7. 2. 2012

 

Pro děti, které k 31. 8. 2012 dosáhnou věku 6 let, se tento týden uskuteční zápis do prvních tříd kopřivnických základních škol pro školní rok 2012/2013. V Kopřivnici bude zápis probíhat ve čtvrtek 9. února a v pátek 10. února, na základních školách v Lubině a Mniší pouze ve čtvrtek. Bližší informace naleznete na internetových stránkách města Kopřivnice.

 

Dne 9. února bude přerušena dodávka elektrické energie od 7:30 – 13:30 hodin v Lubině – trafostanice FAVEA  Haškovec.

 

SmVaK Ostrava oznamují, že v termínu od 1. – 29. února budou v Kopřivnici probíhat pravidelné opisy vodoměrů a do 13. února také v Lubině. Opisy budou provádět pracovníci společnosti Ovod.

 

Český hydrometeorologický ústav vydal pro území Moravskoslezského kraje výstražnou informaci, v níž upozorňuje na velmi silný mráz. Z tohoto důvodu město Kopřivnice poskytuje občanům bez příštřeší bezplatně nocleh na krizových lůžkách v noclehárně na ulici Horní. Zájemci o nocleh se na uvedené místo mohou dostavit od 18 :30 hodin.

 

Soutěžní výstava „Tatrovky očima dětí“ jde do velkého finále. Již za pár dní budou sečteny všechny odevzdané hlasy a 15. února budou slavnostně vyhlášení vítězové v těchto kategoriích: Nejlepší výtvor žáků MŠ (první tři místa), Nejlepší výtvor žáků ZŠ (první tři místa),  Nejlepší kolektivní práce (první tři místa), Speciální cena starosty města Kopřivnice, Speciální cena ředitele Technického muzea TATRA,  Absolutní vítěz podle počtu obdržených hlasů.

 Muzeum zve všechny autory vystavených výtvarných děl na oficiální vyhlášení výsledků,které proběhne ve středu 15. 2. 2012 od 10:00 v expozici Technického muzea TATRA. Všichni příchozí malí autoři obdrží od muzea a města Kopřivnice malou pozornost, vítězové se mohou těšit na zajímavé a atraktivní ceny.

 

Po patnácti letech míří pojízdné cirkulárky do Kopřivnice. Když v zimě 1997 skončily na Větřkovické přehradě u Kopřivnice dvoudenní závody MR na ledové ploché dráze, nikdo netušil, že bude následovat 15letá pauza. Ta by měla nyní skončit – na neděli 19. února se chystá závod této atraktivní sportovní disciplíny. Kopřivnický závod by měl být součástí mistrovství republiky družstev. To je mezinárodní a na startu se objevují i závodníci z Polska, Švýcarska, Rakouska či Německa, dokonce i Británie. Startuje o tomto víkendu v Růžené u Milevska a kopřivnický závod by měl být čtvrtý. Na ledové ploché dráze závodí jezdci na motocyklech 500 ccm s 28 mm dlouhými hřebíky, které umožňují se udržet na ledě i v náklonu, kdy závodníci levým řídítkem drhnou o led.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice