9. 10. 2015

 

Odbor životního prostředí ve spolupráci s autovrakovištěm Ženklava nabízí zdarma ekologickou likvidaci autovraků. Akce se koná již v sobotu 10 . října od 8:00 – 12:00 hodin. Kompletní vozidlo bude likvidováno zdarma, případně vykoupeno až do částky 5000 Kč. Likvidaci vozu je nutná přítomnost majitele s občanským průkazem nebo plná moc a doklady od vozidla. Nepojízdná auta budou zdarma odtažena. Vozidla k likvidaci je možno nahlásit do soboty 10. října do 12:00 hodin na telefonu 556 852 614 nebo 602 550 002.

 

 

Cesta mezi Novým Jičínem a obcí Rybí je o něco sjízdnější. Z vozovky zmizely nejhorší výtluky a v budoucnu by ji měl převzít kraj. Jen tak brzy to asi ale nebude. Naštěstí však zmizely aspoň nejhorší pasti na řidiče a jízda zde je o něco bezpečnější, a zejména pro vozidla šetrnější. Vyfrézování výtluků, vyplnění zhutněným asfaltovým betonem a ošetření prasklin spojovacím postřikem přišlo na 169 400 korun. Oprava sice není stoprocentní, ale řidiči už nemusejí kličkovat mezi dírami a nehrozí poškození aut ani kolizní situace.

 

 

Moravskoslezský kraj dokončuje výstavbu Integrovaných výjezdových center v Třinci, Ostravě-Jihu a na mošnovském letišti. Moderní integrovaná výjezdová centra pod jednou střechou soustředí profesionální hasiče, policisty, strážníky a zdravotníky. Zlepší se především koordinovaný postup při zásazích u mimořádných událostí. Spolupráce mezi hasiči, záchranáři a policií se tak dostane na kvalitativně vyšší úroveň. V prosinci bude dokončeno integrované výjezdové centrum Letiště Leoše Janáčka Ostrava za 271,5 milionu korun. Mimo jiné se tak zvýší úroveň bezpečnosti leteckého provozu a zlepší se zásahové časy.

 

 

Sběrný dvůr na ulici Pánské bude z technických důvodů uzavřen až do 10. října. Doporučujeme občanům, aby po tuto dobu využili velkoobjemových kontejnerů přistavovaných v rámci mobilního svozu objemného odpadu (termíny a přesné umístění kontejnerů je zveřejněno na úřední desce MÚ, v městském kalendáři nebo na webových stránkách města).

 

 

V kopřivnickém kulturním domě vystoupí v sobotu seskupení tří zpěváků, kteří interpretují populární písně ve stylu bel canto. La Gioia, jak si zpěváci říkají, vystupují se skladbami světové hudební scény, ale hlavně upravují známé slovenské a české hity. Radost, španělský temperament a italskou vášeň představí Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník od 19.00 hodin ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 

Již tuto neděli se na plátně Kina Kopřivnice objeví první ze série přímých přenosů baletu z Bolšoj Těatru. Od 16.45 hodin budete moci shlédnout romantický balet o dvou jednáních – Giselle. Autor libreta Théophile Gautier se inspiroval v knize O Německu Heinricha Heineho, kde básník zmiňuje pověst o dívkách, jež zemřou neprovdány, po smrti se stanou vílami a utancovávají pocestné k smrti.

 

 

U příležitosti Evropského dne bez aut se bude v Příboře konat zábavné odpoledne pro celou rodinu. Vše vypukne ve 13.30 hodin na letišti pro modely letadel (kopec u sv. Jana) vypouštěním draků. Od 14.30 hodin se budou předvádět také letecké modely za letu. Na ranči u Michálků bude probíhat doprovodný program – hry a soutěže. Chybět nebude ani bohaté občerstvení. Ti, kdo se zúčastní programu na letišti, mají občerstvení zdarma!

 

 

Fit děti. V neděli od 9.00 do 14.00 hodin se na sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici koná akce pro všechny děti od 6 do 18 let. Během ní si děti mohou vyzkoušet různé sportovní aktivity – florbal, volejbal, badminton, bum-bác ball, pole dance, parkour, aerobic, street dance či mažoretky… Vstup je zdarma a každý účastník navíc obdrží malou odměnu!

 

 

V sobotu od 17.00 hodin vystoupí v Kulturním domě ve Štramberku soubor alikvótního zpěvu ze západosibiřské republiky Altai. V neděli se také koná tradiční koncert z cyklu Jazz U Písařů. Od 17.00 hodin se v Domě U Písařů ve Štramberku představí Boris Urbánek s hostem Patrikem Kee.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice