7. 12. 2015

 

SmVaK , a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Družební č. p. 1176, 1177, 1178, 1179. Tato odstávka proběhne 8. prosince od 8:00 – 14:00 hodin.

 

 

Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 17. prosince od 13:30 do 15:30 hodin se budou prodávat vánoční stromky na plantáži naproti koupališti. Prodejní cena vánočních stromků bude 350 korun.

 

 

V případě, že používáte internetové služby KTK a současně domácí router, může za určitých okolností docházet ke snížení kvality internetového připojení ve vaší domácí síti. Tento problém se nejčastěji projevuje dočasnou nedostupností stránek v internetu nebo Vaše připojení k internetu působí jako zpomalené, nebo téměř nefunkční.

Problémy se mohou projevit například :

– po připojení některých méně běžných tabletů či telefonů prostřednictvím hifi

– po připojení staršího počítače a současně nového telefonu, tabletu či televize prostřednictvím wifi – případně u staršího  routru po připojení  moderní elektroniky. 

– po přepojení routeru z modemového připojení na optické

Tyto technické problémy mohou mít původ ve vašem domácím routeru. Router je ve své podstatě jednoúčelový počítač a ke své činnosti potřebuje řídící program označovaný jako firmware.  Firmware může obsahovat chyby, které vedou k potížím s připojením k internetu, nebo ve firmwaru mohou scházet některé funkce, což v důsledku může vést ke zcela nefunkčnímu připojení do internetu. Může být také ohrožena bezpečnost domácí sítě, může dojít ke zcizení hesla k Vašemu e-mailovému účtu, nebo váš počítač napadený škodlivou aplikací začne rozesílat nevyžádanou poštu, nebo může být napadený škodlivou aplikací samotný router.

Pokud Vás problematika routeru ve Vaší domácí sítí zajímá nebo máte pocit, že vás trápí některý z problému, o kterém jsme mluvili, neváhejte a navštivte naše stránky www.ktk/router.

 

 

Před pár dny skončila sbírka plastových vršků pro dvanáctiletou Adélku, s těžkým hendikepem, jeden a půl tuny plastu vynesl 1 032 Kč, které rodina Adélky s dalšími příspěvky dostala na zakoupení terapeutických pomůcek. Ti co v třídění vršků pokračují, se mohou rovnou zapojit do již čtvrtého kola sbírky. Tentokrát mají barevné špunty pomoci Jarečkovi, který trpí těžkou mentální retardací a dětskou mozkovou obrnou spojenou se sekundárním autismem. Cílem této akce je úhrada dalšího rehabilitačního cvičení, které by mělo pro Jarečka pozitivní účinek pro jeho zdravotní stav a pomohlo mu v jeho nelehké životní situaci.

 

 

Město Kopřivnice aktuálně nabízí nájem dvou bytů o velikosti 1+2 na ulici Obránců Míru za podmínky přistoupení k dluhu. Oba jsou určeny stávajícím nájemcům městských bytů, pokud se jedná o pár s minimálně s jedním dítětem nebo osamocený rodič s dvěma nezletilými dětmi. Vyplněnou přihlášku můžete odevzdávat v neprůhledné a zapečetěné obálce nejpozději do 16. prosince do 16 hodin na radnici, na oddělení bytové správy.

 

 

Poslední setkání zastupitelů v letošním roce. 8. zasedání se uskuteční ve čtvrtek 10. prosince, výjimečně již od 14:00 hodin v 10. patře místní radnice. Na programu je navrženo mnoho bodů, nejdůležitější je hned úvodu a to rozpočet města na příští rok. Dále budou zastupitelé projednávat návrh vyhlášky týkající změn v rámci poplatku za komunální odpad. Poté jednání o prodeji nemovitostí a výkupech pozemků, z čehož nejdiskutovanější byl na posledním zasedání prodej budovy, kde sídlí základní škola svaté Zdislavy. Projednávat se bude mimo jiné projekt vybudování chodníku Vlčovice – Mniší a rekonstrukce školního hřiště u ZŠ 17. listopadu. Následovat budou dotační smlouvy a vyhlášení zásad pro poskytování dotací v roce 2016. Nebude chybět stanovení odměn členům zastupitelstva a výborů zastupitelstva. V závěru jsou navrženy návrhy na pořízení změn územního plánu a informace o kontrolách dvou dotačních akcí. Pokud nestihnete diskuzi a probírané témata sledovat na místě nebo prostřednictvím přímého přenosu, můžete si celé jednání připomenout na našem kanálu v repríze v neděli 13. prosince od 14:00 nebo o den později se začátkem záznamu od 19:00 hodin.

 

 

Malování vánočních baněk enkaustickou metodou. Akce bude probíhat 7. –  8. prosince 2015 v Galerii IONA, Štefánikova 220, Kopřivnice (budova nového muzea pana Šerého) v čase od 14:00 do 17:00.

 

 

Městská knihovna Kopřivnice zve všechny děti na tvůrčí dílnu Vánoční tvoření. Pokud chcete své bližní potěšit dárkem malým, ale od srdce vlastnoručně vyrobeným, přijďte k nám do knihovny. Budete zde mít připraven materiál i inspiraci k výrobě vánočních přáníček. V úterý 15. prosince, 13:00 – 18:00 v dětské oddělení knihovny v kulturním domě se můžete připravit na vánoční svátky!

 

 

Loutkové divadlo Rolnička uvádí ještě před vánočními svátky další loutkové představení –  „Pohádky o drakovi“. Hraje se v malém sále v kulturním domě Kopřivnice a to v neděli 20. 12. 2015 v 10:00 hod.

 

 

Vánoční koncert historické skupiny Camerata se uskuteční ve čtvrtek 11. prosince 2015 v 17 hodin ve výstavním sále Muzea Fojtství v Kopřivnici. Historická hudební společnost Camerata, která vznikla v roce 1999, se zabývá interpretací staré lidové hudby. Repertoár tvoří z velké části staré lidové písně české, moravské, slezské, francouzské, skotské a italské. Koncert pro Muzeum Fojtství bude zaměřen na vánoční koledy a vánoční písně české i zahraniční. Součástí vystoupení je průvodní slovo, zahrnující jak historická fakta související s adventem a Vánoci, tak zajímavosti o

 

 

Radnice vypíše konkurz na ředitele ZŠ v Mniší, která by měla zůstat samostatnou příspěvkovou organizací města.

 

 

Kopřivnická Ecorra dostala k rekonstrukci automobil Mercedes-Benz 300 Adenauer, renovátoři o vozidle nyní shánějí více informací a fotografií.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice