17. 10. 2014

Ve dnech od 20. do 31. října 2014 budou v Kopřivnici a místních částech Lubina, Mniší, Vlčovice probíhat akustické zkoušky nově instalovaného bezdrátového rozhlasu. Součástí zkoušek budou spuštění namluveného hlášení a živé hlášení z vysílacího pracoviště v Kopřivnici. Prosíme občany Kopřivnice a místních částí Lubina, Mniší a Vlčovice o případnou shovívavost v době testování a akustických zkoušek. V případě dotazů či připomínek k probíhajícím zkouškám prosím kontaktujte p. Dušana Bartošáka na telefonním čísle 732 357 073 nebo pana Radka Harabiše na telefonním čísle 736 614 204.    

 

 

Adélka je třetí dítě v Kopřivnici, kterému pomůže plastový vršek. Sbírka vršků pokračuje! Po skvělých zkušenostech se sběrem víček pro Karolínku a Tomáška, vyhlašuje kopřivnická radnice sbírku vršků pro Adélku! Pokračujte ve sběru různých typů plastových uzávěrů a pomozte přispět jedenáctileté Adélce na zakoupení speciální závěsné houpací sítě. Adélka trpí mentálním postižením a zároveň těžkou elasticitou a smíšenou kvadruparézou. Jedná se o postižení svalů, které mají trvale zvýšené napětí a nelze je dobře ovládat. Pomůcka jí umožní aktivovat smyslové vnímání a prostorovou orientaci. Chcete-li Adélku podpořit, můžete začít hned příštím víčkem, které nevyhodíte, ale odevzdáte jej na některém ze sběrných míst v místních školách, dětském centru Motýlek, domě dětí a mládeže, městské knihovně nebo vestibulu radnice. Třetí kolo sbírky vršků pro Adélku potrvá do 31. srpna 2015 a tři nejlepší sběratele odmění radnice drobnými dárky.    

 

 

Město prodává nevyužité automobily. Na svých webových stránkách opět nabízí nevyužitý majetek k prodeji. V nabídce jsou tentokrát například dva osobní automobily, v minulosti využívané městskou policií a správou sportovišť. Oba vozy i několik dalších položek je možné dražit až do 31. října, 12.00.    

 

 

V rámci rekonstrukce tepelných sítí města došlo k vypuštění topných systémů v objektech odběratelů. Společnost Teplo Kopřivnice žádá odběratele o spolupráci při zajištění jejich plného provozu – pro správnou funkci je potřeba odvzdušnit radiátory všech nájemců, tzn. otevřít ventily na maximum. Odvzdušnění soustavy je nejúčinnější v době odstávky systému, tedy ideálně v odpoledních hodinách při venkovních teplotách nad 15°C. Případné nedostaky systému hlaste prosím přímo zástupcům zhotovitele Hochtief CZ: Ing. Petr Szotkowski +420 733 165 326 petr.szotkowski(zavináč)hochtief.cz a Ing. Michal Lochman +420 725 404 464.    

 

 

Lašské muzeum v Kopřivnici pořádá až do 30. listopadu 2014 výstavu Sudkových panoramatických fotografií, které tato svérázná osobnost vytvořila během svých prázdninových pobytů u přátel v Beskydech. Josef Sudek se zapsal do historie světové umělecké fotografie více, než kterýkoli jiný český fotograf. V této souvislosti muzeum připravilo pro zájemce komponovaný program, který který názorně přiblíží život a tvorbu Josefa Sudka. Cesta dvacátým stoletím představí i malíře Emila Fillu, básníka Jaroslava Seiferta, Beskydy, Prahu, oblíbenou hudbu. To vše prostřednictvím prohlídky, promítání či četby. Již téměř sto let okouzlují Sudkovy práce jak fotografy a specialisty, tak laiky a prosté diváky.    

 

 

V pátek  17. 10. 2014 ve 12.00 hodin čeká Vsetín historická chvíle. Poprvé v dějinách města zde bude formou slavnostního ceremoniálu otevřena svébytná vysokoškolská instituce – Fakulta společenských studií. Vysokoškolská instituce vznikla rozhodnutím polské Akreditační komise a polského Ministerstva vědy a vysokého školství jako nová zahraniční Fakulta společenských studií Vysoké školy Humanitas se sídlem ve Vsetíně. Její vznik je výsledkem společného projektu polské Vysoké školy Humanitas a úspěšné české Střední školy Kostka. Zájemcům o studium na Fakultě společenských studií je nabízeno prezenční i kombinované bakalářské studium ve dvou studijních programech a čtyřech studijních oborech.

 

 

Vyjít si můžete na již tradiční pochod Po zarostlém chodníčku „Spadaným listím“, který se koná na Hukvaldech. Start i cíl pochodu je v Hostinci Na koupališti. Společný start je naplánován na 9.30 hodin, pochod bude ukončen v 15.00 hodin. Trasa povede z koupaliště na Babí horu, vrch Kubánkov, přes skanzen „Na mlýně“ v Kozlovicích, kde se mohou zaregistrovat a občerstvit. Registrovaní účastníci získají účastnický list. Z Kozlovic vede trasa do Měrkovic a do obory, na hukvaldský hrad a vrací se na koupaliště.

 

 

V sobotu se bude konat také první ročník Javornického výšlapu. Ten pořádá Klub českých turistů Příbor pro širokou veřejnost. Průběžný start se uskuteční mezi 7.00 a 9.00 hodinou na parkovišti pod rozcestníkem (od nádraží ČD Veřovice po žluté značce). Během cesty i na vrcholu jsou připraveny soutěže pro děti, dospělé i pejsky. Účast na soutěžích je zdarma, pro děti jsou navíc připraveny odměny a slosovatelná tombola ve 12.00 hodin.

 

 

V sobotu se uskuteční v pořadí druhý přenos z Metropolitní opery v New Yorku sezóny 2014/2015. V Kině Kopřivnice bude v 18.45 spuštěno dílo W. A. Mozarta – Figarova svatba. Délka představení je 232 minut. Novou inscenaci Mozartovy Figarovy svatby bude řídit dirigent James Levine. V titulní roli se představí Ildar Abdrazakov v režii Richarda Eyrea. Eyre děj opery, která během jediného událostmi nabitého dne prověřuje lásku bohatého manželského páru a jejich dvou zasnoubených sloužících, zasadil do zámečku ve španělské Seville dvacátých let minulého století. V dalších úlohách se představí Marlis Petersen jako Figarova mazaná snoubenka Zuzanka, Peter Mattei jako jejich milostpán hrabě Almaviva, Marina Poplavskaja jako Almavivova nešťastná manželka a Isabel Leonard jako troufalé páže Cherubín.

 

 

Speciální program je na sobotu připraven v Refektáři piaristického kláštera v Příboře. Od 17.00 hodin se zde koná Koncert lovecké hudby. V programu se představí Trubačský soubor LDF Mendelovy univerzity v Brně „Pagáči“ a kvarteto příčných fléten „Flutissimo“. Akci pořádá Myslivecké sdružení Příbor – Hájov ve spolupráci s městem Příborem. Vstupné je dobrovolné.

 

 

V Kopřivnici se taktéž v sobotu koná Přehlídka pěveckých sborů. Do Katolického domu zavítají v 15.00 hodin soubory PS Collegium Bonum Bílovec, ŽPS Píseň Odry, ŽPS Krnov, ŽPS Martinů Frýdek-Místek a samozřejmě PS Kopřivnice. Jedná se již o 18. ročník této akce.

 

 

Setkání ve výroční aleji. Zveme tímto všechny, kdo se podíleli v říjnu 2009 na výsadbě Výroční aleje na Bárkově kopci u Libotína, vysazené u příležitosti 650 výročí vyhlášení Štramberka městem, na setkání konané na tom samém místě. Setkání se uskuteční 18. 10. 2014 od 14.00 do 17.00 hodin a v rámci programu jsou připraveny soutěže pro děti, piknik pod stromy – každý může u své lípy připravit drobné občerstvení pro sebe a pro ostatní. V 15.00 hodin proběhne u lípy štramberských divadelníků krátký úryvek z Jiráskovy hry Lucerny, kde bude jejich lípa vystupovat jako důležitá rekvizita. Další aktivity vítány!

 

 

A máme tu také něco pro děti. Těm je určen nedělní ZOO koncert v Katolickém domě v Kopřivnici. Od 16.00 hodin zde vystoupí Pavel Kantor.

 

 

Dům dětí a mládeže Kopřivnice pořádá akci pro děti od 6 do 18 let s názvem Fit děti. Jedná se o workshopy pod vedením zkušených lektorů, které se uskuteční ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice v době od 10.00 do 15.00 hodin. Ve velké tělocvičně se v průběhu celého dne představí sporty jako florbal, volejbal, bum-bac ball a pole dance. V malé tělocvičně se postupně vystřídají mažoretky, badminton, street dance, aerobic, orientální tance, aerobic, street dance a parkour.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice