8. 3. 2024

Upozornění na úplnou uzavírku kruhového objezdu v Lubině

Ředitelství silnic a dálnic ČR provede opravu povrchu kruhového objezdu na silnici I/58. Oprava si vyžádá úplnou uzavírku okružní křižovatky v termínu od 17. do 19. března. V případě nepříznivých klimatických podmínek se stavební práce přesunou do týdne od 31. března do 2. dubna. Objízdná trasa pro vozidla směřující do Kopřivnice, Frenštátu pod Radhoštěm a Rožnova pod Radhoštěm je plánována po silnici podél dálnice D48 (směr Libhošť), za Boroveckými rybníky doleva ve směru na Závišice, dále po sil. II/482 do Kopřivnice (ul. Obránců míru) a ve směru na Lubinu (ul. Čs. armády), dále po ul. Dělnické a ul. Panské a přes průmyslový park zpět na silnici I/58. Pro vozidla směřující do Příbora, Nového Jičína a Ostravy by měla vést objízdná trasa přes průmyslový park po ul. Panské, ul. Dělnické, dále ve směru na Kopřivnici (ul. Čs. armády) a ve směru na Závišice (ul. Obránců míru), kde za autobusovou zastávkou Závišice, rozc. Příbor Palička povede doprava ve směru na Příbor (ul. Štramberská) a zpět na silnici I/58. Tyto informace ještě upřesníme. V souvislosti s uzavírkou dojde k zavedení výlukových jízdních řádů autobusů. Bližší informace.

Odkazy:

 

Město Kopřivnice se po čtyřiadvacáté připojí k mezinárodní kampani poukazující na porušování lidských práv v Tibetu, a proto v neděli 10. března zavlaje na radnici tibetská vlajka. Právě v tento den si totiž připomeneme 65. výročí od krvavého potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci. „Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s tibetským národem. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané používají při svých nenásilných protestech. Za její vyvěšení v Tibetu hrozí až několikaleté tresty vězení,“ uvádí na svém webu spolek Lungta, koordinátor kampaně v České republice. Kampaň vznikla v 90. letech v západní Evropě a Kopřivnice se do ní zapojila poprvé již v roce 1997. Tehdy byla jedním z pouhé dvacítky českých měst, která se ji rozhodla podpořit. Po čtyřleté přestávce byla vlajka vyvěšena až v roce 2002 a od té doby vlaje na místní radnici každoročně. Zapojení do kampaně schvaluje městská rada. V loňském roce se ke kampani připojilo 867 českých obcí, měst, městských částí nebo krajů. Zapojují se také různé školy další instituce. Stovky vlajek vlají každoročně také v Německu, Francii, Belgii, Itálii a dalších zemíc

 

Emil Zátopek v kopřivnickém centru se v pátek nestačil divit. Před polednem kolem něj proběhlo několik set kluků a dívek z kopřivnických škol a školek. Běh pro Zdravotního klauna je novinkou Přehlídky studentů církevních škol v Odrách, ta letos slaví třicet let. Je to svátek všech církevních škol, je jediná svého druhu v ČR. Ne všichni mohou do Oder přijet, tak vznikla aktivita, která školy propojuje, mohou se účastnit všichni, a má i další přesah. Tak vznikl „Běh pro zdravotního klauna“. Církevní školy organizují pro širokou veřejnost od 1. do 15. března 2024 malý dobročinný běh a jeho výtěžek pošlou na konto Zdravotního klauna. Základní škola sv. Zdislavy pro trasu běhu zvolila nově rekonstruované centrum Kopřivnice, kratší ovál pro školky a celé okruh pro školáky okolo sochy Emila Zátopka. V Kopřivnici se na podporu nemocných dětí vybralo přes 11 000 korun.

 

PÁTEK  8. BŘEZNA 2024

PŘEDNÁŠKA: Srí Lanka, Hukvaldy

Cestovatelská přednáška o Srí Lance. 

Touto přednáškou nás provede účastník této cesty pan Martin Stiller – cestovatel, který na kole projel na 40 zemí a určitě toto číslo bude navyšovat. Cyklocestování se stalo jeho vášní a vedlo ho k založení prvního ryze cyklocestovatel­ského festivalu „Cyklocestování“, který se koná tradičně ve Frýdku-Místku, Hradci Králové a Brně.

Kde: Informační centrum Hukvaldy  Kdy: 18:00  Vstupné: Dobrovolné.

Degustace šumivých vín, Příbor

Z vinic sklízí hrozny pouze v přívlastkové kvalitě. Každý hrozen pečlivě vybírají a zpracovávají s láskou k vinařskému řemeslu. Jindrovo vinařství je synonymem pro odbornost, tradici a kvalitu, a to vše se odráží v každé jejich lahvi.

Během večera ochutnáte šumivá a perlivá vína od jihu Moravy po sever Itálie. Budete mít jedinečnou příležitost zhodnotit kvality vín vyráběných zcela odlišnými způsoby, z různých odrůd révy vinné, rozdílných geografických oblastí a mnoha ročníků.

Přijďte si užít kouzelný večer se svým partnerem nebo přáteli.

V tento den společně oslavíme Mezinárodní den žen.

Kde: Lexor  Kdy: 19:00

Slovácko sa nesúdí  Kopřivnice, KDK 19:00 hodin

Náhradní termín za představení, které se mělo odehrát 16. 1. 2024.

Divadelní spolek Kašpar (Praha)

Představení v rámci Divadelního předplatného 2023/2024.

Povídkový večer s koštem! Večer nejen s vínem, ale určitě o vínu! A taky o lidech, kteří jdou do všeho naplno. Vybrané (dnes už) klasické folklorní vyprávěnky slováckého „kronikáře“ Zdeňka Galušky, které patří  k dobrému moravskému vínu  či slivovičce. Součástí představení je také Cimbálová muzika Lašár.

Režie: Filip Nuckolls
Hrají: Eva Elsnerová, Daniel Pivoda Ondráček, Petr Halíček

 

SOBOTA  9. BŘEZNA 2024

Rodičovský bál 2024 Kopřivnice

K tanci i poslechu hraje kapela Ostopět. 

– bohaté občerstvení 
– tombola 
-taneční vystoupení 
– fotokoutek 

Kde: Katolický dům | Kdy: 19:30

 

SOBOTA – NEDĚLE 9. BŘEZNA – 10. BŘEZNA 2024

Vepřové hody 2024  Kopřivnice

Zabijačková polévka, zabijačková mísa, tlačenka, vepřová pečeně, jitrnice a jelita se zelím, smažený vepřový řízek s bramborovým salátem a další pochutiny.

Kde: Katolický dům Lubina  Kdy: 11:30.

 

NEDĚLE 10. BŘEZNA 2024

WORKSHOP: Vyřezávání vařečky  Hukvaldy

Zveme vás na další řezbářský workshop. Připojte se k nám a pod vedením řezbáře Petra si vyřežte svou vlastní dřevěnou vařečku. Každý účastník si odnese domů jednu hotovou vařečku, ale to není vše – druhou si můžete ihned na místě ozdobit podle vlastní fantazie.

Kde: EkoHubert Hukvaldy | Kdy: 14:00

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice