9. 9. 2016

 

Archivář a kurátor Technického muzea Radim Zátopek vydal knihu „CO ZAŽILY TATROVKY – AUTOPOHÁDKY Z KOPŘIVNICE“. Co dělají historická auta, když se večer zavřou dveře tatrováckého muzea? Baví se a vzpomínají na své nejhezčí zážitky na cestách i v soutěžích. Kromě osmi příběhů a spousty obrázků jsou v knížce i veselé básničky, omalovánky, spojovačky a hledací obrázky.

 

Společnost TATRA TRUCKS v současné době přichází s novou modelovou a typovou unifikací své nabídky středně těžkých a těžkých nákladních vozidel. S tím souvisí také změny v označování vozidel. Automobilka TATRA TRUCKS nyní po unifikaci nabízí tři typové řady podvozků a na ně navazující čtyři řady modelů vozidel. Celoplošná unifikace výroby vozidel Tatra souvisí s redukcí počtu doposud vyráběných variant bez jakéhokoliv dopadu na obchodní obslužnost jednotlivých segmentů automobilového trhu. V nabídce automobilky jsou nyní podvozky označované jako Typová řada I, II a III, na jejich základě pak vznikají vozidla s novými obchodními názvy TATRA PHOENIX, TATRA FORCE, TATRA TERRN01 a TATRA TACTIC.

 

Tento víkend volné vysílání Cinemaxu. Čeká Vás 48 hodin kvalitní filmové zábavy – volné vysílání začíná v sobotu 10. 9. od 6:00 a potrvá do pondělí 12. 9. 6:00. Kanály Cinemax a Cinemax 2 se představují ve zcela nové podobě. Obě stanice přinášejí svůj vlastní specifický program 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a zcela bez reklam. Kanál Cinemax je mainstreamově orientovaný program zaměřený na americkou a světovou filmovou produkci, originální seriály, dramata, komedie, akční, dobrodružné i kriminální filmy, horory, fantasy a sci-fi.

Cinemax 2 je artový program zaměřený na unikátní evropské a zároveň nezávislé snímky z celého světa. Náročnější divák ocení cenami i uznáním kritiků ověnčené festivalové snímky a kultovní seriály z celého světa.

Pro sledování kanálů Cinemax a Cinemax 2 není třeba nic dělat, ve vaší programové nabídce se během volného vysílání zobrazí automaticky. Musíte mít pouze správně naladěnou televizi nebo set-top-box se všemi programy KTKdigi. O volném víkendu mohou diváci Cinemaxu sledovat například premiéru nového seriálu Quarry nebo drama Partyzán. Stačí jen přepnout.

 

V pondělí 12. září bude široké veřejnosti představen koncept nového cyklogenerelu v Kopřivnici. Veřejné setkání, naváže na předešlou anketu, ve které sami cyklisté mohli uvést, co jim vyhovuje a co ne, se uskuteční od 16 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva města v 10. patře městského úřadu. Město zve na projednání širokou veřejnost.

 

Město Štramberk a divadlo Pod věží zve všechny v pátek 9. září v 19.00 hodin do amfiteátru pod Starou věží na divadelní představení hry Josefa Stelibského a Antonína Procházky Hledám děvče na Boogie Woogie. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do kulturního domu.

 

První ročník charitativního běhu na podporu nemocných cystickou fibrózou startuje 10. září od 10:00 od Penny marketu u benzínky.

 

ASK Tatra Kopřivnice, oddíl stolního tenisu zve na I. ročník turnaje Memoriál Miloše Svojsíka registrovaných hráčů ve stolním tenise, v sobotu 10. 9. 2016, v hale stolního tenisu při ZŠ sv. Zdislavy, v Kopřivnici, Štefánikova 117. Hraje se o finanční a věcné ceny! Rozpis soutěží:

Soutěž č. 1 – dvouhra mužů do soutěže kraje včetně dle žebříčku z r. 2015-16, prezentace do 9:00 hod

Soutěž č. 2 – dvouhra mužů, bez omezení (hlavní soutěž), prezentace do 12:00 hod

Soutěž č. 3 – čtyřhra mužů bez omezení, prezentace do 13:00 hod

 

Bubla City Ranch zve všechny v sobotu 10. září na 4. ročník Gulášfestu, kde proběhne soutěž o nejlepší kotlíkový guláš.

 

Město Štramberk a Skupina historického šermu Allegros zvou všechny milovníky šermu v sobotu 10. září od 11.00 hodin na XVIII. Šermířské klání a starodávný jarmark, který se uskuteční na náměstí a v okolí hradu. Připraven bude bohatý doprovodný program, dále vystoupení skupin historického šermu a vystoupení skupin středověké hudby.

 

Hrad Hukvaldy zve všechny v sobotu 10. září na posezení s přáteli a známými při dobrém víně a poslechu lidových písní v podání Cimbálové muziky SLEZAN. A nejen to – určitě bude i něco z grilu a možná bude i burčák. Cimbálová muzika vystoupí v 11.00, ve 13.00 a v 15.00. Doba hraní je vždy 60 minut.

 

Příborští sokoli zvou všechny v sobotu 10. září v 19.00 hodin do Sokolovny na akci s názvem Sokolská noc. K tanci a poslechu zahraje skupina KIWI a připraveno bude také bohaté občerstvení v podobě grilovaného masa, vegetariánského boršče, klobás a dalších laskomin.

 

Město Štramberk zve všechny v sobotu 10. září na ukázky výbušnosti některých látek – např. cukru, mouky, uhelného a dřevného prachu. Výbuchy budou probíhat každou lichou hodinu, tzn. v 9.00, 11.00, 13.00 a v 15.00 hod. Pro děti budou připraveny zajímavé soutěže i sladké odměny. Vstup zdarma.

 

Město Příbor zve všechny na tradiční příborskou pouť. V rámci dvoudenního programu se můžete těšit v sobotu 10. září od 8.00 na výstavu drobného zvířectva ve středisku chovatelů za sokolovnou a od 9.30 na hudební vystoupení Céline Bossu v piaristické zahradě. V neděli 11. 9. pokračuje výstava drobného zvířectva a k vidění bude výstava „Ze staré půdy“ v muzeu a pamětní síni S. Freuda, v 10.30 se můžete těšit na koncert swingového orchestru Bedřicha Pukovce a v 16.00 na koncert skupiny THE TAP TAP v městském parku. Již tradičně proběhne v neděli v kostele Narození Panny Marie Mše svatá (v 8.00, 9.30, 11.00 a 15.00 hod.).

 

Město Štramberk zve všechny milovníky dobré hudby v neděli 11. září od 17.00 hodin do zámeckého sálu na jazzový koncert z celoročního cyklu. Zahraje Boris Urbánek a jeho host Ostrich Quartet. Rezervace míst v penzionu Jaroňkova pekárna a na tel.: 556 808 843. Vstupné 130 Kč. V ceně vstupného zákusek s kávou.

 

Příborské muzeum zve na jednodenní výstavu: ZE STARÉ PŮDY- VÝSTAVA ZDÁLNIVĚ NEUŽITEČNÉHO „HARAMPÁDÍ“? Neděle 11. září 2016; 9.00 – 17.00 hod.

 

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice