7. 10. 2015

 

Po celý příští pracovní týden bude v Novém Jičíně probíhat krajská sbírka potravin. Výtěžek akce, pořádané u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, získají uživatelé služeb Charity Ostrava. Dárci mohou přinést trvanlivé potraviny před datem spotřeby cukr, olej, luštěniny, konzervy všeho druhu, těstoviny, rýži, paštiky, čínské polévky, sirupy, čaje nebo cukrovinky pro děti. Naopak nevhodné jsou domácí výrobky (marmelády, kompoty), čerstvé potraviny, vajíčka a jiné. Lidé mohou potraviny odevzdávat od pondělí 12. do pátku 16. října na Žerotínském zámku v pokladně muzea vždy od 8 do 12 hodin a odpoledne od 13 do 16 hodin. Sbírka se bude také konat ve středu 14. října od 15 do 18 hodin v Bílovci v budově základní umělecké školy.

 

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské bude z technických důvodů uzavřen až do 10. října. Doporučujeme občanům, aby po tuto dobu využili velkoobjemových kontejnerů přistavovaných v rámci mobilního svozu objemného odpadu (termíny a přesné umístění kontejnerů je zveřejněno na úřední desce MÚ, v městském kalendáři nebo na webových stránkách města).

 

 

Aleš Loprais dnes dolétnul s torpédem pro etapový bronz. Rally Oil Libya Maroc 2015 – 1. Etapa – 6. 10. 2015: 1. etapa – 370 km Zagora – Zagora. Dostal relativně vysoké startovní číslo a tak jízda v prachu byla místy docela dramatická. Museli postupně předjet několik aut a kamionů než jsme se probojovali dopředu. Zbrzdila je oprava vzduchové hadice a defekt pneumatiky cca 50 km před cílem. Loprais jel příliš agresivně na brzdy a pneumatika se následně akumulovaným extrémním teplem naprosto separovala. Gerard DeRooy a Ton Van Genugten se rovněž potýkali s defekty. Chybí tradiční soupeři ze strany ruských Kamazů, nicméně se v Lybii sešla slušná konkurence. 3. místo v etapě je pro Lopraise dobrým počátkem.

 

 

Před týdnem se v Kopřivnici uskutečnilo pracovní setkání politiků a koordinátorů Zdravého města (ZM) a Místní agendy 21 (MA21) společně s dalšími pracovníky spřátelených úřadů. Hlavním tématem setkání bylo využívání intranetového systému pro podporu kvalitní realizace MA 21.

 

 

Moravskoslezský kraj dokončuje výstavbu Integrovaných výjezdových center v Třinci, Ostravě-Jihu a na mošnovském letišti. Moderní integrovaná výjezdová centra pod jednou střechou soustředí profesionální hasiče, policisty, strážníky a zdravotníky. Zlepší se především koordinovaný postup při zásazích u mimořádných událostí. Spolupráce mezi hasiči, záchranáři a policií se tak dostane na kvalitativně vyšší úroveň. V prosinci bude dokončeno integrované výjezdové centrum Letiště Leoše Janáčka Ostrava za 271,5 milionu korun. Mimo jiné se tak zvýší úroveň bezpečnosti leteckého provozu a zlepší se zásahové časy.

 

 

Kopřivnice je od roku 2004 Zdravým městem a usiluje o podporu dlouhodobě udržitelného rozvoje na místní i globální úrovni. Pokud někoho zajímá, jaké další kampaně a aktivity se v rámci Zdravého města realizují, je ve středu 7. října v 15 hodin srdečně zván do Kulturního domu Kopřivnice. Právě zde budou zástupci radnice a spolupracujících organizací před odbornou komisí obhajovat zařazení Kopřivnice mezi nejlepší Zdravá města České republiky. Příchozí se dozvědí například to, jak Kopřivnice plní daná kritéria, zda za poslední rok učinila nějaký pokrok, jaké významné projekty či investice jsme realizovala, v čem si vede lépe než ostatní uchazeči a zda si označení Zdravé město skutečně zaslouží.

 

 

Město Kopřivnice zve všechny seniory na tradiční sportovní den, který se uskuteční ve středu 7. října. Přijďte si aktivně odpočinout a vyzkoušet různé pohybové aktivity. S sebou potřebujete pouze pohodlný oděv a obuv, plavky a samozřejmě hlavně dobrou náladu. Sraz účastníků bude 8:30 ve skautském centru Vanaivan, kde nejprve zhlédnou krátké vystoupení seniorů z klubu sebeobrany, poté protáhnou tělo a mírně potrápí mozek při soutěžních aktivitách a na nedalekém hřišti proniknou do tajů discgolfu. V 10:30 se program přesune na krytý bazén, kde si budou moci všichni příchozí zaplavat a uvolnit se při orientálním tanci ve vodě. Po sportování bude ve snackbaru prostor na zasloužený odpočinek a příjemné povídání u kávy. Vstup na akci bude zdarma.

 

 

V sobotu 10. října 2015 v 19.00 hodin se ve velkém sále Kulturního domu Kopřivnice uskuteční koncert slovenského tria La Gioia. Toto trio se dostalo do podvědomí posluchačů účastí v druhé řadě talentové soutěže Česko Slovensko má talent 2011, kde dosáhlo 3. místa. LA GIOIA je seskupení tří zpěváků, kteří interpretují populární písně ve stylu bel canto. Repertoár tvoří nejen skladby světové hudební scény, ale hlavně pozoruhodné úpravy známých slovenských a českých hitů, které v jejich podání znějí originálním způsobem. LA GIOIA znamená v překladu z italštiny „radost“. A právě s radostí, španělským temperamentem a italskou vášní přichází trio za Vámi, aby poskytlo nevšední a jedinečný hudební zážitek. PETER ĎUROVEC – baryton, PETER ŠEVČÍK – baryton, MATEJ VANÍK – tenor. La Gioia vydává 4. CD s názvem La Mia Strada, které je plné překvapení. Trio připravuje v březnu 2016 velký koncert s Darou Rolins a Danielem Hůlkou.

 

 

Již podruhé v tomto roce budou mít občané Kopřivnice včetně místních částí možnost se zdarma zbavit starých či nepojízdných automobilů, a to v sobotu 10. října. Akce se koná ve spolupráci radnice s autovrakovištěm v Ženklavě, které ekologicky likviduje vraky. V tento den si může bezplatně nechat zlikvidovat své vozidlo každý občan bydlící v obci či městě spadajícím do správního obvodu Kopřivnice. Za likvidaci starého kompletního vozidla může majitel, který se zapojí do akce města, získat až pět tisíc korun. Zájemci o tuto akci se mohou hlásit přímo u majitele autovrakoviště v Ženklavě Milana Petra, tel. 556 852 614, 602 550 002, a to do soboty 10. Října. Zdarma bude likvidováno pouze kompletní vozidlo. Nepojízdná vozidla budou odtažena. Aby vozidlo mohlo být odtaženo, musí stát na zpevněné ploše a musí být k němu možné dojet, aby mohlo být naloženo na odtahový vůz. Pokud nebudou splněny tyto podmínky, nebude vrak odtažen.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice