštěvníci se mohou těšit na na více než 20 druhů čepovaných piv, zabaví se také děti, pro které budou připravené různé soutěže a nafukovací atrakce. Vystoupí zdei kapely Džetro –Ostrava, Kiero Grande -Slovensko, Nj Devils –Nový Jičín a Fre(e)rock –Frenštát pod Radhoštěm. Na závěr bude afterpárty se skupinou Chráněná dílna.

 

Dny evropského dědictví ve Štramberku. O víkendu 7. září až 8. září se můžete těšit na zpřístupnění nejzajímavějších památek ve Štramberku. Pro veřejnost budou otevřeny hrad Štramberk s Trúbou, jeskyně Šipka, kostel sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Kateřiny, muzeum Zdeňka Buriana, zvonice kostela sv. Bartoloměje a pivovárenská studna na náměstí. Všechny památky jsou přístupné zdarma. Sobotu 7. září návštěvníci se mohou těšit na ukázky výbušnosti v Radvanické štole. Návštěvníci budou moci nahlédnout dovnitř tří zkušebních štol, seznámit se se zkouškami a výzkumem, jenž se zde provádí. Proběhnou zde ukázky výbušnosti některých látek – např. cukru, mouky, uhelného a dřevného prachu. V amfiteátru pod Starou věží pak pro děti je připravena divadelní pohádka Rytíř Hroznatka a čert. Pohádka je uskuteční v sobotu 7. Září od 15.00 hod.

 

Příborská pouť. Tradiční příborská pouť se tentokrát uskuteční sobotu 7. září a neděli 8 září. V sobotu od 18.00 hod. v kostele Narození Panny Marie proběhne mše svatá. Po jejím skončení tradiční Troubení z věže a slavnostní vyzvánění zvonů. V neděli 8. září pouť pokračuje od 8.00 hod. mši svatou v kostele Narození Panny Marie. Po celý den můžete navštívit Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda, shlédnout výstavu historických plakátů nebo si vyzkoušet tradiční rukodělnou výrobu. Od 16.00 hod. v městském parku vystoupí Beránci a vlci.

 

Den sportu pod Trúbou ve Štramberku. Přijďte v sobotu 7. září do tělocvičny Štramberk do areálu Sokola. Akce je od 10.00 hod. Během dne se naučíte základy volejbalu, fotbalu, juda, metané Těšit se můžete i na prezentaci kroužku DDM, lorbalový trénink s několikanásobným mistrem ČR Martinem Neherou. Vstup na akci je zdarma.

 

Hukvaldské hradní vinobraní. Třetí ročník hradních slavností vína a burčáku v doprovodu lidové muziky a tance se uskuteční v sobotu 7. září od 11.00 hod. na hradě Hukvaldy. Během dne vystoupí Valašský soubor Sedmikvítek Těšit se můžete na vinný sklep Chvalovice u Znojma, víno Homola, ovocná vína, portugalská vína.

 

Swingový koncert Příboře. Swingový orchestr Bedřicha Pukovce se svými sólisty pořádají Pouťový koncert a to v neděli 8. září od 10.30 hod. v městském parku v Příboře. Jako host vystoupí Elvis Presley (Vladimír Lichnovský). Vstup volný.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice