8. 4. 2024

Město Kopřivnice dlouhodobě usiluje o zavádění alternativních druhů dopravy s cílem zlepšit mobilitu obyvatel.
Jednou z klíčových iniciativ je podpora cyklistiky, která se stává stále populárnější formou pohybu i ve městě. V souladu s tímto záměrem se město od 8. dubna rozhodlo pro bikesharing, tedy veřejné sdílení jízdních kol.Hlavním cílem zavedení sdílených kol je umožnit obyvatelům i návštěvníkům pohybovat se pohodlně a rychle po městě a jeho místních částech. Bikesharing doplňuje již existující veřejnou hromadnou dopravu a nabízí efektivní alternativu k individuální automobilové dopravě. Očekává se snížení přepravních časů pro pěší obyvatele, redukce automobilové dopravy v rámci města včetně místních částí a tím podpora udržitelné mobility. „Cena pro uživatele sdíleného kola je následující, prvních 30 minut každé jízdy zdarma, což postačí pro většinu jízd po městě. Poté za každou započatou půlhodinu 18 korun,“ vyzdvihl nespornou výhodu sdílených kol Richard Petr z odboru rozvoje města. Město poskytlo nejen většinu odstavných ploch pro sdílená kola, ale zároveň hradí za uživatele oněch prvních 30 minut provozu.

V Kopřivnici a místních částech bude k dispozici 75 kol na 30 stanovištích. Rozmístění stanovišť bylo vybráno tak, aby rovnoměrně pokrylo celé území města. Uživatelé si po stažení aplikace Nextbike a aktivaci svého účtu budou moci najít nejbližší volné kolo. Po načtení QR kódu na kole se zámek automaticky odemkne a kolo je připraveno k použití. Smlouva s firmou Nextbike zahrnuje zajištění servisu a přemísťování kol, monitorování pohybu kol a parkování. „Systém zavádíme ve spolupráci s Novým Jičínem, což nám umožnilo dosáhnout nižší ceny, protože firma část nákladů na servis a zajištění služby rozloží mezi obě města a také propojit oba systémy, a nabídnout tak uživatelům bonus v podobě možnosti přepravy mezi oběma městy,“ doplnil Richard Petr.

Zavedení systému sdílených kol v Kopřivnici představuje důležitý krok směrem k udržitelné a efektivní dopravě ve městě. Tato iniciativa bude podporována a monitorována městem, aby co nejlépe sloužila potřebám obyvatel a přispívala k životnímu prostředí a kvalitě života v Kopřivnici. Pilotní projekt skončí po osmi měsících od zahájení provozu, tedy začátkem prosince letošního roku. V případě, že o službu bude zájem, bude město hledat provozovatele pro další roky.

 

BESEDA: BODY, KTERÉ NECHCEŠ! ÚTERÝ 9. 4. 2024, KOPŘIVNICE, MUZEUM NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ TATRA, 17:00HODIN. SEZNAMTE SE S NOVINKAMI V BODOVÉM SYSTÉMU, PLATÍCÍMI OD LEDNA 2024. VSTUP ZDARMA

 

PŘEDNÁŠKA: 9 MEXICKÝCH STÁTŮ-ÚTERÝ 9. 4. 2024, KOPŘIVNICE, KDK, MALÝ SÁL V PŘÍZEMÍ, 18:00 HODIN. PŘEDNÁŠKA DVOU CESTOVATELEK DENY & CAROL O PŮLROČNÍM PUTOVÁNÍM NAPŘÍČ MEXIKEM.

 

PĚSTOUNI JAKO HRDINOVÉ. MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ OPĚT OCENÍ NÁHRADNÍ RODIČE, SBÍRÁ NOMINACE NA OCENĚNÍ. Moravskoslezský kraj klade v sociální oblasti velký důraz i na zdravý vývoj dětí, které se ocitly mimo svou biologickou rodinu. Podporuje náhradní rodinnou péči, díky které nemusí děti pobývat v dětských domovech, ale vyrůstají v přirozeném rodinném prostředí. Kraj v rámci kampaně Dejme dětem rodinu opět ocení tři pěstouny, nominace na ocenění přijímá na adrese andrea.praskova@msk.cz do 30. dubna 2024. Ocenění budou předána 21. září 2024 v rámci společenské benefiční akce „DEN RODIN S OTEVŘENÝM SRDCEM aneb Spolu ruku v ruce“.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice