8. 1. 2020

Na tradiční Obecní ples 18. ledna 2020 Vás zve Kulturní dům Kopřivnice a město Kopřivnice. Host večera: Mňága a Žďorp. K poslechu a tanci zahrají Jamr’s a Marcus Antonius. Doprovodný program: Cimbal Hell Band, Ladislav Kokeš, DJ Thomase,Mažoretky Sunny Kopřivnice, Taneční skupina NO FEET, Taneční skupina Puls Opava, Aerial Cabaret, Petra Saksa Písecká. Předprodej lístků začíná 9. 1. 2020 od 17 hodin v IC Kopřivnice.

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici Na Luhách, Mírová dne 9. ledna  od  8 – 14 hodin. V místě vyvěšení letáků.

 

Svoz odstrojených vánočních stromků bude probíhat každou středu v průběhu měsíce ledna, to znamená: 8. ledna, 15. ledna, 22. ledna a 29. ledna 2020. Všech ozdob zbavené stromky odkládejte v těchto termínech ke kontejnerům na směsný komunální odpad, odkud budou odvezeny k využití na kompostárnu.

 

KDK zve v pátek 10. ledna 2020 na divadelní představení Turecká kavárna. Jde o náhradní termín. Autor: Robert Thomas, režie: Pavel Háša, produkce: agentura HARLEKÝN, hrají: Václav Vydra, Jana Boušková, Naďa Konvalinková a Matěj Hádek nebo Martin Davídek nebo Martin Kubačák. Tři komické skoro detektivky z Paříže. Zejména poslední (Zlatý pan ministr) ťala přímo do žhavé současnosti. Ať už patří na stranu dobra či zločinu, postavy jsou plné humoru a člověčenství a záměr autora jasný – diváka pobavit a dát mu překvapivou pointu.

 

Představení KRYL Zmrdtvýchvstání zažít, které se mělo uskutečnit dne 18. 2. 2020 je ZRUŠENO. Za zakoupené vstupenky Vám bude vráceno vstupné v IC Kopřivnice. KDK se omlouvá.

 

Benefice v dresech s podobiznou Radka Bonka se koná 15. 1. od 18 hodin v rámci 32. kola (HC ISMM Kopřivnice – HK Nový Jičín) na zimním stadionu.

 

Zbrusu nový španělský Superpohár na Sport1. Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid a Valencia. To jsou týmy, které se zkraje nového roku zúčastní španělského Superpoháru pro sezónu 2019-20. Hrát se bude v Džiddě, v Saúdské Arábii a celá soutěž bude odvysílána na Sport1 ve dnech od 8. do 12. ledna.

Klasický formát španělského Superpoháru se pro tuto sezónu výrazně změnil. Z jednozápasového klání je nyní pětidenní turnaj, kterého se účastní čtyři týmy. Konkrétně jsou to finalisté poháru Copa del Rey 2018-19 (Valencia jako vítěz, Barcelona jako poražený finalista) a dva zbylé nejlepší týmy z La Ligy 2018-19 (Atlético jako druhý, Real Madrid jako třetí tým tabulky).

Zbrusu nový formát spektakulární fotbalové události se čtyřmi neprestižnějšími španělskými kluby bude odvysílán na Sport1. Semifinále soutěže je na programu 8. ledna (Valencia proti Realu Madrid) a 9. ledna (Barcelona proti Atléticu Madrid). Finále se posléze uskuteční 12. ledna a nelze vyloučit, že bude k vidění El Clásico – vůbec první v roce 2020.

„Jsme nesmírně rádi, že vedle prestižních vysílacích práv Sport1 a Sport2, jako jsou Forumle 1, hokejová Champions League, evropské šampionáty v házené, NFL, UEFA Liga národů, házenkářská Champions League, švédská hokejová liga, slovenská hokejová liga, španělský pohár Copa del Rey, turecká Süper Lig nebo Coppa Italia, si nyní mohoud diváci na našich sportovních kanálech vychutnat také úžasnou atmosféru španělského Superpoháru,“ uvedl Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks International pro Českou republiku a Slovensko.

Díky exkluzivní tříleté dohodě, budou Sport1 a Sport2 vysílat i následující dva ročníky španělského Superpoháru (2020-2021 a 2021-22).

 

Vloni  přibylo v Kopřivnici sto padesát dva nových občánků. Všechny je společně s jejich rodiči, prarodiči, sourozenci a dalšími příbuznými přivítal starosta města Miroslav Kopečný. V roce 2019 se v Kopřivnici a třech místních částech uskutečnilo celkem sedmnáct obřadů. „Čtrnáct obřadů se uskutečnilo v nové obřadní síni v Ringhofferově vile, tedy přímo v Kopřivnici, zbylé tři pak v Lubině, Mniší a Vlčovicích,“ sdělila hlavní organizátorka vítání občánků Ilona Mazalová s tím, že obřady se v posledních letech těší velké oblibě. Z celkového počtu sto padesát dva dětí bylo letos osmdesát jedna chlapců a sedmdesát jedna dívek. „Nejoblíbenějším chlapeckým jménem byl Šimon před Adamem, Vojtěchem a Dorianem. Mezi dívkami vévodily Julie, Kláry, Laury a Nikoly,“ prozradila Ilona Mazalová.

Nejbližší vítání se uskuteční v Kopřivnici v březnu. Termíny jsou zveřejněny na webových stránkách města. Zájemci se mohou hlásit u Ilony Mazalové na Městském úřadu Kopřivnice (7. podlaží č. dv. 743), na telefonních číslech 556 879 436 a 737 114 246 nebo na e-mailové adrese ilona.mazalova(zavináč)koprivnice.cz, kde získají podrobnější informace.

Termíny vítání občánků v roce 2020

    sobota 14.03. Kopřivnice

    sobota 18.04. Kopřivnice

    neděle 28.06. Kopřivnice

    sobota 12.09. Kopřivnice

    sobota 24.10. Lubina, Vlčovice, Mniší

    sobota 21.11. Kopřivnice

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice