7. 1. 2013

 

Dva zástupce má novojičínsko v jubilejním, dvacátém, ročníku soutěže Zlatý Ámos o nejoblíbenějšího kantora. Jsou jimi Andrea Dostálová a Kateřina Horutová.

 

 

Město Štramberk spustilo od ledna nové a přehlednější webové stránky.

 

 

Velká vánoční cena ve stolním tenisu: mimořádný výkon podalo trio bratrů Zemanů v žákovské kategorii, kde neměli konkurenci. V mužské kategorii vyhrál Milan Štěpánek z Vlašimi.

 

 

Městská knihovna Kopřivnice upozorňuje, že v pondělí 7. ledna 2013 je možno začít podávat přihlášky do letního semestru A3V (Akademie třetího věku).

  

 

Základní škola svaté Zdislavy Kopřivnice zve u příležitosti 20 let trvání školy na Den otevřených dveří v úterý 8. ledna od 15 do 18 hodin. Na programu je prohlídka prostor školy, vystoupení pěveckého sboru a ukázky práce dětí.

 

  

KTK informuje: stará poštovní schránka u kontaktního místa Kabelové televize Kopřivnice již je mimo provoz. Informace pro videotext, bezplatnou inzerci, dotazy a náměty zasílejte na studio@ktk.cz nebo využívejte schránku v sídle studia kabelové televize – budova KTK na ul. Záhumenní.

 

 

Do 14. ledna 2013 bude probíhat na území Kopřivnice Tříkrálová sbírka. V této době u Vašich dveří zaklepou za zpěvu koledy tři králové, jež se Vám prokážou platnou průkazkou. Peněžité dary, které věnujete do sbírky, budou použity k podpoře zdravotních a sociálních projektů. Děkují pracovníci Charity Kopřivnice.

 

 

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm zve na výstavu archeologických nálezů od pravěku po středověk z dějin Moravy a Slezska „Vzkazy od keltů našeho kraje“, členů české archeologické společnosti Ladislava Juráška a Václava Němce, v prostorách knihovny –  ve dnech 10. až 31. ledna 2013. Zahájení výstavy 10. 1. 2013 v 17 hodin. Ladislav Jurášek bude při zahájení výstavy odpovídat na dotazy k vystaveným nálezům.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že dne  11. ledna od 9:00 do 14:00 hodin bude přerušena dodávky pitné vody v části obce Lubina . Společnost vodáren doporučuje všem odběratelům, aby se na toto období předzásobili pitnou vodou.

 

 

11. a 12. ledna 2013proběhnou první volby, při nichž občané budou sami volit prezidenta republiky, přípravy na ně jsou v Kopřivnici plném proudu. Dle harmonogramu proběhlo zasedání volebních komisí, členové složili předepsaný slib. Lidé v Kopřivnici včetně místních částí budou volit ve stejných místech jako při volbách do krajského zastupitelstva. Přemístění volební místnosti okrsku č. 6 z obřadní síně městského úřadu do Základní školy dr. Milady Horákové je trvalé. Jinak k žádným jiným změnám nedochází. Radnice stále přijímá žádosti na vydání voličských průkazů, protože volit prezidenta mohou lidé na celém území republiky. Požádat o vydání voličského průkazu je možné osobně až do uzavření seznamu voličů do 16 hodin dne 9. ledna.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice