9. 1. 2015

 

Duškování pro Purpuru. Do Katolického domu v Kopřivnici zavítá v sobotu v 10.00 hodin český filmový a divadelní herec Jaroslav Dušek. Na akci s názvem „Přes překážky ke hvězdám – Duškování pro Purpuru“ proběhne autogramiáda knihy Tvarytmy. Herec přivítá také hosta, kterým bude zpěvačka Lenka Hrůzová. Výtěžek z akce bude věnován vzniku Galerie Galaxie a zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

 

 

Téměř všechny lyžařské areály na Novojičínsku jsou v provozu. V pátek 9. 1. 2015 ve 12.45 hodin se začalo lyžovat v areálu Červený kámen v Kopřivnici, kde je 20/40 cm umělého sněhu.

Na Pustevnách si na své přijdou lyžaři i běžkaři. Čeká na ně několik upravených tratí i sjezdovek. Také HEI park v Tošovicích nabízí několik různě dlouhých a obtížných sjezdovek. Zájemci tam však mohou využít také kluziště či snowpark. Pilně zasněžují také v novojičínském areálu Ski Svinec. Lyžuje se také na kopci Polďák v Rybí. Jediným místem, kde se ani v letošní sezoně nebude lyžovat, je areál ve Slatině. Podle provozovatelů areálu je letošní sezona z technických důvodů uzavřena.

 

 

Oznámení o přerušení dodávky pitné vody dle zákona 274/2001sb., §9, odst. 5 z důvodu havárie na vodovodní síti: Kopřivnice, ul. Štramberská, Erbenova (v místě vyvěšení), 9. 1. 2015 od 8:00 do 14:00.

 

 

Karma opět ohrozila lidský život! Záchranáři ZZS MSK vyjížděli v úterý 6. 1. večer k vážně ohrožené dívce v Novém Jičíně. Posádka rychlé lékařské pomoci dorazila během sedmi minut od převzetí události. Dvanáctiletou dívku nalezli příbuzní v koupelně. V okamžiku příjezdu záchranářů byla v bezvědomí a její stav byl život ohrožující. Posádka na místě zjistila, že pacientka je intoxikovaná oxidem uhelnatým, jehož zdrojem byla pravděpodobně plynová karma.

Zimní období přináší vyšší výskyt otrav oxidem uhelnatým. Záchranáři ZZS MSK vyjížděli od listopadu, tedy za poslední dva měsíce, k téměř třem desítkám takto ohrožených pacientům, kteří se nebezpečným plynem intoxikovali za různých okolností. Zdrojem bývá často právě plynová karma nebo kamna na tuhá paliva. Oxid uhelnatý je plyn bez chuti a zápachu, takže jeho přítomnost nelze lidskými smysly včas zjistit. Dokáže velice rychle způsobit bezvědomí s možnosti trvalého poškození zdraví nebo až smrti. Jeho vazba na krevní hemoglobin je asi 250x silnější než vazba kyslíku a proto stačí i malé množství oxidu uhelnatého v místnosti k tomu, aby došlo k těžké otravě.

 

 

Muzeum Novojičínska prosí vlastníky soukromé obrazové nebo filmové dokumentace z období druhé světové války, které se vztahují k městu Nový Jičín, aby je poskytli k badatelským účelům a k přípravě tematické výstavy na květen letošního roku. S jakýmkoliv materiálem je možné se obrátit na novojičínskou kurátorku obecné dokumentace Renátu Jaškovou. Telefon: +420 556 701 156, sekretariat@muzeumnj.cz, web: www.muzeumnj.cz.

 

 

Z nabídky několika novoročních koncertů mohou vybírat lidé na Novojičínsku. 9. 1. 2015 se v kostele svatého Jakuba v Libhošti uskuteční koncert dechového orchestru Borovanka z Příbora.

 

 

Novoroční koncert pořádá 9. 1. 2015 obec Starý Jičín, a to v chrámu páně sv. Václava ve Starém Jičíně. Koledy a duchovní písně zazpívá vítěz mezinárodního festivalu Serenade Choral Festival 2014 Washington D. C. soubor novojičínské ZUŠ Ondrášek. Koncert začne v 18 hodin.

 

 

Již v pátek v Kopřivnici zahájíme plesovou sezónu. První akcí tohoto roku bude Taneční ples určený absolventům tanečních kurzů a milovníkům společenského tance. Taneční rytmy i spoustu další skvělé muziky bude pro celý večer zajišťovat kopřivnická kapela Alfa Orchestra. V doprovodném programu se představí Jan Tyllich s Monikou Martynkovou, Taneční skupina Thara, Studio orientálního tance Farridah a tanečnice ze ZUŠ Zdeňka Buriana. Ples se bude konat od 19.00 hodin ve Velkém sále Kulturního domu Kopřivnice.

 

 

V pátek se koná Skautský ples, a to v Katolickém domě v Kopřivnici.

 

 

Ledové sochy udělají o víkendu společnost pohanskému bohu Radegastu na Pustevnách. Ve čtvrtek organizátoři akce začali na jednotlivá místa navážet ledové bloky. Spousty jich vyráběli také přímo na místě. Zahájili rovněž přípravu na vybudování ledového baru. Návštěvníci jednoho z nejznámějších míst na Valašsku se s podobou prvních výtvorů profesionálů z nejrůznějších zemí světa seznámí už v sobotu a neděli. Organizátoři akce na Pustevnách připravují také program pro nejmenší nazvaný Zimní pohádka. Děti se tak mohou těšit na hry a soutěže o zajímavé ceny. Součástí setkání sochařů je také jarmark, na kterém mohou zájemci koupit nejen výrobky řemeslníků, ale také ochutnat tradiční valašské speciality.

 

 

Sportovní komise při PV OS KOVO Tatra a.s .Kopřivnice ve spolupráci se ZO OS KOVO Výrobní úsek pořádá v sobotu 10. ledna 2015 v pořadí již XIV.ročník turnaje ve futsalu “ O putovní pohár Tatra Trucks a.s.“ .Tato sportovní akce se uskuteční opět ve sportovní hale při ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici od 8.00 – 17.00 hodin. Z účastníků přivítáme čtyřnásobného vítěze mužstvo Getafe spolu s loňským finalistou Jokerit Kopřivnice,hrající třetí nejvyšší ligu futsalu FAČR – divize „E“.Dalším divizním týmem je FU Kopřivnice a poprvé se na zdejší palubovce představí novojičínský celek 1.FC Tornádo – účastník okresního přeboru futsalu.Po dvou letech pozvánku opět přijali hráči z Trojanovic, tak jako dvojnásobný vítěz turnaje Tatry Lokomotiva Gangsters Kopřivnice.Poslední dvojici tvoří Růžové Tlapičky Hukvaldy ( krajský přebor) a tým Mniší .Oba celky také v minulosti okusily atmosféru tohoto turnajového klání. Dá se říci,že turnaj je velice silně obsazen a měl by nabídnout více než kvalitní zápasy.Týmy budou  bojovat o nový putovní pohár „Tatry“ . Ten minulý si totiž po třech vítězstvích za sebou odnesli do futsalové sbírky hráči Martina Kapsy – Getafe.

 

 

V sobotu 10. 1. 2015 v Kulturním domě ve Vlčovicích se koná Tradiční obecní bál OB Vlčovice.

 

 

 V sobotu 10. ledna 2015 se koná Maškarní ples pro dospělé od 20.00 hodin v Katolickém domě v Lubině.

 

 

V sobotu 10. 1. 2015 se v tělocvičně Masarykova gymnázia v Příboře představí Velký symfonický orchestr Sdružení hudebníků Příbor ve svém Novoročním koncertu. V programu zazní skladby populárních a muzikálových melodií. Koncert začíná v 17.00 hodin.

 

 

Netradiční koncert můžete zažít v kostele sv. Kateřiny ve Štramberku. V sobotu 10. 1. 2015 od 16.00 hodin se zde koná vánoční koncert Komorního sboru Masarykova gymnázia Příbor. Autorská pastorela Blanky Hrubé nese název Vánoční kolébání.

 

 

V neděli 11. 1. 2015 začne od 15 hodin v kulturním domě ve Veřovicích tříkrálový koncert s názvem Tak jsme se sešli. Vystoupí Dechová hudba Galička, smíšený soubor z Veřovic a cimbálová muzika Poštár.

 

 

Krásy varhanních tónů si mohou užít návštěvníci kaple svaté Barbory v Bílovci. Nedělní koncert Víta Krátkého tam začíná v 17 hodin.

 

 

Příznivci jazzu mohou i v letošním roce zavítat tradiční akci Jazz U Písařů. V neděli od 17.00 hodin vám zahraje Boris Urbánek se svými hosty Hankou Fialovou a Jakubem Žídkem písně z muzikálů Edith a Marlene, Sunset Boulevard, Evita, Mrazík a další.

 

 

Tříkrálový novoroční koncert chystají na neděli 11. 1. 2015 také ve Štramberku. Muzicírování začne v 16 hodin v kulturním domě na náměstí a zahraje na něm Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka. Hosty koncertu jsou Vladimír Studnička a Karel Bria, letošní jubilanti.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice